нещо за Vic.Secret

  • 1 029
  • 13
Здравейте на всички,

Да Ви разкажа какво ми се случи на вчера:

Направих покупка от сайта на стойност по - голяма от 400$ и те ми поеха транспорта до бг.Казаха,че ще пристигне на 02.01.2008г,а дойде на 11.12(за една седмица).Явно бяха решили да ги изпратят до Коледа...Но тука в бг ме направиха луда.Скъсаха се да ми звънят от intime Русе,от същата куриерска фирма ,но в София и от една митническа агенция,защото трябваше да се плати мито и ддс...Интересното беше,че никой не знаеше къде е пратката,но им се изписваше в компютрите и всеки казваше различно...В крайна сметка за повече от седмица ,т.е. вчера,нещата дойдоха в Русе.Оттам обаче, нови мъки...Цял ден съм висяла в митницата,за да си освободя стоките.Оказа се,че някои от нещата са с китайски произход,а нашата страна ,както и целият европейски съюз имат забрана за абсолютно всички стоки от Китай,без значение дали е ВС или друга марка.Искаха да ми конфискват стоката,но с много,ама много връзки направиха нещо като измама( замениха номерата на стоките,за да сменят произхода).Честно Ви казвам станах смешна,заради това,че съм си купила нещо от там, а то не са малко пари.
Казаха ми,че това,което ние знаем за над 45 Е се плаща мито и ддс,хич не е така.Плащали са мито  ддс за стоки и по 10  и по 20 $,а като сметнеш и митническата декларация,която ти изготвят,просто се надвишава вашата покупка с още толкова.Казаха ми,че им се е случвало пратки от ВС  и на много голяма стойност да нямат мито и ддс.Оказва се,че след като пратките слязат от самолета в София по усмотрение решавали коя пратка да се обмитява и коя не.Казаха ми го в митницата и митническата агенция,а те често се занимават с пратки от ВС.
Та така с моите патила,не  купувайте нищо,защото не се знае дали е с китайско производство или не и после трябва да търсите големи връзки...
Виж целия пост
# 1
Оле какъв ужас!
А аз толкова си обичам дрехите на Виктория Сикретс.
И на мен преди време ми се случи така с едно сако на Виктория но като си платих 150 лв мито и ми дадоха пратката. Сега вече си купувам всички дрехи на Виктория секретс от сайта на www.ebay.com. Но лошото е че там повечето стоки се плащат чрез Paypal.
Виж целия пост
# 2
Ами,така е,нали сме в европа вече.Яд ме е ,че ме занимаваха цял ден и ставаш кепазе за парите си,а в крайна сметка може и без стока да останеш
Виж целия пост
# 3
Ужас! Shocked
Добре,че накрая си си получила стоките и всичко е било наред. Hug
Виж целия пост
# 4
ЕЕее Вие ме разочаровахте. smile3511...тъкмо си харесах, някои неща и мислех да си поръчвам...но май размислих. Rolling Eyes..има ли начин това да стане без тези изпълнения?!?  newsm78
Виж целия пост
# 5
Наскоро и аз имах същото преживяване, за едни ботуши от ВС
висях 4 часа на митница, платих си като поп и накрая пълно разочарование   Sick
Виж целия пост
# 6
е добрутро! знаеш ли колко има изпищели като тебе, що не попрочете тука във форума да ти е ясно за вноса от китай, за митницата и т.н. и въобще всичко около поръчките от виктория сикрет.
Виж целия пост
# 7
Четох предишната тема, обаче не мога да разбера следното - нали уж е забранен вноса на опасни стоки от Китай, не на всички. Къде мога да прочета тези закони/директиви...
Виж целия пост
# 8
Казаха ми,че това,което ние знаем за над 45 Е се плаща мито и ддс,хич не е така.Плащали са мито  ддс за стоки и по 10  и по 20 $

Защо да плащам мито за $20 пратка, като по закон не го дължа.
Виж целия пост
# 9
   Да бе, как пък не ще си поръчам нещо за 20 $ и ще им плащам мито. Тия луди ли са ???  Mr. Green 
   На мен пък друго ми стана интересно - като е забранен вносът на стоки от Китай, как са се внесли всички тия китайски стоки у нас, дето ги виждаме по магазините ?  newsm78
Виж целия пост
# 10
   Да бе, как пък не ще си поръчам нещо за 20 $ и ще им плащам мито. Тия луди ли са ???  Mr. Green 
   На мен пък друго ми стана интересно - като е забранен вносът на стоки от Китай, как са се внесли всички тия китайски стоки у нас, дето ги виждаме по магазините ?  newsm78

имаше в неделя предаване на нова за това. аз не го гледах цялото и не можах да схвана съвсем ама излезе, че ги вкарват тук някак нелегално, един вид в бг им "изпират" произхода и излизат като произведени в бг, респ. в ЕС. май почти не съм виждала на някой стока да пише "made in china" все пише :произход ЕС
имаше и тема в клюкарника за предаването.
Виж целия пост
# 11
Първо към Алегра:

Много остро реагираш,чела съм доста във форума,но точно за вноса не съм,пък и човек не може да чете абсолютно всичко...Пък и просто Ви предупреждавам,можех и да не го направя.

Колкото до китайските стоки,които до момента са на пазара, те са от преди забраната.

Питах ги изрично за това колко е лимитът ,за да не плащаш мито,а те ми отговориха,че от скоро е по-малко от 20$ или нещо такова,ама начинът ,по който реагираха на въпросът ми(с насмешка) ме доведе до извода,че никой не гледа това.Веднъж пуснат ли ти от София транзитна декларация- край Naughtyплащаш като поп. Дадоха ми пример с една дама,която била там преди 2 дена за сутиен,който струвал 20 и няколко долара и си платила всичко,така че.......Единственият вариант е,ако някой има познат на митницата или в митническа агенция,когато ти оформят митничческата декларация е, да ти сменят или номерата на артикулите или директно произхода...Но това си е реална измама,така че трябва да е близък човек.Другият начин е някой в Америка да ги вземе,да скъса етикетите и опаковките и да ги прати по пощата като подарък.Но пак цената на колетчето не е много малка,ама все е по-изгодно.
Виж целия пост
# 12
А като цяло съм доволна от покупките,така че не съжалявам за това
Виж целия пост
# 13
Нямам идея как точно могат да се проверят кои стоки са забранени,защото са страшно много.Те имат каталог с номерата на стоките и отделно програма ,с която проверяват дали са забранени.Но това няма да помогне,ако не знаеш на точно коя стока от ВС е с китайски произход
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия