очила за компютър

  • 10 950
  • 52
Здравейте мами! Пускам тази тема с цел да обменим мнения относно очилата за компютър, които са без диоптър. Някои правил ли си е такива и има ли полза от тях. А отзиви за добра оптика където да се направят и цени? Simple Smile
Виж целия пост
# 1
И аз ще следя темата с интерес. По цял ден съм на компютъра и ми се ще да взема предварително мерки. Също ме интересува добра оптика - давайте препоръки.
Виж целия пост
# 2
Преди няколко от службата ни дадоха парички за такива очила и си направих, да.
В ОптикМат. Струваха под 100 лева.
Виж целия пост
# 3
Със светли очи съм и без тях ми е много трудно да седя с/у монитора. Не съм гледала марка на стъклото и раката. 60 лв. ми излязоха.
Виж целия пост
# 4
а от София ли си ги купи и ако да от кой магазин? Много съм любопитн а а:)
Виж целия пост
# 5
От една голяма оптика на графа. Рамките бяха на някаква промоция.
Виж целия пост
# 6
Очилата за компютър не са ли просто с антирефлексно покритие или имат и някаква друга екстра? Ако е само първото, както предполагам, при TFT и LCD мониторите е безпредметно да се носят/ползват.
Виж целия пост
# 7
Преди 3 г. си направих такива и съм доволна. Ако стоиш пред компютъра с часове без почивка, пак ти се изморяват очите, но има разлика дали си с цайси или не. Wink Цената зависи от рамките.
Виж целия пост
# 8
Имам такива очила. С хубави рамки и най-хубавите стъкла от оптиката ми излязоха около 90 лв.

Не ги нося много и не мога да кажа дали има разлика, аз работя само на TFT.
Виж целия пост
# 9
аз също работя н ахубав монитор( плазмен) но все пка ми се иска и едни чоила д аси направя, но като проверяам в оптиките ми казват че има няколко вида стъкал а аз като не разбирам незнам какви да избера.Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Имам такива очила. С хубави рамки и най-хубавите стъкла от оптиката ми излязоха около 90 лв.

Не ги нося много и не мога да кажа дали има разлика, аз работя само на TFT.

да,  казват, че тези очила са ненужни, защото сегашните монитори не са вредни.
Виж целия пост
# 11
Имам такива очила. С хубави рамки и най-хубавите стъкла от оптиката ми излязоха около 90 лв.

Не ги нося много и не мога да кажа дали има разлика, аз работя само на TFT.

да,  казват, че тези очила са ненужни, защото сегашните монитори не са вредни.


Да, бе! Питайте ме мен. Дори на TFT се чувствам като слепок без тях  Tired
Виж целия пост
# 12
Случайно видях реклама на един магазин на спирката на трамваите на Попа, в посока Славейков /точно срещу сградата на Булгартабак/, че продават очила за компютър за 39 лв. Магазин е гоялм и е комбиниран, има щандове и за козметика във вътрешното помещение. Не съм проверявала лично, мисля че беше някаква промоция. Провери Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Ползвам от 1 година - не съм доволна. Пак ме болят очите от комп-а.
Виж целия пост
# 14
Относно тези промоции в оптика в Кауфланд имаше подобна - "Очила за компютър - 19-29 лева". Завъртях се да видя що за шмекерия е - ами имаш право да избираш м/у десетина вида най-евтини рамки за очила, няма диоптър, т.е обикновени стъкла с антирефлексно покритие / само в зелена гама /, които могат да ви помогнат само ако използвате обикновени монитори.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия