Бабата му даде да папка коприва на 6 1/2 месеца?

  • 1 733
  • 13
На моя бебо днес бабата му приготви пюрето на обед, и сложила и коприва- набрана от стопанство, сигурна била. Много му хареса, но се зачудих какво ли е мнението на другите мами? До сега не съм чела нищо за копривата...
Виж целия пост
# 1
Няма лошо, щом е сигурна. Копривата по принцип е много полезна.
Виж целия пост
# 2
Полезна е, но е рано за нея, освен това е алерген. Имай едно наум, ако имате прояви на непоносимост някаква.
Виж целия пост
# 3
Ето някои теми за копривата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12418&highlight=%EA%EE%EF%F0%E8%E2%E0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8177

А тук говорихме за хемоглубина и засегнахме копривата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24289&highlight=

Ина4е аз давам коприва след 8-ми месец; досега 3 пъти е яла.
Виж целия пост
# 4
Копривата е много полезна, след като му поняса на детето не виждам нищо лошо да даваш Laughing
Ради беше по-малка когато за първи път яде коприва, спанак и такива зеленийки Laughing
Виж целия пост
# 5
седнете с бабата и се разберете като мъже да не прави свободни съчинения, що се отнася до храненето и гледането на бебо. Днес коприва, утре мое да реши да му даде свински пръжки. Просто като има добри идеи, защото тая инициатива е била с най-добри намерения, първо да ти се обажда, а после да действа. Така може да си спестите доста неудобства, да не кажа неприятности.
Виж целия пост
# 6
И аз дадох коприва на същата възраст.На малката много и хареса и няма никакви негативни реакций,при условие,че сме с алергия!
Виж целия пост
# 7
Цитат на: sladka hapka
седнете с бабата и се разберете като мъже да не прави свободни съчинения, що се отнася до храненето и гледането на бебо. Днес коприва, утре мое да реши да му даде свински пръжки. Просто като има добри идеи, защото тая инициатива е била с най-добри намерения, първо да ти се обажда, а после да действа. Така може да си спестите доста неудобства, да не кажа неприятности.
 
  202uu
Решенията относно храненето на дететото трябва да се вземат единствено и само от теб!
Виж целия пост
# 8
Цитат на: mam4e
Полезна е, но е рано за нея, освен това е алерген. Имай едно наум, ако имате прояви на непоносимост някаква.

На същото мнение съм!
От пазара ли е копривата? Питам, защото има значение къде е брана. Ако е брана близо до шосе, по-добре я избягвайте.
А с бабата е хубаво да си поговориш, защото следващият път не се знае какво ще даде  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Полезна е и аз дадох на малката коприва на 7 1/2 месеца.Хареса я!
Виж целия пост
# 10
След като има пюрета със спанак от 4-месечна възраст, защо да не може да яде коприва от 6,5 месеца  Confused:
Виж целия пост
# 11
Мисля, че заради власинките, например, с копривата трябва да се внимава повече. Иначе аз коприва дадох преди 2-3 седмици, т.е. на 9 месеца и малко. Но мисля, че няма никакъв проблем стига бебче да няма алергия.
Виж целия пост
# 12
На същата възраст дадох коприва (домашна от двор  Simple Smile ), по-късно разбрах, че се води алерген, но при синът ми нямаше никакъв проблем, даже напротив. Той е доста капризен относно храната, но копривата и до днес е сред 2-3те му любими ястия.
Виж целия пост
# 13
За това ,че трябва да се консултират с теб за храненето на бебето -няма спор и трябва да го кажеш ЯСНО.

А иначе копривата е много полезна и подкрепям идеята...Аз на моето бебе му правя отвара от коприва -чай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия