Петиция против флуорирането на питейната вода

  • 7 057
  • 90
Знаете ли, че скоро държавата ще започне да харчи 15 милиона лева годишно, за да замърсява питейната вода с химикали, под претекст, че така ще ни предпазват от кариеси? Ще се използва флуориране на питейната вода — практика, която цивилизованите държави отдавна отхвърлиха поради съмнителните резултати, финансовата неефективност, отрицателния ефект върху околната среда и рисковете за здравето.

Този проект е вече одобрен от парламентарната Комисия по здравеопазването! Сега е въпрос на време да се реши дали ще се намерят въпросните пари от бюджета за 2008 или програмата ще изчака една година, докато приемат следващия бюджет. Никой не говори за рисковете, никой не говори за това, че Европа отдавна не замърсява питейната си вода, никой не говори за нашето право да откажем всяка една медицинска интервенция.

Дали става дума за благородна кауза или това е поредният опит на някой да спечели за сметка на всички нас и нашето здраве?

Ние не сме съгласни това да се случва с нас — тук, в България! Нито сега, нито занапред! Ето защо подехме тази кампания и ако споделяш нашето несъгласие, можеш да се включиш и ти:

    * като подкрепиш петицията, която ще изпратим до онези, които взимат решения
    * като се запознаеш с малко допълнителна информация за флуорирането
    * като споделиш пред своите колеги, приятели, роднини
    * като накараш повече хора да научат за тази кампания — можеш да им изпратиш линк до този сайт
    * като повярваш, че в България подобни безумия могат и трябва да бъдат спрени


P.S. Още информация за флуора и неговото вредно въздействие:
* връзката между флуора и СИНДРОМА НА ДАУН
* опасности, свързани с приема на флуор и флуорни съдинения
* флуорът е ключов химикал в производството на атомната бомба
* флуорната профилактика в света, държави, прекратили флуорната профилактика
Виж целия пост
# 1
Да отбележа, че флуорирането е уж за масова зъбна профилактика (за мен масово бавно натравяне) .

Няма нищо общо с ХЛОРИРАНЕТО НА ВОДАТА, което и сега е факт. Благодарение на хлора в питейната вода , тук в БГ можем да пием от чешмата. Както един приятел , доктор в Пирогов каза, все още, докато не са я ФЛУОРИРАЛИ.

Аз съм оптимист и вярвам, че всички ще помислим за бъдещето на децата си. Ама наистина да помислим, да се запознаем с Петицията- там всичко си е написано...
Виж целия пост
# 2
Подкрепям напълно петицията!
Смятам, че кърмещите майки имаме тънък усет към естественото и здравословното и можем ясно да оценим важността на петицията, както и безумието на решението за флуориране на питейната вода.
Виж целия пост
# 3

Веднага гласувах в подкрепа на петицията!
Отдавна съм чела само отрицателни изследвания за флуорирането, но не знаех, че се канят и тук да го направят!

АЗ НЕ ИСКАМ ФЛУОР ВЪВ ВОДАТА, КОЯТО ПИЯ!

КОЙТО ИСКА - ДА СИ КУПИ ФЛУОРНИ ТАБЛЕТКИ! ИМА МНОГО НАЧИНИ ДА СЕ ТРОВИ ЧОВЕК ПО ЖЕЛАНИЕ!

Между другото така не се ли нарушават правата ни?Как така някой ще ми сипва вещество, което не искам да пия! Сигурно ще има хора, които ще кажат да пия само минерална вода като не искам, но и тя не бива да се употребява дълго време (надявам се, че хората знаят и това).

НАДЯВАМ СЕ ПОВЕЧЕ ХОРА ДА СЕ ПРИСЪЕДИНЯТ В СПИРАНЕТО НА ТОВА БЕЗУМИЕ!
Виж целия пост
# 4
Подписах се!  Peace
Виж целия пост
# 5
Който се интересува повече, може да посети и нарочната темичка, за да проследи как вървят нещата. Дано успеем да се справим с поредното безумие, заради шепа облагодетелствани!
Виж целия пост
# 6
Подписах. Надявам се петицията и съответните действия да успеят!  Peace
Виж целия пост
# 7
Хайде, кърмещи мами, гласувайте, заради децата си!
Виж целия пост
# 8
Гласувах и разпространих! Дано повече хора да разберат за петицията, според мен трудно биха се намерили такива, които да не са против флуорирането!
Виж целия пост
# 9
според мен трудно биха се намерили такива, които да не са против флуорирането!
Намерих вече двама! Ама много търсих!
Виж целия пост
# 10
според мен трудно биха се намерили такива, които да не са против флуорирането!
Намерих вече двама! Ама много търсих!
дай подробности, дали са сигурни, че разбират правилно за какво иде реч? Да не би да са флуорозависими?
Виж целия пост
# 11
Подписахме я всички у дома!
Виж целия пост
# 12
единият е адвокат и може да има някакви интереси, не знам...
другият е доктор, който твърди, че в някои райони е необходимо флуориране.
но как ще забрани там да се пие мин. вода или да пият медикаменти, в които е съставна част?

НЕ ИМ СЕ ЧЕТЕ ЗА ДРУГА ГЛЕДНА ТОЧКА...

общо взето стоматолозите са върло ЗА флуорирането, защото десетки години все една и съща лъжа учат!
Виж целия пост
# 13
Подписах, това е голямо безумие!
Виж целия пост
# 14
Подписах!
Започвам да разпространявам сред близки и познати  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия