СНБМ - инициативи - 16 част

  • 15 742
  • 299

Инициативи свързани с бременността, майчинството, детските надбавки и семейното подоходно облагане 


Предишните теми:

1. 1 ЮНИ - ПРОТЕСТ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО ПРЕД ПАРЛАМЕНТА!

2. 1 юли - ПРОТЕСТ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО ПРЕД ПАРЛАМЕНТА-ПРОДЪЛЖЕНИЕ

3. 1 юли-ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО

4. 1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение)

5. 1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение 2)

6. 1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение 3)

7. НБМ - предложения за детските, СПО ,ДС, инициативи

8. СНБМ - инициативи свързани с бременността, раждането и отглеждането на деца

9. СНБМ - инициативи

10. СНБМ - инициативи - 2 част

11. СНБМ инициативи -3-та част

12. СНБМ - инициативи - 4-та част

13. СНБМ - инициативи - V част

14. СНБМ - инициативи - VІ част

15. СНБМ - инициативи - VII част

16. СНБМ - инициативи - VIII част

17. СНБМ - инициативи - 9 част

18. СНБМ - инициативи - 10 част

19. СНБМ - инициативи - 11 част

20. СНБМ - инициативи - 12 част

21. СНБМ - инициативи - 13 част

22. СНБМ - инициативи - 14 част

23. СНБМ - инициативи - 15 част
Виж целия пост
# 1
запис.

Хрис, това за близнаците официално ли е? Утре ще звънна на Рада с това да завърши репортажа, мамка им нещастници  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 2
А какво стана с детските надбавки?
Виж целия пост
# 3
220 от нова година  Peace
Виж целия пост
# 4
Това е прага за детски надбавки, така ли? А каква ще им е сумата? Как стои въпроса с детските за близнаците?
Виж целия пост
# 5
220 майчинство е все пак успех, момичета!   bouquet
В крайна сметка, "головоете" ни бяха няколко, този е "във вратата"  Laughing
Хриси-  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 6
Мими, детските ще ги гласуват може би утре, защото те са в Закона за държавния бюджет.
Най-вероятно прагът ще бъде 300лв, а размера на детските 25лв  Peace
Благодаря, че си пуснала нова тема  Hug

Момичета, ако трябва да обобщя , резултата СНБМ срещу Министерски съвет е 2:2  Laughing
Облекченията отпаднаха, но се преборихме за значително увеличаване на прага на детските, което компенсира точно хората с доход до 450 лв, както представихме в изчисленията ни, а се увеличава и размера от 18 лв за 1-во дете и 20 лв за 2-ро на 25лв независимо от поредността на детето. Освен това най-вероятно ще бъдат гласувани и 75лв детски за близнаци, тоест още една помощ отгоре  Peace

За съжаление майчинството за близнаци не мина, но догодина ще търсим по-голяма подкпрепа, ще гледаме да убедим и НОИ някак  ooooh!

Майчинството обаче е невероятно попадение  Mr. Green
Коментарът на Канал 1 беше "Изненадващо предложението на НДСВ и ДСБ за 220 лв беше прието"  Sunglasses

Бих искала определено, че съм удовлетворена. Нено Димов ми се обади секунди след гласуването на законопроекта, за да ни каже как е минало   bouquet

Битката през следващата година ще е много тежка. За да се преборим за семейно облагане може и години да минат, така както минаха години преди да бъде прието предложението за плоския данък (за него се говори от 2003г)
трябва на всяка цена да намерим сили да се преборим за близнаците, защото имат голяма нужда  Praynig

Мисля, че имаме повод за купон. Какво ще кажете за петък вечер?
Виж целия пост
# 7
И аз снощи подскачах около телевизора като казаха за майчинските. Наистина поне 2 от 2.
Браво момичета, браво Танче, браво Хриси, ако някога се решиш на политическа кариера или да станеш Министър на финансите, гласувам за теб с две ръце  Heart Eyes

И аз искам купон. Петък е идеално, тъкмо дай боже да успеем да позавършим стратегията.

Догодина ще трябва да стягаме редиците, защото покрай близнаците и семейното облагане ни се отваря мноооого работа. А и с това, което сме си наредили като приоритети. Ей момичета, почивайте сега по празниците, но си върнете ентусиазма, който добре познаваме и който така ни отива, че нещото можем и да ги променяме, малко по-малко.
Виж целия пост
# 8
Ами честито!

За близнаците - мисля, че занапред може да се използва и пред НОИ този коментар от заседанието, на Лидия Шулева - че да - майчинството е заместващ доход на майката и не се дава за брой дете, но когато една майка роди две деца през две години тя взима тези двойни пари, а така за две деца взима като за едно. Тоест - спокойно може да се каже, че е ощетена.
Абе бахти и популистите честно, приказват колкото да се намират на приказка.

Въпрос - тези 220 чисти ли ще се получават или ще ги облагат с нещо си там - данъци, осигуровки. Колко точно ще се взима на ръка, ако те осигуряват на минималната от 220?

А междувременно може да гласувате за СНБМ тук - номинирани сме за Цялостен принос и май не сме много популярни.   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250164.0
Виж целия пост
# 9
Чисти са Деска   bouquet

Момичета, казвайте бързо час и място, че не знам как ще си намерим място за петък вечер  ooooh!
Виж целия пост
# 10
Чисти са Деска   bouquet

Момичета, казвайте бързо час и място, че не знам как ще си намерим място за петък вечер  ooooh!
Мога да проверя в Olive's. Намира се на Граф Игнатиев, между колоните и Славейков. Имат добра вентилация и салон за непушачи. Иначе утре, коледното ни парти ще е в Murphy's. Мога и там да проверя как са нещата.
Виж целия пост
# 11
В Мърфис се пуши страшно! Всяка седмица сме там за мачовете по гъгби. Виж другото заведение.

Мацки, говорих с Рада от Нова. Идеята беше като интервюира бащата на тризнаците да завърши с: Вчера, в пленарна зала не се прие предложението за стимулиране на близнаците. Честита Коледа!
Тя го прие с радост. Дано да го направят така!

И още. Бясна съм на всичките си приятели. Разпратих петицията на флуора на поне 30 души, от които са се подписали 5!  #Crazy #Crazy #Crazy
Дай му на Балгарина някой друг да му върши работата и после само да се оплаква #Cussing out
Виж целия пост
# 12
И аз разпратих на много хора петицията и със съжаление загубих полвин час да обяснявам защо и как, понеже някой ги мързи да я прочетат дори и ли да прочетат аргументи. Един буквално ми каза - хора без работа... Част от тях я взеха насериозно. може би, защото повечето са без деца и не са се интересували, пили били флуорни таблетки и т.н. надявам се За земята да я разпространят, защото имат повече мейл контакти на приятели и доброволци.
Виж целия пост
# 13
Хриси, Танче  Hug
За близнаците е жалко, защото наистина те са доста ощетени, но борбата продължава.
Виж целия пост
# 14
Ами, ако се организираме достатъчно бързо и ми кажете за колко хора да запазя места, мога днес след работа да мина и да запазя маса. В Оливс е хубаво защото имат много готини салатки и други вкусотийки, а тортите се им невероятни. Там много обичаме да се събираме по женски. Имат и големи маси и т.н.

Хайде кажете за колко хора и в колко часа. Аз си мисля, че около 18,30 е добър час, т.к повечето, които ще сме на работа ще можем да скокнем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия