пак за майчинските

  • 374
  • 2
В момента взимам майчински, социални,  в размер на 100 лв за една година. Оказа се, че докторантурата не се признава за трудов стаж и аз нямам ни един работен ден #2gunfire
Сега обаче се замисляме за второ дете и се чудя, ако се осигурявам във фирма на приятел, дали няма да мога да взимам по-високи майчински? И дали няма да прецакам човека, имам някакъв спомен, че промениха нещо в закона - първата година парите се плащат от работодателя? Обаче ако някой има собствена фирма и се самоосигурява, значи ли това, че той сам ще си плаща майчинските #Crazy
Та ей така седя и си мисля, обаче имам нужда от помощ, щото нищо не измислям  newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 1
Споко, няма да го прецакаш. Това плащане, за което говориш, е за заварените случаи по майчинство от преди 2007г. Но дори и при тях, парите ги плаща работодателят, но после си ги тегли от НОИ.
Виж целия пост
# 2
Да, ако работиш в някоя фирма фиктивно, ще си взимаш "голямото" майчинство Simple Smile Но трябва поне 6 месеца трудов стаж... Освен това не ти ги плаща работодателя, а НОИ !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия