Запек и лениви черва..

  • 21 698
  • 24
 Момичета, не знам вече какво да предприема. Ако не взема разхлабително не мога да отида в тоалетната. Опитвам се да се храня здравословно , с много плодове и зеленчуци , супички, чайове, на разделно хранене съм и пак не мога да отида нормално в тоалетната. А пък покрай тия очистителни си докарах лениви черва. Не знам какво да правя, въртя се в омагьосан кръг. Явно някъде бъркам. Тежко ми е постоянно на корема, все е подут. А, и активиа пробвах ама няма резултат. Какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Да ти кажа и аз съм с лениви черва, и какво ли не съм пробвала, но най-добре ми действа спорт-а. просто раздвижване. Може да пробваш и с коремни преси. Но на мен спец. активия с овесени ядки ми действа добре. И мнооого вода. чиста вода.
Виж целия пост
# 2
Пробут.
Виж целия пост
# 3
Зайко, какво е пробут? Аз имам същият проблем и искам да опитам.
Виж целия пост
# 4
Пробут е да излезе темата на първа страница/не е лекарство/.
Иначе не знам какво да добавя,но като че ли плодовете/на гладно/ доста помагат-круша,сини сливи,киви...няма да продължавам,защото ви е втръснало да ги четете предполагам.
Виж целия пост
# 5
При мен не помагат.Само чай "Сание"-онзи  зеления,който уж бил за отслабване.
Виж целия пост
# 6
Задължително спри лекарствата. Те водят до омагьосания кръг и освен това ти прецакват перисталтиката на червата като цяло.
Решението на проблема с ленивите черва е в природата. Единствения безопасен и природен начин е приемането на повече баластни вещества.
Плодове - сини сливи, круши, грозде, череши и всички други които ти влияят добре.
Когато няма плодове - ленено семе, пешнични трици и всякакви други които имат много целулоза която не се смила и предизвиква засилване на перисталтиката.
Особено ценно е лененото семе. Смила се с кафемелачка и се яде с кисело мляко да кажем и действа безотказно.
Също можеш да ползваш френския препарат Laxal. Той съдържа влакна от растението Psylium които като попаднат в червата поемат много вода и многократно увеличават обема си и така стимулират перисталтиката напълно естествено и безопасно.
Виж целия пост
# 7
Не искам да те отчайвам, но майка ми цял живо е на билки (листа от сена), хапчета и т.н.  А в никакъв случай не е обездвижена, напротив - тя мрази да се заседява, посточнно пешеходства. Хранителния й режим също е по правилата, но... никакъв ефект в посока редовен стомах.

Аз също много страдах от нередовен стомах. Преди като пушех ми беше по-лесно - кафе с 1-2 цигари и имаше някакъв шанс да ми поолекне малко. Като ги спрях обаче....тъпо Sad Установих, че киви на гладно сутрин (и после без примане на храна поне 1 час) има леко разхлабващ ефект, но може би най-доволна останах като пробвах с активия. Не знам защо обаче си мисля, че при нея ефекта е само в началото  newsm78. После като че ли стомаха й "свиква" и...пак тъпо Sad
Виж целия пост
# 8
Помага и голяма чаша топла вода сутрин на гладно
Виж целия пост
# 9
Свекито ми има подобен проблем.Опитва какво ли  не,сега е започнала да яде сутрин две-три лъжици овесени трици със вряла вода.Опитай и ти ,със сигурност няма да ти навреди,ако не ти помогне.И не яж тази активия тя е само химия и ще ти помага до време.
Виж целия пост
# 10
ВечЕ са ти писали, но и аz да го повторя.
Задължително спри лекарствата. Те водят до омагьосания кръг и освен това ти прецакват перисталтиката на червата като цяло.
Какво и кога да ядеш вече са ти написали. Ако ти спаzваш стиктно тоzи режим, то би трябвало да се получава (в началото трудно, но после ще свикнеш). За това отговори на въпростите ми, zа да zнаем къде бъркаш.
Колко често ходиш до тоалетна ако не пиеш лекарства?
По колко вода пиеш на ден?
Колко често ядеш пълноzърнести продукти (хляб, мюсли, лелено семе)
Какви плодове ядеш и по кое време (някои плодове zапичат)
Занимаваш ли се със спорт и какъв вид?

Не искам да те плаша, но баба ми цял живот е била на чайове или хапчета, като накрая беше психичЕски zависима от тях. Ако не ходеше по 2 пъти на ден до тоалтна, то в къщи се раzиграваше театър с умиране и т.н. Така че и психиката играе голяма роля тук.
Виж целия пост
# 11
Подкрепям - сутрин чаша с топла вода ( може с мед,лимон), плодове и плодови сокове вместо закуска. Аз започнах с ленено брашно ( готово от магазин) с кисело мляко и вече нямам никакви проблеми.Но и почти се отказах от шоколад,кока кола,какао - страхотно запичат.До преди 4 месеца за мене водата беше само за миене - сега вече си налагам да пия и явно ми е станало навик,защото със ставането се чувствам жадна.Невероятно е колко добре ми се отрази водата.
Виж целия пост
# 12
Някой пробвал ли е Дуфалак на сироп в пликчета за еднократна доза?
Как действа, след колко време, боли ли корема от него?
Виж целия пост
# 13
Аз съм пила "Дуфалак", само няколко пъти. Не ме е болял корема. При мен действаше на следващия ден, след приема. После ми попадна брошура, на "Хуск" и се консултирах с личната. Доста време го ползвах, даже и по време на втората ми бременност. Приемах го в указаната доза+ кис.мляко. Нещата се регулираха и сега, слава богу всичко е Ок при мен.
п.с. Ето линк, към продукта, ако искаш първо се посъветвай с лекар http://husk.bg/index.php?PageID=6
Виж целия пост
# 14
И аз бях така, помага ми много кивита на гладно Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия