От Аптамил 1 на Лактана Био

  • 6 501
  • 28
Здравейте мили мами! Бебка ми е на 2 месеца и 6 дни и сме на Аптамил от 20тия  ден. Иска ми се обаче да го сменя с  Лактана Био защото прочетох доста хубави неща за пробиотиците и ми хареса това че е и био мляко. Другия проблем заради който ми се иска да го сменя е че сме с ужасни колики и вече нищо не помага.....и си мисля че може би Аптамила не й понася на коремчито и ако го сменя с Лактана Био което е с пробиотици може и да й олекне на коремчето..... Та въпроса ми е - има ли мами които са сменили аптамила с лактаната и дали е подействало добре на бебчетата, защото от друга страна ме е страх да не й се усилят още повече коликите? И дали да го сменя постепенно като го смесвам с аптамила или да го сменя изведнъж?  Благодаря предварително на всички за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Колики пак ще има. Пробиотици има и в Аптамила. Смяната на млякото на толкова малко бебе без нужда не е желателна. Няма смисъл да го сменяш. Ако вземеш да се хвърляш на всяко ново нещо, за което си прочела хубави неща... не става  Hug
Виж целия пост
# 2
Колики пак ще има. Пробиотици има и в Аптамила. Смяната на млякото на толкова малко бебе без нужда не е желателна. Няма смисъл да го сменяш. Ако вземеш да се хвърляш на всяко ново нещо, за което си прочела хубави неща... не става  Hug
Да, и аз така мисля.И още- смяната на млякото ще засили още повече коликите,казвам го от собствен опит,не че съм 100 процента за Аптамила,но щом ви понася добре няма никакъв смисъл да го сменяш.Нямам нищо против Аптамил,но ние сме по притенциозни и затова пием Милумил.
Виж целия пост
# 3
Пробиотици има и в Аптамила.

Доколкото знам, в Аптамил има прЕбиотици, не прОбиотици. 
Това са различни неща.  Peace
Виж целия пост
# 4
Недей да сменяш млякото. Много е вероятно коликите да се увеличат. И бъди сигурна, че коликите ще си ги има докато не ги израсте бебка и няма да й помогне нито Лактана, нито някакво друго чудодейно мляко.
Виж целия пост
# 5
За коликите повече да ти помогне само Аптамил Комфорт-той е за деца с такива проблеми-стомашни,иначе Лактаната едва ли ще ти помогне за тях.Колкото до нея-да,тя има пробиотици,а Аптамил има пребиотици PeaceАко искаш може да смениш млякото,но не те съветвам след това пак да го правиш.
Виж целия пост
# 6
Незнам вече в чудо се видях!  То е гърчене и писъци по цял ден и вечер до 12.00. Дори докато яде пак се гърчи и реве. Понякога едва успявам да я нахраня. Sad
Виж целия пост
# 7
Ние сменихме Аптамила с Лактана БИО, въпреки че синът ми беше по-голям. Много съм доволна! Много пъти съм писала за това АМ, когато го открих, защото то е единствената комбинация пазара у нас, която е с пробиотици, 4 вида Бифидобактерии (и то тези, които са най-разпростанените в бебешкия организъм - breve, longum, bifidum, infantis) и освен това е с гарантиран органичен произход. Имам приятелки, които ползват 2-ката и една позната, която сега започна с 1-цата. Всички са ми споделили, че се отразява добре на децата им - най-вече с редовно акане и липса на болки в коремчето. Честно казано не знам дали ще може да ви спаси ако имате кошмарни колики, но може и да облекчи  newsm78 ...
Както е отговорила и Vivi - Аптамилът не съдържа пробиотици, то е с пребиотици, което е различно. Освен Лактана на пазара в БГ само ХИПП имат пробиотици, но те са на основата на 1 бактерия - Reuteri (не съм сигурна, че така се пише) и този вид не е с органичен произход.
Няколко пъти се опитвах да повдигам темата за пре- и про- биотици, за бифидобактериите, Био-то и т.н., но не срещнах голям интерес, така че bla6 ако теб те интересува нещо конкретно като инфо за тия неща - питай - ако знам, ще ти отговоря. Peace
   
Виж целия пост
# 8
Записвам се да следя темата, защото и ние не акаме много редовно, но не знам дали е от Аптамила или капките против колики, които на някои деца действат много запичащо - ние сме от тях...

Педи не дава и дума да се издума за смяна на млякото. Сега почвам чайчето Блевит-Л и ако и това не помогне - не знам...
Виж целия пост
# 9
и аз се записвам да следя темата, защото при нас комбинацията от запек и колики е ужасяваща  Shocked
Виж целия пост
# 10
Пробиотици има и в Аптамила.

Доколкото знам, в Аптамил има прЕбиотици, не прОбиотици. 
Това са различни неща.  Peace

Блонди
Vivi е абсолютно права. В България Аптамила е с прЕбиотици, а навярно и в Белгия е така, освен ако за нашите бебета не се внася друг по-различен Аптамил от белгийския. Hug
А доколкото знам в БГ има само два вида АМ с прОбиотици и това са Hipp и Лактана БИО. Аз лично ползвам за моя мъник Лактана БИО 1 и съм страшно доволна.

Цитат
bla6
Та въпроса ми е - има ли мами които са сменили аптамила с лактаната и дали е подействало добре на бебчетата, защото от друга страна ме е страх да не й се усилят още повече коликите? И дали да го сменя постепенно като го смесвам с аптамила или да го сменя изведнъж?  Благодаря предварително на всички за отговорите!


bla6
Аз смених млякото от Аптамил 1 на Лактана БИО 1 и не съм имала никакви проблеми с бебчо. Педито само ми мърмореше как не било хубаво да се сменя АМ. Пуснах си го през ушите. Нито колики, нито запек е имал след смяната. Направо се родих. А педито даже и не разбра. И това още когато беше на 3 месеца. А смяната я направих направо от раз. Вечерта си дадох Аптамила, а на другата сутрин Лактана. Успех ти пожелавам и спокойствие. Всичко ще бъде наред.
Виж целия пост
# 11
Ами и аз вече от незнам каде с тези колики и реших в крайна сметка след много чудене и четене за прОбиотиците да го сменя. И аз така от раз- в 6,00 яде Аптамил в 9,00 Лактана. Вече 5ти ден и направо съм изумена. Днес сутринта ми спа 3 часа без да се събужда с рев и гърчене. Бебето определено е по-спокойно и мога да твърдя че коликите почти ги няма. Разликата е очевидна. Явно Аптамила не е млякото за моето бебе колкото и да е добро Peace
Виж целия пост
# 12
Ние минахме също от Аптамил на Лактана, но като по-големи от вас. Важното е, че млякото е супер и щом бебчо се чувства добре, значи добре си направила!
Виж целия пост
# 13
Мили мами,
и аз съм решила да сменя млякото от Аптамил Комфорт 1 на Лактана БИО 1 основно по финансови причини. Вчера го купих пак с нова цена. А и мамите от градинката са повечето на Лактана БИО и чувам само положителни неща.
Виж целия пост
# 14
Мили мами,
и аз съм решила да сменя млякото от Аптамил Комфорт 1 на Лактана БИО 1 основно по финансови причини. Вчера го купих пак с нова цена. А и мамите от градинката са повечето на Лактана БИО и чувам само положителни неща.

valeriapavlov@
Действай смело. Въобще не се притеснявай от смяната. Това, че не можело да се смени АМ с друга марка са измишльотини, които не са подкрепени с никакви факти. И на мен педито ми ги дрънкаше такива. Най-много 1-2 дни да изпива по-малко докато свикне. А и пробиотиците са за предпочитане. Успех.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия