Съмнения за бременост и антибиотик

  • 1 418
  • 4
Здравейте, имам нужда от съвет.

Нечакам в неделя 23-12-2007, но в момента съм с температура /не много висока/, докторката се съмнява за бронхит, а мъжът ми е в болница с вирусна пневмония. Не исакх да ме снимат на рентген – видя ми се опасно. Изписаха ми антибиотик Аугментин (Augmentin). Предуперидх докторката, че имам съмнения за бременност, тя каза, че няма проблем антибиотика бил пречистен и лек. Да, ама на упътването пише, че не е препоръчително да се употребява при бременност и съмнения за бременност.
Мисля, че тук във форумът съм виждала тема в която имаше линк към сайт в който можеш да провериш дали дадено лекарство може да се употлебява при бременност и какво действие има, но не можах да го намеря.
Моля дайте ми съвет, някой пил ли е антибиотици по време набременност, чудя се дали да изчакам до неделя и тогава да почна антбиотика, или ако и аз съм пипнала от пневмонията на мъжът ми не е по-добре да го пия сега и какъв е рискът да увредя плодът с това / ако го има/  newsm78
Извинямам се за объркания пост
Весели празници
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Espa мила щом лекарката ти е казала че няма проблем по добре започни те по принцип на почти всички лекарства пише че не се препоръчват за бременост ти ще си решиш,но щом има съмнения за пневмония това не е шега работа трябва да се лекуваш стискам ти палци всичко да е ок и скоро да се оправите и двамата Peace
Виж целия пост
# 2
Виж в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237813.0
Виж целия пост
# 3
Само да вметна, че миналия месец имах симптоми за цистит и като казах за това, че може да има бременност, и на мен ми предписаха Аугментин. Друг е въпроса, че след изследвания се оказа съвсем друго и все пак лекарката знае за евентуалното ти състояние, така че ако трябва да избираш м/у две злини, то по-добре пий антибиотика...
Виж целия пост
# 4
Много благодаря ! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия