Захранване след АБКМ - 2

  • 945
  • 2
Здравейте, д-р Слънчева!  Hug
На кратко да Ви обясня- Синът ми беше на хранителна диета с Фризопеп 6 месеца. След което направо го захраних с Фризолак 1 (пи го в продължение на три месеца), от приблизително два месеца насам мъника е на Фризо 2. От един месец на сам яде млечните каши на "Слънчо". За сега няма никакви алергични реакции. Давам му изкиснато сиренце, обаче не през ден, а до 2 пъти в седмицата. Количеството е около 1/2 кибритена кутийка. Няма алергична реакция и от него.
Не съм давала до сега яйчен жълтък, нито масло (хапва зехтин), нито прясно или кисело мляко.
Как да пръдължа захранването - с какви продукти и по колко като количество? Може ли да започнем Фризо 3 или още е рано?
За неговата възраст - 1 год. и 5 месеца, колко е необходимото количество мляко на ден, тъй като той от близо два месеца отказва да пие мляко и аз му го слагам в храната.
Благодаря за вниманието.

Виж целия пост
# 1
Можете да увеличите количеството на сиренето напр. по 1 кибр. кутия н през ден за 1 седмица и ако няма проявена алергия и повече или всеки ден. към попарата. Можете да включите и жълтък по 1/2 през ден и отново ако няма прояви по 1-2 жълтъка за 1 седмица. Млякото е добре да бъде Фризо 3, а към 1,8м можете да давате кисело мляко. Цитросовите плодове и рибате също ги оставете за по-късната възраст.
Количеството мляко за 1,5 год. е около 300 мл.
Виж целия пост
# 2
Благодаря Ви, д- р Слънчева! Hug
Желая Ви Весели коледни празници!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия