Има ли лечение за шипове?

  • 521 794
  • 114
Миналата зима ме боля таза от към десния крак,но не можах да си направя рентген,защото кърмих, но преди 2 седмици ме заболя страшно крака и едвам стъпвам на крака си и не мога да спя нощно време и си направих рентген/вече не кърмя/ и се оказа ,че ми растели шипове и не знам чувала съм,че не се лекуват и страх ме хваща така ли ще ме боли всяка зима това е ужас то и на работа как ще ходя не знам.
Моля ако знаете някакво лечение моля да споделите Praynig
Виж целия пост
# 1
Аз имам на врата и понякога ме болят. Ходя на физиотерапия, понякога се повлиява, друг път-не. Зависи дали на добър ще попаднеш. Скоро мисля да пробвам и акупунктура, казват, че помагало. Дано се включи някой с повече опит. А при невролог ходи ли? Дали са само шипове?
Виж целия пост
# 2
Преди няколко години ме болеше ужасно дясната пета, чак ми се схващаше целия крак от болка. От рентгена се установи, че ми расте шип с невероятни размери - както каза док - като на сто годишна баба.  На въпроса с какво да лекувам, отговорът беше, че каквото и да правя ефекта ще е никакъв /само обезболяващи, ама аз се дърпах/. Последва въпрос - все така ли ще боли??? и съответния отговор - Не! По-лошо ще става! За съжаление док. се оказа прав. Мазах с какви ли не мазила и чудодейни рецепти, но освен да ми падне кожата на петата друго не се случи. За около 2 години шипът порасна и си намери място, та сега не боли толкова силно или поне аз свикнах с болката и не му обръщам внимание. Миналата година /бях още бременна/ започна да расте шип и в другата пета - нали трябва да има равновесие в природата.Нищо не се пробвах да правя, просто изчаквах да си израсте и да си намери място. Сега си имам "токчета". Напомнят за себе се в лошо и влажно време, но не обръщам внимание - на кого по-напред на децата или на някакви си шипове... Това е моя опит до момента, но ако откриеш вълшебното лекарство сподели  Praynig ще съм ти много благодарна. Желая ти успех    bouquet
Виж целия пост
# 3
Самите шипове са костни образувания, и може в гореописаните случаи не винаги да се касае за това. Лечението на ошипяването по радикален начин, било на шията или на краката, или на други части на тялото, е доста трудно. Това обаче което непосредствено безпокои пациентите е болката и други горе изброени симптоми, за премахването на които се използва както иглолечение, така и билкови формули, които не само лекуват симптомите, но и донякъде омекотяват и “разграждат” шиповете, но тяхната употреба трябва да е продължителна.

В масовия брой от случаите симптоматиката на ошипяването може да се овладее и само с акупунктура.

Вижте и това:

http://www.geocities.com/tv_medic/STATII.htm#_Toc183678923
Виж целия пост
# 4


    След контузия на тренировка и катастрофа имам тежко гръбначно увреждане.На ЯМР се видяха много шипове, но лечение няма.Понякога болят много, но вече свикнах с болката, няма друг начин.
Виж целия пост
# 5
Аз приготвям едно лекарство-50 милилитра йод с 20 таблетки аналгин.Аналгина трябва да се разтопи добре , маже се с тампон в продължение на няколко дни.Цапа дрехите, но облекчава болката.
Виж целия пост
# 6
И аз имам шип на петата за съжаление и на мен ми казаха, че лечение няма.
Виж целия пост
# 7
За лечение на шипове вчера научих рецепта от народната медицина, с която баща ми си е излекувал шипове на гръбначния стълб и реших да ви я споделя, тъкмо видях темата тук.

Мястото се намазва предварително с олио, настъргва се хрян и се налага за половин час. След това се маха и се почиства със салфетка без да се мие. Процедурата се прави в продължение на десет дни.

В момента вече няма болки в гръбначния стълб. Майка ми ми обясни, че хрянът просто изсушавал шиповете. Желая ви успех и дано се отървете от шиповете! Hug
Виж целия пост
# 8
И аз зная един малко абсурден лек, ама поне няма да навреди. Правят се компреси с отработено моторно масло.
Виж целия пост
# 9
Свекърва ми много се оплакваше преди седмица то шипове и аз една вечер като се видях в чудо й дадох един крем против тендовагинит - дип рилииф. Маза се няколко дни докато почнат лекарите да работят след празниците но сега казва че й е минало и няма да ходи на лекар.
Може би помага за обезболяването им а заедно с масажа шипа се намества и не дразни. 
Виж целия пост
# 10
От няколко месеца ме боли някъде навътре под кокалчето, което се намира отзад на стъпалото точно  над лявата пета. Болката е най- силна сутрин след ставане или когато кракът се раздвижва, след като по-дълго е бил в покой. Дали това е шип и на какъв лекар трябва да отида? Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 11
Аз да попитам, тези, които са с шипове на врата, боли ли ги главата? Каква е болката?
Аз имам шипове на врата и надолу по прешлените на гръбначния стълб и ме боли главата, врата, рамото, гърба отляво ми се схваща и болката е като, че ли нещо всеки момент ще се скъса. Лошото е, че ме боли и главата вляво, челюста вляво...и винаги, когато времето се застуди много или понастина в тази област. Облекчава ме топличкото - масаж, слагам шал и лента дори, когато съм си вкъщи, чувствам се значително по-добре.
Виж целия пост
# 12
а ходихте ли на преглед при ревматолог? а при ортопед?
Виж целия пост
# 13
Аз не съм ходила още на преглед. Точно затова се интересувам на какъв лекар трябва да отида при тези оплаквания.
Виж целия пост
# 14
Ммммм да и аз съм с шипове по гръбначния стълб. Лекарката каза, че трябва да имам постояно физическо натоварване /като гимнастика/ и да ходя на балнолечебни курорти. Ама моля не на мене тия  Crossing Arms като стана баба ще ходя, сега не ми се стъпва там  Mr. Green

Тъй това за компресите с хрян е много интересно, ще си го запиша и виж нявгаш мога да го пробвам. Нека дам и аз своята лепта към рецептите от "народната медицина", но държа да подчертая, че не съм го пробвала. Рецептата ми я каза позната възрастна дама.

Та вземате 5 яйца /пресни и домашни/. Заливат се със сока на лимони докато хубаво се покрият. стоят така, като всеки ден леко се разклащат. В крайна сметка сока от лимон стопява черупките на яйцата. Остават яйцата в ципите си. Вадят се много внимателно и се хвърлят. Лимона с разтопените черупки се пие по една лъжица в хладка вода преди храна като се бърка преди прием. Можете да го подслаждате. Прави се 10 дни почива се 10 дни и после пак и пак се почива и пак докато изчезнели шиповете. ВНИМАНИЕ! Гастрити и язви много яко ще реагират на лимона на гладно!
Виж целия пост
# 15
Ходих на невролог и той ми каза,че имам и дископатия шиповете нищо не били Cry
Виж целия пост
# 16
Ходих на невролог и той ми каза,че имам и дископатия шиповете нищо не били Cry
Кофти. А как те диагностицира?
Виж целия пост
# 17
Пробвай със скенар терапия.
Знам, че има в София и Варна. Виж за повече инфо в нета.

Принципът е на електро-магнитно въздействие на определени точки в организма. Това е разсекретена, руска, военна технология, базирана на методите на източноазиатската медицина.
Лекуват се широк кръг заболявания без онкологични в напреднал стадий, тежки психически заболявания и пациенти с пейсмейкъри.

А последното, което четах за шиповете е, че се дължат на нарушена обмяна на калция и електролитите в организма.
Аз съм доволна от терапията. В началото има леко влошаване на общото състояние, понеже лечението представлява обща детоксикация на организма като цяло. След това настъпва трайно подобрение - постепенно болките отшумяват, на мен ми се изправи и стойката на стари години Mr. Green и най-вече се подобрява жизнения тонус.
/Освен това се активира собствената имунна защита срещу вируси на ОРЗ./
Като всяка терапия при костно-ставни и неврологични болки е желателно да се "пази топлото", докато траят процедурите и да се използват подходящи за диагнозата, дълбокопроникващи гелове и мазила. 

 



Виж целия пост
# 18
Само с преглед  определи че имам и  дископатия
Виж целия пост
# 19
имам шипове на врата и гърба
Виж целия пост
# 20
Още една бабина рецепта за шипове:
1 супена лъжица свинска мас
1 с.л. морска сол
1 с.л. нафталин
гладка еднородна смес
компрес-вестник,парцал,найлон
Спи се цяла нощ.
Виж целия пост
# 21
опитай с лазер процедури!
Виж целия пост
# 22
Щом отсега имате шипове - как ли ще се чувствате след 10,20 години ? Не отлагайте - ходете на минерални бани и физиотерапия ..или масаж.
Виж целия пост
# 23
Момичета да Ви попитам......понеже и аз имам съмнения за шипове дали е точно това.Започва се с лека болка на дясната плешка и за 2 часа наи-много болката тръгва по тила и немога да си наведа главата надясно.Колкото повече ме масажират вкъщи става по зле.Миналия път се беше стигнало до там,че неможех да помръдна и ми помагаха да стана от леглото.Днес ми се случва за 3-ти път.Първият път болката ме държа 10 дни,втория по малко понеже пих болкоуспокояващо,а сега незнам колко дълго ще е но болката е ужасна.
Виж целия пост
# 24
пиги според мен тяоите болки са по-скоро радикулитни-ако имаш остра болка(като те натиснат там все едно иглички ти вкарват),значи е така. Болката от шипове е по-скоро като вае едно главата ти е в менгеме,поне при мен е така.
 А някой,който има шипове във врата оплаква ли се от световъртеж?Имам непоносин сетовъртеж и лекарите се оправдавт с шиповете. newsm78
Виж целия пост
# 25
аз имам шипове във врата и също имам ужасен световъртеж.Чак ми се повдига от него,а в същото време изпитвам вълчи глад.И наистина главата ми е като в менгеме.
Виж целия пост
# 26
аз имам шипове във врата и също имам ужасен световъртеж.Чак ми се повдига от него,а в същото време изпитвам вълчи глад.И наистина главата ми е като в менгеме.
А изследвания? Диагноза?
Виж целия пост
# 27
В Банкя има една лекарка която прави масажи и лекува от шипове,мускулни и др неща.Взима евтина и помага.На баща ми му оправи шиповете,а той ги имаше от много години.
Виж целия пост
# 28
Здравейте, мами!
Искам и аз да споделя моят опит при шипове на петите и на врата. За шиповете на петите ми предписаха меки стелки за пети, които се продават в Горна баня в специализираната санитарна аптека и са по номера-общо 3 различни номера. Удобни са, но за съжаление не могат да се носят с отворени обувки през лятото. За шиповете на врата ми приложиха лазарна терапия, която облекчи силните болки в гърба, които получавах. Успех на всички в борбата с тези заболявания!
Виж целия пост
# 29
И аз съм в кюпа.
Имам шипове на врата .
Правиха ми доплер и от там стана я ясно.
Получавам световъртежи и пия хапчета при нужда.
Мисля да си направя скенер.
Виж целия пост
# 30
Прегледайте тази тема

http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=52&t=4166
Виж целия пост
# 31
здравейте, и аз да кажа нещо изпитано което знам , че на 100% действа, но трябва постоянство. Така , майка ми преди 3 год. и откриха шип в петата (тя е мед.сестра и работата и е да седи по цял ден на крак), ходи по какви ли не процедули, на лазер и на какво ли още не, даже си купи лазер за да си ги прави процедурите в къщи два пъти дневно, но нищо не помага. Тогава от нейното село някаква съседка разбрала и и казала , че шип може да се стопи само с оцет и листа от прясно зеле. Процедурата е следната: в продължение на 6 месеца всяка вечер майка си правеше нещо като компрес от две цели сурови зелеви листа, напояваше ги обилно с оцет (без значение какъв), и си ги налагаше на петата, като ги стягаше с ластичен бинт. На сутринта ги маха и така всяка вечер........ Няма да ви описвам каква смрад беше  Sick Sick Sick , просто на моменти ми е идвало да повърна, а миризмата се носеше из цялата къща, но нали тя вярваше , че това ще и помогне и ние останалите търпяхме. Както и да е, след 6 месечното лечение отиде на ренген и доктора не можеше да повярва, целият шип се беше стопил и го нямаше. Даже и направи 2ра снимка за да се увери , че нещо не е сбъркал, но го нямаше. Пратия и на още два рентгена в други болници и резултата беше същия. И така до ден днешен тя не се е оплаквала от появата на шип.
Дано да съм ви помогнала   bouquet
Виж целия пост
# 32
Излекувах шиповете на врата и гърба и гонартроза в коленете.
 • С чист Етилов спирт 95 %.
 • Купете си от 1 литър, ще ви е необходимо достатъчно количество.  Вечерта си легнете по корем, облечена в пижама с яка. Залейте врата и гърба със спирта, така че да се намокри пижамата, покрийте се със завивката и си заспете спокойно. Ще се събудите суха, чиста и без болки. Повторете процедурата докато болката отшуми.
 •
 • Преди процедурата с етилов спирт третирайте с Крем "Vitassin". Лекува ИШИАС, АРТРИТ, ШИПОВЕ - облекчава болката, раздвижва болния участък. Прилага се външно с намазване и масаж няколко пъти дневно, или се прави пластир, който стои на болното място постоянно. Пластирът се сменя на всеки 24 часа. Допълнително може да се използва БРЕЙ – билка при шипове. Изчистват се добре корените, смилат се на машинка и се смесват със свинска мас, държи се върху болното място, докато защипе. Шиповете се стопяват.

 • Вътрешно: половин час преди ядене - се взема 1 ч. л. замразен Vitassin.
 •
 • От Интернет www.google.bg приложих рецептите от страницата " Черната ряпа помага при гонартроза"

 • В 50 ml йодна тинктура се разтварят 5 таблетки аналгин до пълното разтваряне на лекарството. Шишето се разклаща и се маже болното място.

 • Една настъргана черна ряпа и 1 литър бяло вино се слагат в затворен съд. Разклаща се в продължение на 15 дни, след което се прецежда.
Всяка сутрин на гладно се пие по 1 винена чаша от напитката. Изпиват се 2-3 бутилки, след което се прави пауза от 3 месеца и пак може да се повтори до пълно излекуване.

 • Armax (Армакс) - електро-колоидно сребро. Поръчайте в www.google.bg
 • Външно приложение върху даден участък: Засегнатия участък се покрива с напоена с АРМАКС  марля или памук и се оставя докато изсъхне. Това трябва да се повтаря няколко пъти на ден, докато симптомите започнат да отшумяват, плюс още 3-4 дни след облекчаване или изчезване на симптомите. Поръчайте своя "Армакс" сега, като натиснете ТУК
 • Вътрешен прием през устата:                                                                              
 "Лечебни дози": 1 супена лъжица в чаша вода _ 3 пъти дневно по време на ядене.
 "Профилактични дози": 1 супена лъжица (15 мл) или 3 микрограма / кг тегло АРМАКС дневно, особено през есенно-зимния и зимно-пролетния сезон.
 •
 • Едновременно приемайте „Тибетска пречистваща смес” . Лечението е напълно ефективно и не предизвиква странични ефекти и алергии.
 •
 • Едновременно с тибетската смес приемайте и рецептата на д-р Хулда Кларк. След всеки прием болката намалява. Потърсете я в www.google.bg на тема:
   •  Паразити в тялото.
   •  Паразити. Лек за всички видове рак.
Успех. Вярвайте и ще успеете! Аз успях при допълнително заболяване двустранна ХОББ.
Виж целия пост
# 33
Ето още една рецепта за шипове от народната медицина.Майка ми има шипове на врата и е с постоянно главоболие.Скоро проведе това лечение - 5 нощти подред топи единия крак във воден разтвор на боракс,след което слага на петата половин глава кромид лук  намазан с боров катран./купуват се от аптеките/Крака се превързва с бинт и престоява цялата нощ.тази працедура се повтаря 5 нощти ,следва 5 нощти почивка и после отново 5 нощти само ,че на другия крак.
Виж целия пост
# 34
1 година им трябваше на бургаските да разберат че болките в краста ,гърба , и схващането на десния крак не са шипове . След няколко прегледа ,ренгенови снимки , физиотерапии,инжекции и хапове продължилия кошмар повече от 1 година реших да отида на повторен преглед геникологичен /предния го правих няколко месеца преди това / че исках да кажа като ме прегледаха прокървях и генеколожката ме прати на видиозон на него видяха - киста на ляв яичник и десен почти неработещ бъбрек и уретер който задържа урина . Казаха ми да си направя скенер на малък таз и като го направих излезе -Тумор в матката който е я надул и така тя притиска уретера и така бъбрека ми отива на кино . Ходих в София  и след 20 дена ми е операцията . Така, много се  разприказвах мисълта ми е ако усетите че при болки в кръста или гърба след лечение дълго няма резултат направете си скенер -100 лв . скапо е ако е за друго , но не и за здравето .
Виж целия пост
# 35
И аз страдам много от шипове , имам страхотен световъртеж ! Моля някой да каже нещо което не мирише !Някой ходил ли е на лазер ?
Виж целия пост
# 36
1 година им трябваше на бургаските да разберат че болките в краста ,гърба , и схващането на десния крак не са шипове . След няколко прегледа ,ренгенови снимки , физиотерапии,инжекции и хапове продължилия кошмар повече от 1 година реших да отида на повторен преглед геникологичен /предния го правих няколко месеца преди това / че исках да кажа като ме прегледаха прокървях и генеколожката ме прати на видиозон на него видяха - киста на ляв яичник и десен почти неработещ бъбрек и уретер който задържа урина . Казаха ми да си направя скенер на малък таз и като го направих излезе -Тумор в матката който е я надул и така тя притиска уретера и така бъбрека ми отива на кино . Ходих в София  и след 20 дена ми е операцията . Така, много се  разприказвах мисълта ми е ако усетите че при болки в кръста или гърба след лечение дълго няма резултат направете си скенер -100 лв . скапо е ако е за друго , но не и за здравето .
Успешна операция и възможно най-добър изход от нея! fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Така..за шипове по принцип лек няма,само временно облекчение.Започват да болят, когато се разместят и спират,когато си направят ново място..понякога притискат нерв в зависимост от локализацията си,но няма как да изчезнат щом вече са се появили.
Виж целия пост
# 37
1 година им трябваше на бургаските да разберат че болките в краста ,гърба , и схващането на десния крак не са шипове . След няколко прегледа ,ренгенови снимки , физиотерапии,инжекции и хапове продължилия кошмар повече от 1 година реших да отида на повторен преглед геникологичен /предния го правих няколко месеца преди това / че исках да кажа като ме прегледаха прокървях и генеколожката ме прати на видиозон на него видяха - киста на ляв яичник и десен почти неработещ бъбрек и уретер който задържа урина . Казаха ми да си направя скенер на малък таз и като го направих излезе -Тумор в матката който е я надул и така тя притиска уретера и така бъбрека ми отива на кино . Ходих в София  и след 20 дена ми е операцията . Така, много се  разприказвах мисълта ми е ако усетите че при болки в кръста или гърба след лечение дълго няма резултат направете си скенер -100 лв . скапо е ако е за друго , но не и за здравето .

Стискам палци за операцията.Вярвам, че ще е успешна. Hug
По темата-доколкото знам излекуване няма, само временно облекчение.Както и други потребителки са посочили в народната медицина има много рецепти, нищо не пречи да се пробват.
Виж целия пост
# 38
Майка ми и откриха шипове в петата.Моля ако някой знае нещо да пише.Благодаря предварително
Виж целия пост
# 39
Чети по нагоре в постовете.
Виж целия пост
# 40
МНОГО ЕФИКАСНО И ИЗПИТАНО СРЕДСТВО ПРИ БОЛКИ ОТ ШИПОВЕ ,А МОЖЕ БИ И ТЯХНОТО СТОПЯВАНЕ СЕ ПОЛУЧАВА СЛЕД ПРОВЕЖДАНЕ НА 7-10 ПРОЦЕДУРИ. СМИЛАТ СЕ 3 КГ. ЧЕРВЕНИ ДОМАТИ .ЗАТОПЛЯТ СЕ НА КОТЛОН И СЕ ДОБАВЯТ 2 КГ. МОРСКА СОЛ.БЪРКА СЕ ДОКАТО СЕ РАЗТОПИ СОЛТА.МАХАСЕ ОТ КОТЛОНА И СЕ ОСТАВЯ ДА СЕ ОХЛАДИ  ДО 37 ГРАДУСА(ТЪРПИМА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ТЯЛОТО)  КИСНАТ СЕ СТЪПАЛАТА 10-15 МИНУТИ. СЛЕД КОЕТО СЕ ИЗПЛАКВАТ С ВОДА ИЗВЪН ЛЕГЕНА .НА СЛЕДВАЩАТА ВЕЧЕР ПРОЦЕДУРАТА СЕ ПОВТАРЯ И ТАКА ДОКАТО ОТЗВУЧАТ ОПЛАКВАНИЯТА ОТ БОЛКИ В ПЕТИТЕ. ТАКА ПРИГОТВЕНАТА СМЕС МОЖЕ ДА СЕ СЪХРАНИ НЯКОЛКО ДНИ.УСПЕХ! ШИПОВЕТЕ НЕ СА КОСТНИ ОБРАЗУВАНИЯ , А НАТРУПАНИ СОЛИ
Виж целия пост
# 41
Шиповете няма как да се премахнат,но симптомите,до които водят могат да се редуцират с подходяща медикаментозна терапия,както и с физиотерапия.
Виж целия пост
# 42
здравеите откакто искарах бременноста започна едно пукане в двете ми колена.мислех че не е нищо сериозно и така изкарах 4 год.днес отидох на лекар.направиха ми ренгенова снимка и се оказа че имам шипове.чак др. седмица ще ходя на ортопед.много се надявам да ми каже нещо по различно че като чета какво сте писали и направо се плаша.ще пробвам и някой от вашите илачи.
Виж целия пост
# 43
Четете в "Здавен център ДАР" за шиповете (там е истината).
Виж целия пост
# 44
Здравейте, аз също имам шипове на врата, вие ми се свят, от време на време ме боли врата, но от няколко дена имам леко изтръпване на кутрето на лявата ръка.
Някой има ли такива симптоми, притеснявам се да не е нещо друго Cry

А за рецептите, баба ми ми каза за карамфил (от аптеките) и зехтин. Сварява се на водна баня карамфила, след това се маже мястото със зехтин и се слага, като компрес карамфила. Още не съм го пробвала Hug
Виж целия пост
# 45
Четете в "Здавен център ДАР" за шиповете (там е истината).

Свеки го е писала ... аз съм млада за шипове  Party
Виж целия пост
# 46
здравейте ,аз също имам шипове на прешлените на гърба ,много боли .но правих гимнастика известно време и ми мина
Виж целия пост
# 47
От толкова рецепти се чудя коя ли ще е най-ефикасна за моите шипове на прешлените? Като че ли тази с хряна ми се струва добра?
Виж целия пост
# 48
АРНИКА- крем-немско производство. Продава се в аптеките. Много мами предполагам го ползват, ако детенце се удари- не се появяват синини и болката изчезва.
 Аз лично го взех за малкия, след като си удари колянцето, но започна да го ползва и баба ми, която е с шипове- определено е доволна.
Виж целия пост
# 49
Моята майка от няколко седмици има много силни болки в таза предполага че са шипове.Споменахте нещо за доплер апарат -на него как се разбира че имаш шипове.Преди години скъсах мускулни влакна но първата диагноза беше тромб и ме гледаха на такъв апарат
Виж целия пост
# 50
за шипове на петата лекуват се със крем мас+ невен:
Вземаш пресен невен(тъкмо сега му е сезона) слагаш го в разтопена мас колкото поеме малко ври на котлона, махаш го от котлона и го оставяш така  да постои известно време, преди да започне да се сгъстява се цеди.....Съхранява се в хладилник може да мажеш когато се сетиш на 100% лекува шипове на петата....може да помага и за други шипове, но тези на петата ги и лекува, изчезват
Виж целия пост
# 51
Здравеите, и аз да се намеся в темата виждам че много хора имат тези прословути шипове. Моята свкърва и тя има шипове и всяка зима и при по-студено време или ветрец страшно много я болят има ги на шиините прешлени лекарите казват че не се лекувеват, но грешат! Има лечение за шипове прочетох в интернет вследствие на какжо се получават, ето какво открих:
"Причини за заболяването
Основните причини за това заболяване са неправилно хранене, изкривяването на гръбначния стълб (сколиоза) и травмите. Други фактори които засилват болестта могат да бъдат простудни заболявания и нарушаване на обмяната на веществата.
"
И това с храненето е много вярно, забелязах че все повече млади хора са болни дали от шипове дали от друго. И тогав разбрах за една компания която предлага продуктите за изчистване на организма на клетъчно ниво и за захранване на организма на клетъчно ниво и свкървата ми сега използва тези продукти от 10 дена и вече усеща подобрение, нормализира кръвното си, от 10 дена нямаше главоболие от шипове и свали малко килограми. Потърсех в интернет и други хора ползвали тези продукти и открих доста които са ползвали и решили напълно проблемите с шипове и не само и много други даже страшни заболявания. Ключат е в нашето хранене, от там започва всичко.

Така че ако искате наистена да решите проблемите си със здравето мога да ви помогна!

Нямам нищо против бабени рецепти, но и свекървата ми ги е ползвала и за 10 години без резултат, а сега от някакви 10 дена вече има подобрение Simple Smile Така че всичко е във вашите ръце Simple Smile Като цена тези продукти са много по-ефтени от всекакви иглотерапии, и масажисти и решават проблемите 100% Simple Smile

може да ми пишите на пощата elenarybka@abv.bg ili ICQ 346884484
Виж целия пост
# 52
Здравеите, и аз да се намеся в темата виждам че много хора имат тези прословути шипове. Моята свкърва и тя има шипове и всяка зима и при по-студено време или ветрец страшно много я болят има ги на шиините прешлени лекарите казват че не се лекувеват, но грешат! Има лечение за шипове прочетох в интернет вследствие на какжо се получават, ето какво открих:
"Причини за заболяването
Основните причини за това заболяване са неправилно хранене, изкривяването на гръбначния стълб (сколиоза) и травмите. Други фактори които засилват болестта могат да бъдат простудни заболявания и нарушаване на обмяната на веществата.
".............
Съгласна съм с това мнение Peace

Аз може да се каже,че намерих ключът Whistling
От около три месеца се отказах от месото.Позволявам си само риба.
Започнах да правя йога упражнения .
Изхвърлих всички лекарства .
Сега се чувствам чудесно ... Grinning
Виж целия пост
# 53
Има лечение на шипове но се правят 3,4 процедури с апарат който се намира само в Пловдив и е подобен по деиствие на литотриптера с който се разбиват камъни в бъбреците но излъчва освен ултразвук и звукови вълни. Ето линка:

         http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=356256
Виж целия пост
# 54
На мястото на болката се слага изсушен тютюнев лист намазан с мед стои цяла нощ а на сутринта се мие с топла вода при нужда се повтаря и на следващата вечер Много помага  Peace
Виж целия пост
# 55
Ами чувала съм да се търка всеки ден издадения шип с крушка която е прегоряла.
Виж целия пост
# 56
След няколкогодишна борба с последиците от шиповете, открих своя начин на спасение от болките - пролет и есен физиотерапия. Взимам си направление от личен лекар и правя цикъл процедури плюс масажи. Тъй като здравната каса ги редуцира до по 5 процедури, останалите 5 си ги доплащам, така че да имам 2 седмици терапия. От физиотерапията са ми дали някои елементарни упражнения за гимнастика, които за съжаление не правя редовно, а са наистина ефикасни.
Опитвала съм разни мазила, силни лекарства със странични ефекти и открих, че движението и профилактичното ходене на физиотерапия са моето спасение. Щом ме заболи главата, вратът и почне да ми изтръпва ръката - веднага отивам на масаж на шийна яка и пия милгама или науралгин. Според докторите, шипове не се лекуват, не се стопяват и не се оперират, просто свикваме да живеем с тях и ги наместваме чрез гимнастика и масажи.
Виж целия пост
# 57
Здравейте на всички! Тази седмица и аз ходих на лекар, защото получих на няколко пъти световъртеж. Направих снимка на рентген и доктора ми каза че от двете страни на врата имам шипове. Според него световъртежа бил от тях. Изписа ми бетасерк 16 и вече една седмица го пия, но днес отново съм доста отпаднала и чувствам напрежение във врата и главата. Вие как се чувствате с този проблем тези дни, дали не е нещо от времето, много се притеснявам, защото все си мисля да не е нещо по сериозно  Cry  Чела съм в нета за доплер, какво показва той и кой трябва да ми го назначи?
Виж целия пост
# 58
Не знам какво е доплер и кой те е посъветвал за такова изследване. Ако лекарят е установил шипове, напълно възможно е да ти се вие свят от тях и да те болят вратът главата. Шиповете могат да притискат кръвоносни съдове и да променят притока на кръв към главата, откъдето да се появят проблеми. Аз вдигам кръвно при "атака" на шиповете, например. Най-добре се консултирай с невролог, облекчението не идва бързо и иска време.
Както писах по-долу, на мен най-много ми помага физиотерапията, особено масаж на шийната яка.
Виж целия пост
# 59
Здравейте! Моля някой да си каже мнението по това което ще напиша сега:  Профилна графия на прешлените от цервикален дял на гръбначен стълб. Телата на същите са с макаровидна форма, гладки и резки очертания и запазена костна структура. Междупрешленни дискови пространства запазени, наличие на ръбови нарастъци по предните и задните кантове на телата. Запазена шийна лордоза. Цервикална спондилоза  Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 60
Геринце,това означава,че имаш шипове в шиен отдел,т.е.нищо страшно и фатално.Това е нещо,което го има всеки втори човек.  bouquet
Виж целия пост
# 61
Благодаря ти много. Само рентгенолога ми го каза и ме посъветва човека да отида на невролог. Отидох но май жената нищо не разбираше. Погледна ми снимката и нищо не каза. Аз и казах какви са ми оплакванията, че имам световъртеж на моменти, че ми се замъглява погледа, започва да ми се повръща. Тя само каза "Да" и ми изписа гинкогард за уросяване. Нямам силни болки, но това напрежение във врата и в главата и това гадене ме побъркват. Нормално ли е да е от шиповете?
Виж целия пост
# 62
Гери,наистина е добре да отидеш първо на добър невролог,който обаче се занимава и с доплерови изследвания.При тези симптоми,които описваш,шиповете може би притискат артериите,които кръвоснабдяват мозъка.Получава се по- малко приток на кръв в мозъка и оттам-световъртеж,шум в ушите,главоболие.Ако се установи с доплерово изследване точно това,се пият съдоразширяващи и подобряващи кръвотока препарати.Паралелно се прави задължително курс физиотерапия!
Виж целия пост
# 63
купувате и от аптеката сяра на прах и вечерта си измивате добре краката , натупвате със сярата стъпалата , отгоре после обувате чорапи и така спите гаранцията болката отшуми е много голяма , това го знаят повечето фармацевти
Това е за шипове в петите
Виж целия пост
# 64
Здравейте на 19 години съм и имам шипове,шийни доколкото разбрах от темата...моля ви посъветвайте ме кое е най-доброто лечение,защото много ме е страх Cry
Виж целия пост
# 65
Здравейте на 19 години съм и имам шипове,шийни доколкото разбрах от темата...моля ви посъветвайте ме кое е най-доброто лечение,защото много ме е страх Cry
За най-доброто за теб лечение, може да питаш лекар, който ще ти го назначи след определени изследвания.
Аз съм доволна от един невролог в София, прави и доплер, ако някой се интересува, мога да дам координати.
Виж целия пост
# 66
За съжаление София ми е доста далеч,мисля да пробвам нещо от предложените неща във форума,но нз точно кое Cry
Виж целия пост
# 67
Няма значение, че не е в Сф, но според мен се консултирай с лекар. На мен ми изписаха да се мажа с профенид, гинко-билоба и 10 дни, сутрин по 1 афламил/той е нестероидно противовъзпалително/. Питай дали можеш това да приложиш. Казаха ми да ходя и на масажна яка, ама къде ти това време...
Виж целия пост
# 68
Момичета, някой да знае какъв вид гимнастика е подходяща при шипове и болки в гърба?
Ако някоя от вас вече е правила подходящи упражнения, моля да сподели. Чудя се дали ще помогне йога, Пилатес.....
Виж целия пост
# 69
Кристал,
за Пилатес не знам, но йога със сигурност е полезна. На мен ми даваха няколко елементарни упражнения от физиотерапията, но ги правя само като видя зор и болка  Embarassed, несериозна съм. Сещам се 2 от тях, които ми ги препоръчаха да ги правя от време на време на работния си стол, за раздвижване:
1. От седящо положение (на стол с облегалка), гърбът изправен, хващаш ръцете си отзад зад облегалката и движиш раменете напред-назад. Така правиш гимнастика на раменете и плещите. Също движение с ръцете - хващаш ги отзад, после ги пускаш покрай стола.
2. От същото седящо положение, накланяш главата напред и изправяш нагоре. Важно е да не я накланяш назад, това не е добре за шиповете.
Елементарни са, но раздвижват и при редовно правене можете да си спестите болежки.
Нещо, което ми препоръчаха напоследък като гимнастика за гърба е една топка, която се нарича Швейцарска топка и се продава в спортните магазини. Купихме я заради гръбначното изкривяване на дъщеря ми, но всички седим на нея, защото раздвижва и масажира гръбначния стълб. В интернет има много материали по темата, има упражнения за различни мускули, но мен ми я препоръча кинезитерапевтката, която ме лекува (за друго заболяване). Важното е при покупката на тази топка да знаеш какъв диаметър да вземеш (зависи от ръста, доколкото си спомням, на нас просто ни казаха какъв диаметър да купим). Просто си седиш на нея и балансираш леко, като по този начин раздвижваш гръбнака.   Crazy
Виж целия пост
# 70
Здравейте пак от мен. Първо бих искала да Ви обърна внимание на това какво са всъщност шиповете. Повечето хора погрешно смятат, че това е нещо като изместване на коста, но не е така. Това са нещо като допълнителни костни образования, а от биологията сигурно помните, че костите се образуват от калций. Значи това са калциеви образования, а според вас защо нашето тяло ще трупа калций на неподходящи места? Причината е проста, има недостиг на калций + натоварен начин на живот, неправилно хранене, изтиване и т.н. както сами се досещате в днешно време май са повече неприятните моменти, отколкото приятните. Ако тези които имат проблеми с шипове и други разни здравословни проблеми да обърнат внимание на начина си на живот, на това което ядат и как си гледат здравето, то със сигурност ще видят причината защо ни се случва всичко това.

Обърнете внимание на това какво ядете Вие и какво давате на децата си!

Нашето тяло всеки божи ден се нуждае от 114 хранителни елемнта в които се включват витамини, менерали, белтъчини и въглехидрати. Но добре се замислете дали си ги давате тези 114 елемента или не? Много хора в днешно време се обръщат в страха си към най-различни методи, най-различни там водорасли, билки и какво ли още не. Това не е лошо ако наистина имате резултат който се дължи не на плацибо ефекта, а наистина влияе добре на вашето тяло, на вашия организъм. Аз мога да предложа алтернатива на всеки който се инересува за здравето си, на всеки който не иска на 19 години вече да е с шипове, на всеки който иска да е здрав и да е във форма за дълги години. Важно е да се храним качествено а не количествено. И наистина се надявам, че хората ще се събудят и ще обърнат внимание на начина си на живот.

elenarybka@abv.bg
 
Виж целия пост
# 71
Здравейте момичета.И на мен ми казаха че имам шипове във врата.Обаче не е доказано със снимка,а само така ми казаха 2-ма доктори .Пих кокстрал ,фламиксин ,милгамма ен-нищо .Дори има моменти в които все едно нищо не съм пила .А иначе не ме боли постоянно - от време на време , но като ме заболи ме боли и гръбнака и врата и главата и очите .Най- много ме болят очите .Не сте ли чували за народен лек ,нещо с билки незнам вече. Мисля да отида на снимки, но незнам на какъв апарат трябва да ми ги направят .Някой може ли да ме светне.Тук някъде мернах доплер там ли трябва да отида?
Виж целия пост
# 72
Вярно ли е ,че хората с шипове не трябва да консумурат храни с калций?
Виж целия пост
# 73
здр, доколкото зная лечение за шипове няма.
Нека не звучи отчайващо, но те по своята структура са костни вещества, така че ако помислим логично костите не можем да ги ликвидираме, нали?
самата аз имам шипове и на врата , и на коленните стави, и на петите, а от вчера след рентген вече зная ,че имам и на лумбалните прешлени.(около и над опашната кост)
Искам да ви споделя, че страдам от години от тези образувания , най-голямо облекчение съм имала от лечебната кал на Поморие(може и другаде, където има кални апликации). Помагат също така и минералните води на много места в България. Излишно е тровенето с лекарства , инжекционните препарати помагат, но временно. Движението е от огромно значение, след един 10 часов преход в Пирин планина, болката ми изчезна в петните кости, това беше много странно, така ме боляха ,че аз мислех , че на другия ден няма да мога да ходя.
 За съжаление с другите шипове това не се случва-на шията и на кръста-така ме боли понякога ,че не зная къде да се дяна. Jова ,което съм разбрала от ходенето си по ортопеди и нeвролози , е  че от шипове не се умира , но се тегли (страда се!) Така че кураж, движение, и по - умерени леки храни, лечебни масажи и и физио- и балнео- лечение по възможност! Поне България е богата на минерални води-Сапарева баня ,Кюстендил, Велинград, Хисаря, Овча могила и др.
Прочетох за доплеров апарат-това е апарат, с който се установява проходимостта(стеснение) на кръвоносните съдове, мисля , че се прави при склерози, инсулти  и др. Само лекар може да назначи такова изследване.
Накрая пак казвам -най-важни са превантивните грижи на всеки човек за самия него-движение повече, умерени храни, туризъм и малко по-спокоен начин на живот ,ако е възможно това!
Виж целия пост
# 74
Здравейте на всички! Тази седмица и аз ходих на лекар, защото получих на няколко пъти световъртеж. Направих снимка на рентген и доктора ми каза че от двете страни на врата имам шипове. Според него световъртежа бил от тях. Изписа ми бетасерк 16 и вече една седмица го пия, но днес отново съм доста отпаднала и чувствам напрежение във врата и главата. Вие как се чувствате с този проблем тези дни, дали не е нещо от времето, много се притеснявам, защото все си мисля да не е нещо по сериозно  Cry  Чела съм в нета за доплер, какво показва той и кой трябва да ми го назначи?

При мен положението беше същото, но пия Бетасерк 24 два пъти дневно по едно хапче и сега вече се чувствам добре. Може би твоят лекар трябва да ти увеличи дозата. А и всъщност в началото като започнах да го пия не отшумяха веднага симптомите, може би чак след около 10 дни.
Виж целия пост
# 75
Здравейте,

От известно време майка ми има силни болки в кръста, слизащи надолу до лявото коляно. Ходихме при невролог и направихме снимка на рентген. В диагнозата на рентгенолога пише "Лумбална спондилоза с изразени спондилофити на телата на горния сегмент Л 1,2, частична хондроза на нивото".
Това шипове ли означава или дископатия? От снимката, невролога твърди, че е второто, докато от думите на рентгенолога останах с впечатления, че е първото.
Моля някой с опит да сподели болкоуспокояващо, защото пробвахме хиляди такива и ефекта е нулев. Всяка вечер се превръща в кошмар. При масаж болката изчезва или намалява до вечерта, когато започва мъката отново. Освен това коленете не я държат. Краката омекват при слизане по стълби примерно. Добре ли е да се маже гърба и кръста с Репарил или Анастезол? Ефекта не е голям, но може ли да има негативен ефект?
Моля ви, помагайте, защото сме се видяли в чудо. Така продължава вече около 10 дни.
Виж целия пост
# 76
От няколко дни ме болеше ръката и едва снощи забелязах, че ми е излязъл шип. От палеца към ръката, точно където свършва дланта. Стои като грахово зърно и като го допра до нещо все едно ме удря ток. Мазах го снощи с ракия в която има счукани кестени. Дано помогне.
Виж целия пост
# 77
здравейте, за всички видове костни заболявания -включително гонартрози и подагри-лекува Крум Войнов и неговият екип в гр.София,Стадион Герена-в залата  за Приложни спортове.Той не обича много рекламата-неговата философия е човек като се излекува-ще подаде ръка на друг болен.Много болни ходят при него и неговият екип-освен, че лекува-те са и много добри диагностици-защото е много важно какво точно е заболяването, от какво се е получило,преди колко време....-на което съвременните лекари не обръщат особено внимание.Човекът е с над 30 години опит в тази област и го търсят не само болни, но и медицински лица за помощ.
Виж целия пост
# 78
Това да не е един възрастен човек,който маха сливици  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 79
 LaughingДа, той "маха" и сливици.Още преди години майка ме беше водила при него-но той беше на друго място-все пак това са 15 години.Но оттогава нямам никакви проблеми,дори и гриповете ги минавам много леко.Малкият сега чакам да стане на 3 годинки за да го заведа прни него-защото не приема по-малки деца от тази възраст.Много е добър.Това съм го изпитала на гърба си.Също е и народен човек-не взима скъпо,гледа винаги да влезе в положение на другите,за разлика от много други,които си правят реклами по списания и т.н. и ти "одират"кожата,като казват а бе то здравето си има цена NaughtyСега работи с една млада жена,която също е много добър диагностик-А бе да не ти ги хваля -ама са много добър екип.
Виж целия пост
# 80
Мили момичета, аз съм сигурно на възрастта на майките Ви, че и отгоре. Професията ми е седяща - при това по 14-16 часа пред "компа", шипове имам от 32-годишна (шийни, прочие някои от тях заради увлечението ми на младини по разни "свещи" и други йогийски пози - това го установиха лекарите по онова време). Но, ако знаете какъв фантастичен ефект има изометричната гимнастика!! На когото съм я препоръчала - благодарил ми е. Това са статично напрягащи мускулите упражнения, не товарят стави и кости, разработени си по времето на Първата световна война заради войници с ампутации, в гипсови корита, с радбити прешлени и т.н. Който иска подпобрака, може да ми пише на мейла. Ако не, напишете в гугъл на руски "изометрическая гимнастика" и си от препратките си изберете "5 минут для офисной спины" (много кратка версия) и още един сайт на Алексей... (не помня фамилията). Той е развил цяла школа, има упражн. за главата, шийния дял, гръдния дял, кръста и така - чак до стъпалата на краката. Приятно е, не отнема повече от 3-5 минути, прави се навсякъде, тонизира мускулите. След две-три седмици се чувстваш като нов.
Виж целия пост
# 81
Здравей,варина! Интересува ме Крум Войнов как лекува-с масажи ли,с билки,просто метода му на лечение. А как "маха" сливици? Ще ти бъда благодарна,ако ми обясниш по-подробно.
Виж целия пост
# 82
Nai dobroto re6enie sre6tu 6ipove e manualna terapiq-YUMEIHO saionji masaji pomaga mn i pri diskovi hernii-za Plovdiv i regiona -0899970200 Ivan
Виж целия пост
# 83
Какво да ви кажа като от 1 година и 4 месеца се боря с всякакви травми относно десния ми глезен.Само на 15 години съм и до преди една година и 4 месеца бях активен спортист.Една вечер при игра на футбол нещо си усуках глезена и оттогава почнаха мъките.Смених 7 ортопеда за ч година , 2 невролози няколко "народни лечителя" и съм направил сума ти и "лечебни процедури".Лично аз си мисля че повратен момент в тази история беше още първата вечер след нараняването след като си усуках крака от голямата болка загубих всякакви сили и едвам се прибрах до нас.Бяхме на село и с мама и татко веднага тръгнахме към Стара Загора откъдето впрочем съм.Пристигнахне в "Бърза помощ" някак си стигнах до кабинета като въобще не стъпвах на десния си крак.Кракът ми беше мн подут и син в областта на двете кокалчета.Влезнах при дежурния ортопед, а той със сестрата обръщат чашите с уиски и кола и се смеят. След изключително кратък преглед лекарят установи,че "нищо ми няма" , както той каза:"ударил си го нещо" ме изписа и ми предписа болкоуспокояващо. След 2 дена приемане на лекарството болките значително намаляха,а щом си обуех мараатонките  и ги стегнех малко напълно изчезваха.Завърнах се аз на игрището и тогава си играех под въздействието на болкоуспокояващото и след 1 седмица почнах да ходя по ортопеди.Обиколих почри всички в Стара Загора и региона и накрая стигнах и до София в ортопедичната болница в Горна Баня мисля,че беше.Преди около 4 месеца ми откриха и шип на петата ,а аз сега се чувствам по добре благодарение на едни подложки за пети и на един уникален човек от едно село,който спокойно мога да кажа,че слага всички лекари в малкия си джоб.За съжаление той тогава ми откри разместване и го намести ,обаче не го питах нищо за шипа.Ако скоро пак отида ще го питам и ще ви споделя.Извинявам се че малко се отклоних от темата ,ама се надявам че ще ми простите.
Виж целия пост
# 84
на 23 г имах ушипяване на гръбначния стълб!боли ама се търпи,нямам избор
Виж целия пост
# 85
zdraveite .dnes i na men mi otkrixa 6 6ipa nee za vqrvane.prosto me 6a6naxa,daite mi savet kakvo da pravq ,dvata 6ipa sa obxvanali grabna4niq stalb.bolkata e neponosima na momenti.rabotq po 12 4asa vse prava dali e ot tova neznam.daite savet molq.
Виж целия пост
# 86
Zdraveite, otnosno metoda na lecenie na Krum Voinov-mahaneto na slivici e bezbolezneno-vse edno ce ti darpat ushite-izobshto ne boli. Inace v zavisimost ot zaboliavaneto i s bilki i s masaji .....Pozdravi i uspoech
Виж целия пост
# 87
Може ли и аз да се включа?
Баба ми ми разказа, че като била млада имала шипове и много я е боляло. Не знам дали от това лечение шиповете са изчезнали, или просто болката е спряла, но в наши дни не се е оплаквала. Нейната докторка тогава й препоръчала в продължение на 40 дни всеки ден да яде по една главичка целина, голяма колкото детско юмруче. Дядо ми купил цял чувал с целина, и всеки ден баба си режела колкото детско юмруче, и наистина болката е спряла.
Може и на вас да помогне. Успех!
Виж целия пост
# 88
Имам въпрос към т.нар. Гости. Форумът е за споделяне на опит, информация, консултация. Напоследък точно в темата за шиповете пишат нерегистрирани потребители като Гост, които всъщност не търсят съвет, а предлагат нестандартни, алтернативни ? методи и съвети. Каква е целта и защо не се регистрирате и пишете като нормални потребители, с които да може да се комуникира?

Аз започвам да се съмнявам, че това са т.нар. "пързалки", може би постове от един и същи човек и не бих се доверила нито на съветите, нито на мненията на нерегистриран потребител.
Виж целия пост
# 89
   Пробвайте при ирисолога Емил Елмазов. Приема в София, ж.к."Надежда" и в Габрово само събота.
   С билкови тинктури, чайове и пластири за налагане ми стопи шип на коляното преди две години и оттогава нямам проблеми. Сега ме стяга вратът и ми казаха, че започва ошипяване на гръбначния стълб. Мисля пак да го посетя. Според него, шиповете са също вследствие на проблеми в обмяната, липса на калций и объркана киселинност. Нещо такова.
Виж целия пост
# 90
A tezi mazila,kato feloran ne pomagat li?na men -ne>Boli i boli.
Виж целия пост
# 91
A tezi mazila,kato feloran ne pomagat li?na men -ne>Boli i boli.
Виж целия пост
# 92
Честита Нова Година!
Да се включа и аз в темата  Mr. Green
Виждам, че медикаментозното лечение е обсъдено. На мен почти не ми помага. А пък от лекарствата качих близо 10кг.
Миналата година лежах в болницата в Овча купел. Там ми правиха масажи, физиотерпия и процедури с луга. След тях вече година и половина не съм се схващала, което не означава, че нямам болки, но поне са в границите на поносимото - не съм труп.
По въпроса дали има лек за шипове - лекарите казват - няма.
От друга страна съм чувала за хора, при които шиповете напълно са изчезнали. И точно в тази връзка е следващият ми въпрос:
някоя от вас чувала ли е за лечение с оцет и знае ли точните пропорции оцет-захар? Оцета задължително трябвало да бъде ябълков. Разтворът се пиел. Това съм решила да го пробвам, но за съжаление не знам точната рецепта и дозировка.
Виж целия пост
# 93
за шиповете е нужна мануална терапия ,но не във всяко състояние-нужен е кадърен терапевт.аз съм доволна от моя и най -вече сигурна ,че няма да ме увреди.имам на врата-изтръпваха ми чак ръцете,но вече съм супер
Виж целия пост
# 94
таблетки от яб.оцет продават и в аптеката,но трябва да нямаш проблем със стомаха.Истината е ,че трябва да се комбинират масажи -за предп.с етерични масла,мануал.терапия,физиотерапия и лечебна гимнастика:поне 2 курса годишно.Аз като ходих ми дадоха и един мехлем с масла да се мажа в къщи не мирише хубаво,но такъв друг няма;що волт.и кво ли не измазах.предложиха ми и комб. от билки,но не съм ги пила
Виж целия пост
# 95
Нямам шипове но от баба ми си спомням нещо което със сигурност действа.нейния беше на ръката и вечер преди да си легне си завързваше едно най обикновенно магнитче на мястото на болката,поставено в пригодена торбичка или не6то подобно за да е удобно и здраво закрепено.и така си спеше с него.на сутринта го махаше и така всяка вечер.спомням си че я бях питала за ефекта който според думите и идва някаде към 2 седмица.самия шип спирал да боли.не изчезва разбира се но не боли и след дълго третиране така вече нямало нужда да се слага болката си изчезвала завинаги.Дано е в полза това на някой че по ценно от здравето няма  Simple Smile
Виж целия пост
# 96
Pipko,а ти прави ли си рентген да провериш дали наистина се е стопил .Аз знам,че шиповете се топят чак 40 дена след смъртта.Шипа само може да се намести някъде .
Виж целия пост
# 97
 На мен ми звучи неубедително лечителя на пипко. Шиповете нали са калциране на израстъци на гръбначния стълб.
С целина знам, че се разтваря калция, но трябва да се внимава с количеството за да не се повлияят и костите. Другото облекчение е гимнастика и стягане на мускулатурата на гърба
Виж целия пост
# 98
A има ли пробвали с хомеопатия,чух за лекарство -соланиум.
Виж целия пост
# 99
Излекувах гонартрозата за 5 дни.
І – ва рецепта:
Външно:  
а/ Намажете и масажирайте с леки плавни кръгови движения колената в посока - наляво ако сте жена; надясно – ако сте мъж, както следва; с етилов спирт 95 %; с йодна тинктура с аналгин – на 10 g. йод - 1 аналгин (мажете спокойно - не изгаря); с витасин, с чиста свинска мас, с крем невен с Vit. Е – германски; с електроколоидно сребро ”Армакс”.
Из „Тибетската медицина”;  Масажа трябва да е плавен, натиска не трябва да е болезнен, при болка натиска се освобождава /болката уврежда сърцето/, масажира се докато усещането за болка се облекчи.
б/ След обработката на колената, върху обвивката на голям изтърбушен домат поръсете:  • 1 чаена лъжичка сода бикарбонат, 1 супена лъжица свинска мас, 1 супена лъжица чист етилов спирт 95 %, 2 таблетки стрит аналгин, 2 таблетки стрит аспирин, 1/2 чаена лъжичка терпентиново масло, 1 чаена лъжичка йодна тинктура с аналгин, 1 ч. л. крем „Витасин”, 1 ч. лъжичка крем „Невен” с вит. Е /германски от 5-6 лева/, накрая поръсете с „Армакс”_ електроколоидно сребро. Поръчайте своя "Армакс" сега, като натиснете ТУК
в/ Прикрепете към коляното с достатъчно голям памперс, който да обхване изцяло коляното и пристегнете с триъгълна карпа. Памперса предпазва да не се цапа бельото, сменя се на 12 часа.
Вътрешно: чай от тибетска причистваща смес, аналгин - при болки; крем „Витасин” - замразен по 1/3 ч. л. - 20 минути преди ядене - 3 пъти дневно; Електро-колоидно сребро „Армакс” - 1 с.л. в 50 грама вода по време на ядене - 3 пъти дневно.
Резултат:
На 5-ия ден се събудих без болки в колената. Бързо свалих превръзката; отока беше спаднал, а в кръг под коляното се беше появила червенина, широка 5 -7 см., която впоследствие посиня и до 1 месец постепенно се разсея.
През есента приложих и рецептата с Черна ряпа и бяло вино.  

Виж целия пост
# 100
ІІ - ра рецепта за лечение на гонартроза и болки в гръбначния стълб:

P.S. Рецептата е взета от жена, която заяви: Аз, бизнес  Дама, бях с две патерици, хрущялите и на двата крака бяха напълно износени.  Но моята рецепта е по-лесна от твоята. На 5-ия ден хвърлих патериците, след това приложих рецептата и на гръбначния стълб и също след 5 дни  излекувах напълно и гръбначния стълб.

Източник на рецептата: Стара книга с лечебни рецепти.
Състав на рецептата: 0,500 гр. бяло брашно, 1 кубче хлебна мая, 1/2 водна чаша нарязан на дребно жиловлек - тегавец /да не се чука - унищожават се химичните съставки/, ½ водна чаша смлян див кестен /без шлюпките/. Омесва се меко тесто. Тестото се разстила до големината на болния участък и се поставя върху тензух с размер 2,5 пъти по-широк от болния участък, оставя се да втаса, след което се увива с тензуха и се прикрепя към болното място. Щом загрее непоносимо се маха, за да не изгори кожата. Но!!!
ВНИМАНИЕ: Аз обработих предварително болният участък /бедрото/ с леки кръгови двежения, както съм описала по-горе в І-та рецепта; с крем „Витасин”, чиста мас, етилов спирт 95%, Армакс, йодна тинктура с аналгин. Накрая намазах обилно болния участък с  крем „Витасин” и крем „Невен” /и двата крема са против изгаряне/ и прикрепих тестото.
До 30 минути почувствах поносимо щипане.
НО!!! Убедена в предпазното действие на крем "Витасин" и крем "Невен", не махнах превръзката. До 15 минути щипането затихна и превръзката престоя цяла вечер въху болната става.  На сутринта болката беше изчезнала и повече не приложих рецептата.
До днес, вече 3 години нямам проблем с бедрената става.  
Процедурата се прави всеки ден в продължение най-малко на 5 дни, зависи от индивида.
Дата на прилагане: юни 2006 - 04.01.2010 г.
Виж целия пост
# 101
III - та рецепта:
Д-р Бойчев ми препоръча 'Vita Flex Oil' – френско, с което той е излекувал сковаността в кръста и краката. Беше 1 година на легло.
Курс на лечение 3 месеца: 3 х 2 капсули = на 6 капсули дневно. Необходими са 4 опаковки /х 15 или 17 лева/ . Всичко 60 - 68 лева.
Особено е ефективно и при алергични проблеми. Единствено 'Vita Flex Oil' /френско/ - изчисти обрива по стените на влагалището.
Д-р Божинова - гинеколог каза: "Обрива изглежда като звездно небе с големината на леща". 

Забележка: Американското ленено масло А.Flex Oil /в черни опаковки/ е опасно за чувствителни лица. Започнах с американското, но след 3-та капсула получих обрив последван от алергична дихателна криза.
Vita Flex Oil – френско - използвах без проблем. Прочетете повече с търсене 'Vita Flex Oil' в интернет.
Повярвайте в лечението и ще имате успех!
Виж целия пост
# 102
Nikola Traykov, благодари ти, че сподели   bouquet
Виж целия пост
# 103
Пипко, от всичко което си написал ми става ясно, че нищо не си разбрал. И поздрави на този който ти е казал тези неща, аз няма да отида при него.
Виж целия пост
# 104
Искам да попитам тези,които имат ошипяване на гръбнака и шията,получават ли замайване? Аз днес съм чак със световъртеж и не можах да отида на работа. Не мога да пия НСПВ лекарства,защото имам проблем със стомаха. Дайте съвет за някакво мазило ,ако ви е помогнало.
Виж целия пост
# 105
Лирена, да замайване получавам и аз понякога - това е от неправилно оросяване на мозъка в резултат на шиповете. И глава ме боли, и кръвното ми играе понякога. От опит съм видяла, че лекарствата действат повече на стомаха отколкото на неврологичните болки. На мен ми помага в случаи на болки само Милгама Н (предполагам че ги знаеш, витамини са) и мазане с различни мазила: Фастум гел (не мога да се сетя за другото мазило, че не съм си в къщи в момента). Най-добре ми действа масаж, отпуска веднага.
Виж целия пост
# 106
Много ти благодаря. И на мен позната аптекарка ми каза за Милгама . Сега ще пратя сина ми да вземе. Колко време да пия и по колко капсули. Тя каза по 3 на ден,но не зная колко дни. Ти как ги пиеш ? А масаж с какво правиш и при специалист ли?
Виж целия пост
# 107
Милгама Н - нормално е 3 пъти на ден, продължителност - докато ми отшуми проблемът и малко след това. Това са витамини от Б-група и могат да се пият и повече време, но трябва да се консултираш с лекар. Но 5-7-10 дни няма проблем (за сравнение - аз лекувах фациалис и го пиех 3-4 месеца, после почивка 2 месеца и пак ми го даваха). Сега си видях другото мазило - Волтарен, много ми помага.
За масаж на шийна яка ходя само при специалист от физиотерапия. Иначе 2 пъти годишно си взимам направление, независимо дали имам проблеми в момента, и правя процедури във физиотерапията. Това ме крепи да не стигам до лекарствата.
Виж целия пост
# 108
За шипове на стъпалата- вечер стъпалата  се мажат  с чист мед ,слагат се 1,2 листа от тютюн пресен,отгоре найлон и върху найлона чорап.Спи се така,на сутринта се маха,и вечерта отново,така 15 дни.Да не се оставя постоянно ,защото се свлича кожата.Шиповете се стопяват.
Виж целия пост
# 109
Вземете едно парче от животинска кост, примерно от свинското дето сте го яли за вечеря, па го увивайте през нощта за колкото дена си пожелаете в мед, оцет, тютюн, хрян, отработено моторно масло, или каквото друго си изберете от предложеното дотук, повторете процедурата колкото пъти си пожелаете, примерно 20 дена, а после вижте дали парчето кост е изчезнало, или както казвате се е "стопило". Това, което си мислите, че влияе на шиповете, означава че влияе и на костите ви. Ако наистина си мислите, че ви е повлияло, то тогава и  прешлените ви са се "стопили". Съгласна съм, че с много методи може да се облекчи болката, но дотам. Диагностицираха ме с остеохондроза когато още нямах навършени 30 години, последната година съм на бетасерк.  И прекрасно разбирам, че това са си костни образувания, няма как да се "стопят". Единственият начин за премахването на шиповете е оперативния, но се прилага при много тежки форми.
Виж целия пост
# 110
Здравейте,
Не съм изчела всички страници по въпроса, т.че това което напиша може да се повтаря, за което се извинявам.

Моя колежка ми даде рецепта, която изпитала на себе си и имало ефект.
Домашен ябълков оцет и бял тамян на гъста кашичка и се слага на петата.
Това с времето става като втора кожа според нея.
Каза ми, че топи шипове независимо къде са.
Стори ми се много простичко и смятам да опитам.

Сега обаче първо ще си правя оцет, защото за съжаление не можах да намеря домашен.

Дано да съм била полезна с това, което написах.

Лек ден на всички и много усмивки.
Виж целия пост
# 111
А колко време трябва да стои тази каша в/у петата?
Виж целия пост
# 112
Здравейте,....имам нужда от помощ или съвет.Имам следния проблем,...шипове във врата,които притискат нерв и от там рефлектира върху раменете ми,...болка в раменните стави и болка на около 10 сантиметра от лакта,посока към дланта и леко треперене на ръцете,..раменете са ми много зле,..алпинист сам,работата ми е доста натоварена и почти всичко пада върху раменете ми.Ходих при доктори,...единия ми сложи 3 инжекции  във врата,..другия същите във раменете,...временно облекчават болката,...но след като обясних на единна къде ме боли,..направо ми каза че имам шипове във врата,..казах му че врата не ме боли,изпрати ме на снимка и наистина имах точно та,.....изчетох доста рецепти тук,...ако може някои специално за мен да има нещо предвид искрено му благодаря
Виж целия пост
# 113
Писала съм го по-рано в темата, но ще споделя отново по повод питането на Utus777. Имам богат опит в борбата със шиповете - виене на свят, резки амплитуди на кръвното, изтръпване на ръцете, да не говоря за болките в гърба, плещите, ръце, рамене и най-вече глава.
Инжекцията е временно решение с много странични действия. Лекарствата увреждат стомаха. Народните илачи не винаги и не всекиму помагат. Само раздвижването (но гимнастика, препоръчана от специалист кинезитерапевт), масаж и физиотерапия помагат. За съжаление, трябва да се правят редовно, а физиотерапията - 2 пъти годишно. Йогата също е полезно решение.
Виж целия пост
# 114
Blagodarq,... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия