мога ли да добавям адаптирано мляко към купено зеленчуково пюре

  • 2 102
  • 20
не искам детето ми да има все още  немлечно хранене. По колко АМ да прибавям към готовото пюре
или правено пюре на 5 месечна възраст. 
Виж целия пост
# 1
Aз все още не съм изключила млякото и след пюрето давам и мляко.Малката го обича и си чака винаги млякото
Ще следя и аз темата
Виж целия пост
# 2
Може, разбира се. Ще стане гъсто, ако сложиш много, така че повече от една-две мерителни лъжички няма как.
Виж целия пост
# 3
Почти до годинката добавях АМ към зеленчуковите пюрета-средно 2 мерителни лъжички.
Виж целия пост
# 4
прибавям 1-2 мер. лъж. в зависимост от гъстотата на пюрето
Виж целия пост
# 5
И аз добавям АМ по 1-2 мерителни лъжички, мисля че е достатъчно Peace
Виж целия пост
# 6
не искам детето ми да има все още  немлечно хранене. По колко АМ да прибавям към готовото пюре
или правено пюре на 5 месечна възраст. 


Може да слагаш АМ. Аз чисти зеленчукови пюрета никога не съм давала-винаги са били приготвени с кърма или АМ.
Ако даваш готово пюре, което е по-рядко, може да добавиш сухо АМ. Ако самото пюре е гъсто, може да разтвориш АМ предварително в много малко вода.
Аз давах домашни пюрета. Вместо с водата, в която са се варили зеленуците, пасирах с кърма или АМ. Слагах толкова, колкото беше необходимо, за да получа консистенцията, която ме устройваше.
Виж целия пост
# 7
Аз също никога не съм давала само зеленчуково пюре без мляко. Винаги добавям 1 м.л. АМ.
Виж целия пост
# 8
аз пък ги давам без ам.само гъстите разреждам.Въпрос на вкус!после задължително хапваме мляко.
Виж целия пост
# 9
Аз пък смесвах едно малко бурканче (125гр) с приблизително 50гр картоф и 50мл вода с 3-4 лъжички АМ, защото гастро-ентероложката, при която ходихме на консултация, каза, че в зеленчуковото пюре трябва да има поне 4 лъжички мляко.
Когато слагах цедена кърма естествено идваше по-малко (с изключение, когато пюрето беше изцяло домашно).
Има и пюрета които си съдържат мляко или сметана, трябва да обърнеш внимание.
Виж целия пост
# 10
Може.  Peace
Виж целия пост
# 11
не искам детето ми да има все още  немлечно хранене. По колко АМ да прибавям към готовото пюре
или правено пюре на 5 месечна възраст. 

Зависи от пюрето. Ако е по-течно може и по 2 лъжички сухо АМ. Ако е по-гъсто трябва първо да разредиш АМ в малко вода.
Виж целия пост
# 12
Момичета,здравейте!
Имам един въпрос винаги ли трябва да има АМ в пюрето независимо дали е домашно или купено и до колко месеца трябва да се добавя!Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 13
На този въпрос ще получиш и положителни, и отрицателни отговори.
Моето мнение е, че млякото е основната храна на бебетата поне до навършване на 1г. и съм се старала всеки път то да присъства в яденето на Иво под едан или друга форма.
Аз давах домашни пюрета. Чисти зеленчуци моето бебе не е яло. Всичките пюрета бяха млечно-зеленчукови, приготвени с кърма или АМ. Вместо във водата, в която са се варили, пасирах зеленчуците в мляко.
Виж целия пост
# 14
Аз добавям по една доза,независимо дали е купено или е дом. приготвено пюрето.Само в месните,който ядем от скоро не добавям  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия