Подут и зачервен клепач при бебе

  • 10 919
  • 5
10 дена след раждането на синът ми леко му се поду само десният клепач,а след още 2-3дена се зачерви леко.Сега е на 54дена и нещата са все така.
В началото педиатърката му изписа капки Тобрекс 3х1 за една седм.и в двете оченца,но резултат няма.
Отново я посетихме,но тя каза,че щом нямало болка и не секретирало нямало нужда от преглед при офталмолог,а само да го промивам с памуче натопено в преварена вода.
Ако на някой детенцето е имало подобен проблем,моля да споделите!
А дали е възможно да е запушено каналче(само сутрин отстрани има лека,почти незабележима сълзичка,но окото не залепва)?
Виж целия пост
# 1
Води го на офталмолог! Трябва да имате яснота по въпроса!
Виж целия пост
# 2
Не отлагай прегледа при офталмолог! Продължило е  доста време това зачервяване. Освен това със сигурност ще се почувстваш по-добре след консултацията със специалист.
Виж целия пост
# 3
При нас беше същото, проблем не е имало. На 4-тия ден страшно му се поду клепача, ето виж тук:


Така му остана почти месец. Капехме всеки ден по два или три пъти физиологичен разтвор и почиствах редвно са пумуче. Мина и премина.  Simple Smile

Виж целия пост
# 4
Трябва да го види офталмолог.Най-вероятно е нещо безобидно,като ечемик(възпаление на космената луковичка).Това,което ми описваш не е запушен слъзен канал,защото няма обилна секреция,по-скоро е ечемик.При малки деца се наблюдават такива възпаления,който минават с възрастта,но е добре и доктор да си каже мнението.Тобрекса са вид антибиотични капки,който успокояват окото,но няма особена полза от тях(ако е ечемик).
Незнам откъде си,но мога да ти препоръчам добър офталмолог в София(доцент Андреев от Очна Клиника Ден).Не е специално детски офталмолог,но е много добър водила съм дъщеря си при него(в същата клиника има и детски Офталмолог,но доцента е по-добър)
Виж целия пост
# 5
да не е нещо замърсено и инфектирано.Само лекар Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия