сок от ябълка в началото на 2-я месец

  • 2 222
  • 49
педито днес ни каза да почваме с ябълковия сок по една лъжичка и да увеличавам всеки ден +1 и се чудя не е ли рано, храним се с АМ
Виж целия пост
# 1
I NIE PO4NAHME KAM KRAQ NA 2 MESEC
Виж целия пост
# 2
Рано е. Адаптираното мляко е достъчно обогатено с всякакви веселби и към момента бебчето ти едва ли има нужда от сокчета.
Храносмилателната система все още е много нежна и незряла, пресен сок би могъл да натовари организма, да причини колики, разстройство, дори алергия. Естествено може да се приеме и без проблем, но си помисли хубаво дали ти се рискува  Wink

Моят съвет е да изчакаш поне до навършване на 4 месеца и тогава да решиш какво друго освен АМ да дадеш  Peace
Чакайте черешите  Wink Grinning

Ако имаш желание, порови се в Библиотеката и най-често обсъжданите теми във форума (в закованите теми). Много, разнообразна и доста полезна информация има там  Grinning
Виж целия пост
# 3
Рано е. Адаптираното мляко е достъчно обогатено с всякакви веселби и към момента бебчето ти едва ли има нужда от сокчета.
Храносмилателната система все още е много нежна и незряла, пресен сок би могъл да натовари организма, да причини колики, разстройство, дори алергия. Естествено може да се приеме и без проблем, но си помисли хубаво дали ти се рискува  Wink

Моят съвет е да изчакаш поне до навършване на 4 месеца и тогава да решиш какво друго освен АМ да дадеш  Peace
Чакайте черешите  Wink Grinning

Ако имаш желание, порови се в Библиотеката и най-често обсъжданите теми във форума (в закованите теми). Много, разнообразна и доста полезна информация има там  Grinning
Абсолютно подкрепям това мнение PeaceЗахранването трябва да става най-рано на 4 навършени месеца.Всичко различно от АМ е захранване и преди този период е меко казано нежелателно.Имаше достатъчно теми по въпроса.
Виж целия пост
# 4
Прекалено, прекалено рано е за сок.
Спокойно можеш да изчакаш със захранването и до навършване на 6 месечна възраст на бебето. Дотогава можете да си живеете безметежно само на АМ.
Силно вероятно е нервите ти да не издържат на атаките на педито да захранваш, така че ако успееш да устискаш поне до навършване на 4 месеца-и това ще е постижение.  Grinning
Успех!  Peace
Виж целия пост
# 5
И аз мисля, че е рано за сок.

Бях се побъркала всеки да ми обяснява как трябва да й дам сок, един ден изцедих ябълки, беше на три мес. и й дадох - какъв рев беше после, така я боля стомахчето - и такава м...а теглих на всички роднини, че сега не смеят нищо да кажат  Mr. Green

Ако искаш пробвай, пък де да знам то всяко дете е различно, може да му понесе.
Но ако ще му даваш да бъде, защото ти си решила, а не защото някой ти е казал - лесно им е на всички да обясняват какво ТРЯБВА да се даде, пък после твоето дете реве - оправяй се! Има достатъчно материали по въпроса за четене - чети и се реши какво и как да го направиш  Hug

ПП. ние сок сме пили оттогава само 3 пъти, а вече сме на цяла гама зеленчукови и плодови пюрета.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Аз го въведох след като спряха коликите,значи след 3месец!
Виж целия пост
# 7
Рано е. Сокчета след 6-ти месец най-рано. По-добре пресен пасиран плод.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че е раничко. Peace
Виж целия пост
# 9
Най-добре изчакай с пресните сокчето и захрани след 4я месец със зеленчуково пюре или каша..Това са новите препоръки и май тези ранни захранвания със сок са отречени (нищо, че още 90% от педиатрите си ги спазват) ..
Ние сме почти на 4ри и не съм давала още нищо освен АМ ...
Виж целия пост
# 10
Много,мноого е рано-на това нежното стомахче-концентрат-захари,киселини....пощади го.Повечето педиатри си говорят така,детето е твое-чети и решавай.Поне информация има предостатъчно.Успех
Виж целия пост
# 11
Рано е и моята педиатърка така настояваше.Издържах....но сега постоянно ми обяснява как детето ми ще се разболее ако не давам жълтък...
Виж целия пост
# 12
но сега постоянно ми обяснява как детето ми ще се разболее ако не давам жълтък...

Не споменавай това, сега ще нападнат  Grinning
Много по-лесно е човек да е много по-малко информиран, да знае по-малко... По-лесно, да, но далече не и правилно. Всеки си избира, здраве да има  Hug
Виж целия пост
# 13
Не е рано,а е много рано за каквото и да е захранване,а сока Е PeaceИзчакай детето да навърши 6 месеца и захранвай,няма значение с кърма или АМ храниш!Дъщеря ми все още сок не пие,плодовете на парчета!
При толкова много информация във форума,чак се чудя на такива теми.Никол и Блонди книга от обяснения написаха кое,кога ,защо и как Peace
Виж целия пост
# 14
но сега постоянно ми обяснява как детето ми ще се разболее ако не давам жълтък...

Не споменавай това, сега ще нападнат  Grinning


Кой ще нападне, Блонди?  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия