Какви са тези стафилококи? Опасни ли са?

  • 1 078
  • 10
Какви са тези стафилококи? Опасни ли са? Какво може да причини? Какви мерки се вземат в такъв случай?
Виж целия пост
# 1
кои стафилококи, къде има стафилококи. Confused:
не уточняваш......
не застрашават живота по принцип, но са много упорити и се изисква своевременно взимане на мерки.
Виж целия пост
# 2
Ние ги пипнахме от болницата.Наистина са много упорити- изразяват се в червени пъпки с голям бял връх. Мажат се с пиоктанин, но на нас това не ни помогна и ни изписаха фусидин за мазане( антибиотик). Кликни на снимката, ще излезнат други снимки и там, където бебето е голо можеш да видиш пъпките.
Виж целия пост
# 3
Нас също ни изписаха със стофилококи. Тва са пъпчици в нослето и някакви бактерии в очите, както и обривчета по кожата. Гадни са, защото наистина са много упорити. Нашта педиатърка изписа Бактробан за кожата и  пак Бактробан-назален за ослето. Мазахме една седмица и изчезнаха. Неприятно е, но се оправя. Между другото двете лекардства са по 20лв. едното...
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Лилия М
Нас също ни изписаха със стофилококи. Тва са пъпчици в нослето и някакви бактерии в очите, както и обривчета по кожата. Гадни са, защото наистина са много упорити. Нашта педиатърка изписа Бактробан за кожата и  пак Бактробан-назален за ослето. Мазахме една седмица и изчезнаха. Неприятно е, но се оправя. Между другото двете лекардства са по 20лв. едното...

Това антибиотик ли е?
Виж целия пост
# 5
При нас на три поредни изследвания на носен секрет излизат стафилококи, включително и когато детето няма хрема. Микробиоложкото ми обясни, че били част от нормалната флора на носа и пречели на проникването на по-страшни бактерии, така че по-добре да не ги лекуваме, но всеки педиатър ако види изследване със стафилококи мигом ще изпише антибиотик, дори при здраво дете.
Виж целия пост
# 6
абе като чета сега, та ме хваща и мен едно шубе... И ние имахме пъпчици, но си изчезнаха сами. А нослето ни е непрекъснато с хрема и сополки. Докато бях в родилния имаше доста бебенца със стафилококови инфекции. Ще взема да кажа на педито да му вземе носен секрет. А по принцип кога трябва да се направят кръвни изследвания, имам предвид на коя консултация?
Виж целия пост
# 7
С дъщеря ми и аз се сблъсках с тоя проблем. Беше преди 7г., но тогава ни изписаха фуксин. Гадното е че боядисва лилаво, но помага . За 2-3дни изчезнаха всички пъпки. Тогава нямаше толкова голям избор на мазила.Но пък е евтин.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Liorena
кои стафилококи, къде има стафилококи. Confused:
не уточняваш......
не застрашават живота по принцип, но са много упорити и се изисква своевременно взимане на мерки.

  202uu
има различни видове така,че се уточни.Ние за справка имахме в носа!
Виж целия пост
# 9
Дали е антибиотик незнам. И двата вида Бактробан са мехлемчета, но това не им пречи да са антибиотици ..всъщност. Ако наистина те интересува мога да погледна?
Виж целия пост
# 10
Цитат на: denitsa
абе като чета сега, та ме хваща и мен едно шубе... И ние имахме пъпчици, но си изчезнаха сами. А нослето ни е непрекъснато с хрема и сополки. Докато бях в родилния имаше доста бебенца със стафилококови инфекции. Ще взема да кажа на педито да му вземе носен секрет. А по принцип кога трябва да се направят кръвни изследвания, имам предвид на коя консултация?


  Кръвни изследвания и урина се правят на консултациите на 6 месеца и на 1 годинка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия