Нормално ли е това боледуване?

  • 1 314
  • 14
Синът ми ходи на ясла от средата на септември месец тази година. Всички ме предупреждаваха да се подготвя за боледуването му - 1 седмица на ясла, 2 - вкъщи. Мислех, че това е доста пресилено казано, но за съжаление се оказа истина. Боледува вече 4-ти път, от които една пневмония, а утре ще разберем дали и сега не е развил пневмония. Направо съм ужасена. Всички мои познати ми казват, че това боледуване е напълно нормално и детето ще го израсте, но мен тези пневмонии ме притесняват. Педиатърката като ни види,настръхва. Беше ни казала, че не ни вижда дълго време на ясла при тези болести. Затова се питам как другите родители са преживели това, минали ли са по този път, какво са правили...в смисъл - оставихте ли децата си да продължат да ходят на ясла, колко често са боледували и въобще - доколко е нормално това за вас?
Виж целия пост
# 1
ами нормално е честото боледуване,защото в повечето случаи болните ходят на ясла а здравите стоят в къщи. Зависи ти доколко си готова да го изтърпиш това нещо. На мене взе да ми писва,макар че засега не е боледувал сериозно, но щом сте изкарали вече пневмония ти си предцени,аз бих го спряла ако стигнем до там.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
И ние изкарахме една пневмония от тая пуста ясла #Cussing out, но какво да правим като няма кой да ни го гледа и сме принудени да работим , защото теглихме жилищен заем, който трябва да изплащаме #Crazy #Crazy #Crazy Вярно е , това , че здравите деца си стоят в къщи , а болните на ясла за съжаление newsm78 с това не можем да се разберем в тая ясла Cry Cry Cry Пуснем ли го на ясла и на втория ден е с хрема , а по - късно на  АБ Rolling Eyes но да ти кажа , и аз като теб вече нямах сили и не знаех какво да правя , какво ли не му давах имуностимулатори най-различни , докато не ми казаха за тоя Цитросепт Naughty От средата на октомври му го давам и до сега не е боледувал сериозно , т. е. не сме приемали АБ. Много съм доволна , не че нямаме от време на време хрема , но сериозно да чукна на дърво - не се е разболявал и дано да е така за напред Praynig Praynig Praynig Смятам да му го давам до лятото , не вреди , а подсилва имунната с/ма  Thinking Ако искаш пробвай с него . Скорошно оздравяване   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 3
zuki, не се притеснявай. И моята дъщеря ме прекара през същият ужас. Все болна, направо се побърквах. Като поотрасна се разредиха болестите, а наистина и цитросепта много ни помага и на нас. Ивалина беше прочела , че ни е помогнал обясних и каквото я интересуваше и прочетох, че са го почнали и ефект има при тях . Ако искаш пробвай да даваш на детето.
Виж целия пост
# 4
За мен никое боледуване не е нормално.
Дияна също имаше такива моменти и в яслата, и в градината, даже в момента е болна.
В началото боледуваше в яслата, след това имаше някакво затишие. И аз се смеех с мамите от групата "децата обмениха всички налични вируси и няма нищо ново" Simple Smile
Аз я оставих да ходи на ясла. Т.е. лекувам, оздравява, и на 3тия ден пак я прибирам болна от яслата. Избеснявала съм в такива случаи, но няма какво да се прави. Едната от учителките в яслата ми беше казала "ами родителите работят и няма кой да гледа болните деца".
Виж целия пост
# 5
След 6 месеца на ясла, няколко ангини, отити и бронхити нашата Джипка ни спря от ясла. После в детската пак боледуваше, но не през седмица.
Виж целия пост
# 6
Имам син,който беше по същия начин.Тръгна на ясла на 1.8 м там положението беше търпимо,боледуваше,но пиеше антибиотик на 1-1.5 месеца.Големия проблем дойде в ДГ.Започна от 15. 10 и за един месец изкара два вида ангини и пи два АБ.Тогава бях бременна с дъщеря си и спрях баткото от градина.Бях забравила какво е АБ !Стоя 1.5 г. в къщи и го записах пред училищна на половин ден.
Детето спря да боледува,сега е на 9 г. и пие АБ веднъж в годината.
Рано или късно този проблем се решава.
Пожелавам ви да е рано!
Виж целия пост
# 7
И Маги откакто е започнала ясла(вече 3 месеца) не може да оздравее-кашлица и хрема,позатихват но не може да се оправи на 100% и пак с нова сила.Вече аман от сополи и сумтящо носле.Педито каза че зимата ще е така.Сменихме какви ли не капки за нос и не ще и неще да се оправи напълно.И вкъщи си стоя 2 седмици заради варицела,варицелата мина а нослето е в същото положение
Виж целия пост
# 8
Ние от такива "нормални" боледувания последния път лежахме в болница 7 дни. И хич не се успокоявам като ми кажат, че половината група е болна. Ами защо е болна? Аз болно не си водя детето и държа да има някакъв контрол, но ... Sick
Виж целия пост
# 9
Миналата година като бяхме в яслата,боледуваше доста.Карахме по схема три седмици на ясла,една в къщи и така.До по сериозни болести като пневмонии не сме стигали слава богу,иначе може би щях да го спра.Тази година от началото на септември е на градина и да ти кажа разликата е огромна.Разболя се само един път,пет дни си бяхме в къщи,но в сравнение с миналата година е по-добре.Надявам се и за напред да не се разболява Praynig.
Виж целия пост
# 10
Притеснявам се, защото в месеца ни се събира най-много две седмици ходене на ясла, през останалото време съм болнични. А миналия месец, когато боледува от бронхопневмония, беше само две дена на ясла.
Виж целия пост
# 11
Няма да кажа нищо по-различно от останалите, които са отговорили на този въпрос. Детето ми е на 3 години. На 1.8 г. го пуснах на ясла и за 4 месеца изпи 4 антибиотика. Топлите месеци беше по-добре и всички ми казваха че ще го израсте и като започне да ходи на градина ще е различно, но уви. От септември го записахме на градина и трагедията с болестите започна на ново. Сега съм го спряла от градина до февруари. Няколко лекари ми казаха "ако искате детето ви да расте здраво го спрете". Давам най-различни неща за подсилване на имунитета на Аквасорс и се надявам най-накрая да го "израсте". Но кога идва този момент? Когато тръгнат на училище ли?
 
Виж целия пост
# 12
Както всички пишат и ние много боледувахме в яслата.Стигахме до болница за пиелонефрит, тъй че ако може да се тръгне направо на детска от 3 годинки си е най-добре.В детската боледувахме по-рядко и по-леко.
Виж целия пост
# 13
Миналата година и ние бяхме така - седмица ясла, седмица вкъщи. От септември до ноември, декември си взех 1 месец отпуска да се закрепи малко, защото през седмица беше на антибиотик, минахме ги всички едва ли не и 2 пъти ни заплаши докторът с болница.
Успях да устискам, макар че беше страхотен стрес + това смятах, че ще ме изхвърлят и от работа, още бях на изпитателен срок, но се справихме, тази зима (да чукам на дърво) най-голямата болест са сополи!  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
 Явно трябва да се мине през този ужасен период. Дъщеря ми тръгна на ясла от м. Септември на 2г.4м. и до края на Октомври нямаше никакви проблеми. От м. Ноември като се започнаха едни гнойни ангини ужас. Една седмица на ясла, две седмици в къщи. След поредните 2 седмици в къщи с ангина изкара само 2 дни на ясла и сега пак сме с гнойна ангина. Вече се чудя дали да не си я осавя в къщи до пролетта! newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия