айде пак за злоядите бебета

  • 642
  • 11
Мами, помагайте пак! Бебо утре навършва 4 и започва 5ти месец. Имаше един период, в който не искаше да яде ( в 3ти месец), слава богу отмина зора. Оказа се , че е изгубил апетит от превишена доза вигантол. Бях го спряла за известно време и апетита се върна. Отново почнах да го давам- сутрин по 2 капки. Да, ама  сега отново имам проблеми с храненето.Яде 6 пъти през 3 часа, изпива 140 мл. ама с триста зора. То е мрънкане, то е изпъване, Все трябва да почиваме, въобюе втората половина на млякото едва я приема. Имам чувството, че не огладнява достатъчно. Храни се по един час Whistling Иначе изглежда добре, не е слабичък в никой случай. Страхувам се обаче ако увелича часовете м/у храненията и да давам повече мл., че няма да може да ги изпива наведнъж. Как мислите, да го оставя ли да огладнее,? Да разредя ли храненията , а да оставя същото количество, или да му давам колкото поиска? Страхувам се да не падне много от нормата. Не знам коко може да продължи това. Също си мисля да не би просто организма му да е по-чувствителен към вигантола? Да го спра ли пак, въпреки, че педиатърката ми каза да не го спирам съвсем? Моля ви за съвет, има ли и други майки, чийто бебета са имали същия проблем ( с вигантола и апетита)? Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Минете на 5 яденета-ние така направихме. Имахме същия проблем горе-долу по същото време. Не,даже по-рано-в третия месец. Млекото го пиехме с 3-4 прекъсвания за да уригне,имало е случаи и да повърне макар че винаги съм спазвала интервала от 3 часа. Започнахме да ядем през 4 по 5 пъти и се пооправиха нещата. Но има вариант млекото да му  "идва тежко" newsm78
Виж целия пост
# 2
Може пък просто да е от децата, които ядат по-малко. Както има и такива, които са много лакоми и количеството за тяхната възраст не им стига. Все пак доколкото разбирам изяжда 140 мл, тоест не отказва тотално храна.
Но защо не се консултираш с лекар по този въпрос. Моят син имаше един период - май някъде на тази възраст беше, когато си въртеше главата и се дърпаше от биберона. Тогава педиатърката каза, че е възможно да го мъчат венците и като видя че прави така да го мажа с Калгел или Дентинокс и след 5 минути да дам отново. Може да пробваш, съвсем не е изключено в петия месец да го дразнят венците. Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 3
никога не съм спазвала интервала от 3 часа между храненията.моят понякога яде през 4-5 часа.бебето ако не е гладно хич не се чуди ,че не иска да изяде млякото си.знам че се притесняваш и искаш да си изяде млякото,ама то си знае работата.пробвай да го храниш,когато го усетиш,че е гладен и виж какъв ще е резултата.аз и никога не го насилвам да си изяде всичко,защото ако го направя накрая ще е повърнал това което не му е било нужно.моят на 4 месеца ядеше 5 пъти по около 150 грама.
Виж целия пост
# 4
Всичко си зависи от детето. И ние не сме от най ящните. Лятото по горещините изобщо не искаше да яде по 8-9 часа. Но този период отмина не се притеснявай а пробвай на 3-4 часа да се храните и прецени как му се отразява на детето
Виж целия пост
# 5
Да се включа и аз, аз май и в миналата ти тема бях писала, след това ни се оправи апетита.....
сега от 4-5 дни направо ми се разказва играта, яде по 50 мл мляко на ядене и тва с триста зора......от сутринта до сега е изяла общо 200мл.........за уж четири яденета!!!!
чаках я и 6 часа и пак не огладня newsm78
не показва никакви признаци на глад, спи, а като се събуди си гука и тва е, веселба за нея, мъка за мен  #Crazy
не знам вече какво да я правя, изпробвах всички биберони на пазара, не е тва проблема....
иначе сме на 2 капки вигантол, не сме ги увеличавали, не е захранена снищо още, на милумил е и досега си го приемаше, пробвах веднъж да и дам аптамил, все същото........
та не знам какво да ти кажа, но ако някой даде акъл ще го ползвам и аз!!!!!!!
 Thinking
Виж целия пост
# 6
Уф, абе моето не е злоядо, ама е голям инат - като каже, няма да ям и това е, а иначе реве и знам, че е от глад, познавам си го (Д)ЗВЕРО. Аз се ядосвам и я оставям - хич не обичам лигавщини, ама баща й и се връзва, в резултат на което се получава едно хранене от 10ч до 14 следобед, не всеки ден е така, ама честичко напоследък.
май ще ни никнат зъби, чеше се яко.
Що се отнася до яденето - от 2ри месец си е на когато си поиска и мисля, че така е най-добре за нея - на никой няма да му хареса да го тъпчат като не е гладен, и да не му дават като му се яде. А и тя вече яде пюрета - има разлика какво и колко е изяла, и съответно кога ще яде пак.
Виж целия пост
# 7
И ние сме така Sad Яде 6 пъти по 130 мл. със страхотен зор.
Виж целия пост
# 8
Пробвай това да минете на 5 хранения и ние ядем така от третия месец PeaceА за количеството 140 мл. е добре-всяко дете е различно Peace
Виж целия пост
# 9
 Ами аз какво да кажа като бебка се храни 5 пъти дневно по 90-100 мл. Каквото и да правя не иска и не иска.
Виж целия пост
# 10
добре де, Мами, тези бебета дето се хранят на поискване нормално ли качват кг.? И общо по колко изпиват на ден? Вие следите ли това? По- малко ли им се събира, отколкото ако си изяждат всеки път всичко?
И аз съм готова да давам на поискване или да давам на твърди 3 часа, но да не насилвам да си изпива всичко. Само ме притеснява (пак казвам) да не би да падне от нормата newsm78. Ако и по вашия начин наддават добре, значи наистина всичко ще е наред! И по колко е нормално да качват между 4 и 5ти месец?
Виж целия пост
# 11
и ако минем на 5 хранения, първото и последното пак да си останат в същите часове ли? Той сега се храни така- 7, 10, 13, 16, 19, 22h.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия