Може ли да се развие пневмония без температура

  • 62 002
  • 54
Момичета синът ми от седмица е с кашлица  без зачервено гърло и температура.Педиатърката казва, че дробчетата му са чисти, и да му давам сироп за кашлица и капки за нос.Възможно ли  е да развие пневмония без да се чува на слушалките?
Много съм притеснена, защото нямам голяма вяра на нашите лекари.Ако някой може да ми каже какви са симптомите ще съм много благодарна.
Виж целия пост
# 1
 Възможно е. Най-показателно е състоянието на самото дете - отпаднало ли е, храни ли се...Мисля, че сама по себе си кашлицата си е само кашлица, ако няма друго, не се притенсявай.
Виж целия пост
# 2
Храни се но по-малко играе си.Просто ми е странно, че пием сироп а не минава.
Виж целия пост
# 3
Не може,според мен.Ако не се чува на слушалка ще поддържа мн.висока Т-т.н.вирусна пневмония.
А кашлицата може и да е алергична. Thinking
Виж целия пост
# 4
Незнам какво е точно  Rolling Eyes ,но и ние двете с моята дъщеря сме по същите признаци.  Sad Вчера ходихме само за нея на лекар и нямаше нищо на гърдите и много леко и беше зачервено гърлото /може от кашлянето /
Вчера докато си бяхме в къщи беше по-добре ,но след като ходихме навън на студеният въздух и на коледно парти и вечерта не спря да кашли само суха кашлица  Sad неможа да заспи цял час .
По принцип незнам какво да ти кажа точно ние пием биобронхо чай /готов/ и смятам да питам една позната за комбинация от билки точно за кашлица и ще ти кажа и на теб че да се оправите  Wink Hug
Виж целия пост
# 5
Кашлица лекувам с Пулмекс за мазане и инхалация със сода - минава за два-три дни.
Виж целия пост
# 6
Точно с такива никакви симптоми преди 15 дни влезнахме със сина ми в болница с пневмония. Доказа я снимката, а на слушалка нищо не се чу.
Виж целия пост
# 7
Точно с такива никакви симптоми преди 15 дни влезнахме със сина ми в болница с пневмония. Доказа я снимката, а на слушалка нищо не се чу.




Мешел, а синът ти кашля ше ли?
Виж целия пост
# 8
Вечер точно преди да легне започваше да кашля много, през деня сравнително по-рядко. Аз разбрах, че има нещо нередно, когато кашлицата се разкърти и се усети, че идва от дробовете. Още рано сутринта направо "излетяхме" в отделението, само аз взех направление от джипито. Снимката и написаното в направлението доста ме уплаши. 7 дни преди да му направим снимка кашляше и казваха, че повърхностна и е предизвикана от гърлото кашлица.
Виж целия пост
# 9
може.
Повишената Т е знак, че тялото отчита външен болестотворен нашественик и започва борба с него...
Но ако имунната система е зле, няма да си повиши Т детето.

Признак за пневмония е обилно потене, наред с много други.
Това, че кашля по принцип е много добре. Чисти си организма. Иска да изхвърли дразнителя, образно.
Може да кашля от алергия или от проблеми с нослето... заден ринит, който да му предизвиква стичания и кашлица.

dani-X - посети някакъв УНГ и белодробен специалист. Не се доверявай само на ДжиПи-то си, ако си притеснена.
Виж целия пост
# 10
Най - коварната температура е 37.1 и 2.На мен при такава температура ми казаха че развивам вирус, но след 3 дни при снимки бяха с петна левия бял дроб.По възможност направете снимка най - ще си спокойна
Виж целия пост
# 11
Тази вечер ще го водя отново на лекар.И аз си мисля да поискам да направим снимка, за да се види със сигурност.
Благодаря ви за бързите отговори.  bouquet
Виж целия пост
# 12
Добрите лекари чуват със слушалка. При последната си пневмония нямах темп., кашлях леко. Снимката ще покаже най-добре.
Виж целия пост
# 13
Направи снимка за да си спокойна. Дъщеря ми преди 2 години направи пневмония без температура, не се чу на слушалка. Не кашляше много. играеше, ядеше никъкви признаци за болно от пневмония дете нямаше.
Виж целия пост
# 14
Преди 4 години лежах с пневмония и нямах температура.
Само снимка показва каква е реалната ситуация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия