Дебърцини - как?

  • 4 787
  • 6
Имам дебърцини в хладилника, но нямам никаква идея какво да ги правя. Единственото, което ми идва на ум е боб с дебърцини, но нещо не ми се нрави тази идея. Помагайте.
Виж целия пост
# 1
Изпечи ги....На скара стават най-добре,но може и във фурната
Виж целия пост
# 2
Аз правя една "пица" с наденица, която мъжът ми и детето много обичат:
Слагаме малко мазнина на дъното на тавичка, отгоре нареждаме наденица, кренвирши, в твоя случай може дебърцини, след това разбиваме 4-5 яйца и заливаме сместа, отгоре начупваме малко сирене, подправки по желание и слагаме да печем във фурната. Става много бързо и в интерес на истината е доста вкусно.
Виж целия пост
# 3
Аз най-често правя тесто за палачинки, потапям ги и после ги пържа в силно сгорещено олио или във фритюрник. Става много вкусни.! Flutter
Виж целия пост
# 4
Аз най-често правя рядко тесто, потапям ги и после ги пържа в силно сгорещено олио или във фритюрник. Става много вкусни. Ще потърся точната рецепта за тестото. Flutter
А как се задържа тестото по дебърцините?Аз пробвах преди време да панирам кренвирши,ама тестото се свличаше нали са гладки.Независимо ,че пробвах и с по-рядко и с по- гъсто тесто.....
Виж целия пост
# 5
Редактирах се, тесто за палачинки. Стича се малко, но гледам бързо да ги слагам да се пържат. Или го правя малко по-гъсто - това, когато правя и кремвирши, защото те са още по-гладки от дебърцините.
Виж целия пост
# 6
Aха,ами значи ще пробвам пак.Особено като се изсипят гости ненадейно е много хубаво бързо мезе....Благодаря краcим      bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия