За захранването

  • 815
  • 4
Здравейте доктор Слънчева,благодаря за отговорите на въпросите ни.Понеже живеем в Испания и тук нещата при захранването са доста по различни та искам да чуя и вашето мнение,педиатърката ми каза че триабва да започна след 4 ти месец с каша ориз и царевица,приготвя се с АМ а от 5 ти с плодове,като първите плодове банан и портокал,след тоба ябълка и круша.Кашата смятам че ми каза да давам тъй като е накърма и наддаваше по 400 грама на месец 3,4 става дума.Вчера дадох пасиран банан,но незнам това ли е причината цяла вечер се будеше въртеше все едно корем я болеше newsm78.та въпроса ми е дали да продължавам да давам или да започна с друг плод.Да добавя че и акото и беше по различно с черни като топчета след банана.Благодаря предварителнп
Виж целия пост
# 1
Добре е да започнете с първо със сокчета -морков или ябълка като го захранвате с един вид (напр. морков за 3-4 дни и след това прибавите втория( ябълка( Общото количество на сокчето да е около 50-60 мл. и се дава вместо вода между храненията. След това захранете с пюрета - картоф и морков и ябълка като най-лесно понасящи се и също за 3-4 дни до достигане на цялото количества. (около 150-160мл.) Така ще замените обедното хранене. След 15 дни при стабилно приемане на плодовозеленчуковите пюрета следобед можете да включите оризова каша или друга, но да е без глутен. Цитросовите пюрета се дават след 7-8 м. защото алергизират. Изключение прави банана- може да се даде по-рано.
Трябва да знаете, че всяка нова храна може да засили коликите- както е станало с бабнана и затова се дава постепенно в рамките на 3-4 дни- стомахчето трябва да свикне с нея.
Виж целия пост
# 2
Добре е да започнете с първо със сокчета -морков или ябълка като го захранвате с един вид (напр. морков за 3-4 дни и след това прибавите втория( ябълка( Общото количество на сокчето да е около 50-60 мл. и се дава вместо вода между храненията. След това захранете с пюрета - картоф и морков и ябълка като най-лесно понасящи се и също за 3-4 дни до достигане на цялото количества. (около 150-160мл.) Така ще замените обедното хранене. След 15 дни при стабилно приемане на плодовозеленчуковите пюрета следобед можете да включите оризова каша или друга, но да е без глутен. Цитросовите пюрета се дават след 7-8 м. защото алергизират. Изключение прави банана- може да се даде по-рано.
Трябва да знаете, че всяка нова храна може да засили коликите- както е станало с бабнана и затова се дава постепенно в рамките на 3-4 дни- стомахчето трябва да свикне с нея.

Благодаря доктор Слънчева.Днес имахме консултация на 5 месеца,оказа се че е наддала само 300грама.Много съм притеснена на какво се дължи това ниско наддаване.Направиха и и зследване на орината и е добро.На кърма е като през този месец съм давала плодово пиуре и каша.Други изследвания не и правят като казаха ще видим как е на следващата консултация.иначе детето е жизнено изглежда здрава,не от много лакомите бебета,яде само от едната гърда много рядко и от двете а от другите храни по 60,70грама,ака 1,2 пъти на ден почти не повръща.дали да поискам други изследвания и какви.благодаря.
Виж целия пост
# 3
За тази възраст количеството храна на прием средно е около 150 мл. Добре е към кашите или пюретата да добавяте и кърма до необходимото количество. Броят на хранениятада е 5 след като приема по-малки количества.
И в крайна сметка важното детето да е жизнено и здраво!
Виж целия пост
# 4
За тази възраст количеството храна на прием средно е около 150 мл. Добре е към кашите или пюретата да добавяте и кърма до необходимото количество. Броят на хранениятада е 5 след като приема по-малки количества.
И в крайна сметка важното детето да е жизнено и здраво!

                   Благодаря много.Желаяви много здраве и късмет през новата година.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия