Петиция срещу флуорирането на питейната вода

  • 2 402
  • 22
Знаете ли, че скоро държавата ще започне да харчи 15 милиона лева годишно, за да замърсява питейната вода с химикали, под претекст, че така ще ни предпазват от кариеси? Ще се използва флуориране на питейната вода — практика, която цивилизованите държави отдавна отхвърлиха поради съмнителните резултати, финансовата неефективност, отрицателния ефект върху околната среда и рисковете за здравето.

Този проект е вече одобрен от парламентарната Комисия по здравеопазването! Сега е въпрос на време да се реши дали ще се намерят въпросните пари от бюджета за 2008 или програмата ще изчака една година, докато приемат следващия бюджет. Никой не говори за рисковете, никой не говори за това, че Европа отдавна не замърсява питейната си вода, никой не говори за нашето право да откажем всяка една медицинска интервенция.

Дали става дума за благородна кауза или това е поредният опит на някой да спечели за сметка на всички нас и нашето здраве?

Ние не сме съгласни това да се случва с нас — тук, в България! Нито сега, нито занапред! Ето защо подехме тази кампания и ако споделяш нашето несъгласие, можеш да се включиш и ти:

    * като подкрепиш петицията, която ще изпратим до онези, които взимат решения
    * като се запознаеш с малко допълнителна информация за флуорирането
    * като споделиш пред своите колеги, приятели, роднини
    * като накараш повече хора да научат за тази кампания — можеш да им изпратиш линк до този сайт
    * като повярваш, че в България подобни безумия могат и трябва да бъдат спрени Simple Smile

Благодарим за отделеното време!
Виж целия пост
# 1
Чакам петицията с нетърпение  Hug
Виж целия пост
# 2
http://www.grazhdani.eu/peticija.php
Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Тя е готова, но аз бях забравила да пусна линк към нея Embarassed
Оправих първия си пост и вече има линк.
Виж целия пост
# 4
Подписах Peace
Виж целия пост
# 5
Подписах
Виж целия пост
# 6
И тук да отбележа ,че водата е хлорирана, за да се изтрепят опасните микроорганизми в нея.
Но ще се флуорира, за да изтрепят нас. (шегичка, ама не съвсем)
Виж целия пост
# 7
подписах  Peace
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички, които са се подписали!
Ако искате да научите повече какво се прави по въпроса, може да погледнете темата:
Флуориране на водата
Виж целия пост
# 9
Хайде да се включа и тук - от всичко най-много ме вбесява грубото потъпкване на правото на личен избор и да ме лишават от възможността да ползвам водата от чешмата, защото не искам да ме профилактират с флуор. Дори да спра да пия от нея, нали с нея се готви, мият се съдовете, перат се дрехите, нали като отида на ресторант, на гости - пак същото, детето като отиде на ДГ - флуорирани манджи... Просто не ми го побира акълът, те за какви ни взеха?!?!
Виж целия пост
# 10
Подкрепям и дадох своя глас Peace,както и на цялото ми семейство.
Виж целия пост
# 11
Подписах се  Peace а и цялото семейство.

Естествено че ще съм против, акъл не ми подбира как Програма насочена уж към децата и назована „Национална програма за зъбна профилактика на децата” ще засегне цялото население за години напред, барабар с околната среда. Въобще от където и да я погледнеш, цялата тази идея е налудничава Shocked Ама то абсурдна държава, лакоми политици, блеещ народ .... какво ли се чудя!
Виж целия пост
# 12
Подписах!
Виж целия пост
# 13
И аз!
Виж целия пост
# 14
И тук да отбележа ,че водата е хлорирана, за да се изтрепят опасните микроорганизми в нея.
Но ще се флуорира, за да изтрепят нас. (шегичка, ама не съвсем)


Ли4но аз съм и против хлора.Ако има такава петиция държа да я разпи6а.Малко инфо за водата от 4е6мата:
http://www.aip-bg.org/bulletin/41/04.htm
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия