Къдрене?

  • 8 906
  • 21
Наскоро се подстригах, направо ужас, вече мина близо близо месец, а немога да се харесам. Косата ми е много гъста, в момента на около 2 пръста под ушите и незнам какво да я правя. Не ми се дават пари за удължаване точно преди празниците. Чудя се дали да не се накъдря? Но ме притеснява да не замязам на някоя лелка от 80-те години. Има ли някой накъдрен да сподели, защото аз хич не съм наясно  Thinking
Виж целия пост
# 1
За студено къдрене ли питаш?
Виж целия пост
# 2
И аз незнам за какво точно питам. Искам нещо, което е хубаво и трайно  CrazyСъответно да ми го направи фризьор - нямам време за ролки вкъщи - бебе на 8 месеца Laughing
Виж целия пост
# 3
Дълготрайното къдрене - това е студено къдрене. Поне аз за друг метод не знам, ако има някой, който знае за друг начин, ще се радвам и аз да науча. Та.. правила съм си студено къдрене и с две думи - голяма грешка. Скапва косата, изтощава я до безкрай, отне ми близо половин година да си я възстановя от цъфтене и сухота и това при положение, че ми накъдриха само краищата на косата, а не цялата. Говорих със сегашната си фризьорка наскоро на тази тема и тя категорично отрече този метод на къдрене. Съжалявам, че не мога да ти дам по-положителна информация, която да ти свърши работа. Защо просто не изчакаш да ти порасне косата?
Виж целия пост
# 4
Аз съм се къдрила. Само, че бях с дълга коса. В началото е готино Обаче ако си със супер права коса после става лошо. Корените ти като израстат седят прилепнали към главата, а накъдрената коса седи обемно като уши на кокершпаньол. Е, разбира се това е поправимо ако ти се играе постоянно да си подвигаш косата в корените. Според мен е по-хубаво да се къдри дълга коса. На късата наистина го има момента да заприличаш на лелка. Виж по-едро къдрене и оформяне на къдрици с пяна ще седи по-естествено. Мен пърия път ме къдриха едро и нямаше файда-не си личаха къдрците. Втория път ме накъдриха ситно и като израстна известно количество ненакъдрена коса и замязах на кокер отлетях в първия фризьорски салон и ги накарах да изрежат всичко къдраво. Така се сдобих с къса коса
Виж целия пост
# 5
Аз бях с най-големите ролки и само в краищата, за да изглежда по-естествео и просто да ми се поначупи малко косата. Забравих да кажа, че ми стоя само 2 седмици цялата работа - а надали имаш това предвид под 'дългосрочно къдрене'.
Виж целия пост
# 6
Ами зависи какво къдрене искаш ... Аз също напоследък съм много запалена на тази тема, но просто от чисто "фукане"!!!  Crossing Arms Значи аз си я къдря със такава ... електрическа маша и за жалост без да слагам лак за коса (който УЖАСНО ми разваля косата) ми я задържа само за 3-4 часа. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
chiquita според мен на толкова къса коса изобщо няма да отиват къдри.Когато косата се накъдри,тя се скъсява,бухва,ставаш като пудел.И ако все пак решиш,в никакъв случай не ходи да ти правят студено къдрене.Ужасно изтощава косата.
Виж целия пост
# 8
Май е по-добре да поизчакам. Тя косата ми е чуплива, като я намачкам с пяна стои добре, обаче ме дразнииии, че е толкова къса. Страх ме е къдренето да не се окаже второто грешно решение, че тогава ще си отрежа главата #Cussing out
Виж целия пост
# 9
На толкова къса коса и на млад човек варианта къдрене не би било добра идея. Може би ако е като на Дрю Баримор преди години...Огледай в сайтове с прически, избери няколко, които мислиш, че ще ти стоят добре, отиди на фризьор и да ти направи тази, която най-много би ти подходала...Това е моето мнение Peace
А иначе за къдренето-не съм много съгласна с останалите. Имам дълга коса, къдрила съм се 4 пъти досега. Косата ми не се е изтощавала, не се е сплесквала като започне да израства и т.н. Всичко зависи от това с какви продукти работи фризьора и как работи! Пък и ако си имаш здрава коса...Simple Smile Всичките ми къдрения откараха всяко по около година и съм изключително доволна. Peace
Виж целия пост
# 10
Къдрила съм се и с дълга и с къса коса - второто беше голяма грешка, бях като мериносова овца в главата.Моят съвет е да поизчакаш да ти порасне косата.
Виж целия пост
# 11
Моята коса е къса и я обожавам къдрава.
Но аз съм доста себелюбива и не съм критерии  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Моята коса е къса и я обожавам къдрава.
Но аз съм доста себелюбива и не съм критерии  Mr. Green


 Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 13
като чуя за къдрене инастръхвам.това беше най-голямата ми грешка( преди 10 години),косата ми беше до кръста,исках едри къдри.като се видях  Sick косата до раменете,катоооо пудел,даже по-лошо.скъсах се да рева и то преди нова година.после я изпъвах всеки ден ,но спасението е ножицата
Виж целия пост
# 14
Зависи от големината на ролките и кой ти я прави. Първия път се накъдрих на 14г. - дълга коса, стана супер, първите дни не се възприемах, защото от права на къдрава е рязка промяна. Държа ми няколко месеца, а нямах проблем с растежа, защото докато израстваше новата права коса, накъдрената постепенно се отпускаше и така, когато новата стигна 10 см, останалата седеше на леки едри вълни надолу и не беше грозно. Косата ми не изгоря почти никак, с балсам след всяко къпане си беше лъскава и мека.
Втория път преди 3 години - голяма грешка. Първо ролките бяха по-малки и станах като овца и ми изгоря страшно косата. И тъй като беше на по-малки ролки, не се отпусна както първия път и колкото и да ми израстваше новата коса, долната седеше на малки гадни завъртулки и се налагаше да я изправям с преса, докато не я изрязах съвсем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия