ПОМОГНЕТЕ! с какво мога да засиля имунната система на дъшеря ми?!?!

  • 2 519
  • 14
Здравейте!
Дъщеричката ми е почти на 2 годинки и напоследък много се разболява...а и доста бавно отшумява...преди около 2 седмици се разболя много лошо: вдигаше висока температура (по 2-пъти на вечер сме я мазали с оцет и panadol, nurofen) всяка вечер в продължение на 4-5 дни, нослето запушено...избиха и авти по цялата уста и отказа да яде и да пие каквото и да било...много я болеше милата...Тъкмо я закрепихме и сега пак е с температура, запушен нос а сега и кашлица!!!!
[u]Моля да ми предложите някакви продукти за засилване на имунната система [/u][/size] ....Имайте предвид 4е е и недоносена (роди се в 8-я месец с доста ниско тегло,беше ковьоз около 30 дни )...след това сравнително доста бързо си догони връстниците...и на килограми и на цялостно развитие...но това лято се разболя (първото и ходене на море) и се стигна до болница, системи...и фактически от тогава детето не е като преди...
Много ви моля , който има информация за медикаменти засилващи имунната система нека отговори!bouquet
Виж целия пост
# 1
Много работи могат да ти се предложат, но спец. моето мнение е че няма такова нещо като засилване на имунитет. Всичко според мен е генетика. Просто ако може да го пазите повече от контакти детенцето, за да се стабилизира.
Виж целия пост
# 2
тожа правим...но в момента в които има отново контакти ...пак се започва кошмарът...и все пак ако ми предложиш някакви витамини..или нещо подобно 6те съм ти благодарна
Виж целия пост
# 3
Има доста продукти на пазара. Според мен е най-добре педиатъра да изпише подходящи за детето ти витамини или имуностимуланти. Ние тук може да си кажем какво даваме на нашите деца и то да има положителен ефект при тях, но това не означава, че е точното нещо за дъщеря ти.

Успех и дано детенце да оздравее скоро! Peace
Виж целия пост
# 4
Какво да ти кажа - мойте деца ядат много плодове и зеленчуци, почти никакви боклуци от рода на кроасани, зрънчо и т.п. (просто не ги обичат), всеки ден ядат прясно приготвена домашна супа, разнообразно и т.н. и въпреки това мн. боледуват. Съседското дете през живота си не е близвало плод, яде само кроасани и пица на парче, баница и кекс и пелети, и почти никога не се е разболявало. Затова си мисля че вс. е нъпрос на ген. Може да опиташ с вит. Саностол, все пак ако има някакъв дефицит детенцето ще си ги набави, а и ми се струват безопасни.
Виж целия пост
# 5
Аз пробвах да давам АДликуид фор кидс,аз самата ползвам за себе си продукт на тази фирма и съм много доволна,затова реших да взема и за малкия за всеки случай,но той така или иначе не го хареса и не мога да го накарам да го пие,затова сега давам пчелен клей от аптеката,капвам му по1-2 капки в едно от яденетата за деня и така минава номера,освен това му давам много плодове и закуската задължително е от овесени ядки или каша от елда-ако до края на зимата ни се размине боледуване или минем само с хрема ще считам,че това е дало ефект....
Виж целия пост
# 6
тожа правим...но в момента в които има отново контакти ...пак се започва кошмарът...и все пак ако ми предложиш някакви витамини..или нещо подобно 6те съм ти благодарна
Здравей.Аз със две ръце препоръчвам имуностимулантите"Фор Кидс"Дъщеря ми е на 2 год. и давам именно от този имуностимулант.Сега да казвам,че въобще ен боледува,ще те излъжа,но поне е по-рядко.Иначе и ние бяхме като вас,непрекъснато сополиви и двамата,и след сополите идваше и кашлицата а след нея Т и от там спасението беше АБ. Sad
Аз съм от Елхово,търсих във Ямбол дали няма да успея да ги открия за съжаление не успях никъде да намеря тези имуностимулнати,затова си ги поръчвам напарво от нета и ми ги носят със куриер до вкъщи.
Виж целия пост
# 7
Есберитокса е добър...поне мойте с него са здрави зимно време. само проблема е че капките са горчиви, на 2 годинки може и таблетки, които стават и за дъвчене.
Виж целия пост
# 8
Ние също като се върнахме това лято от морето като ни започнаха едни болести , та не спираха  #Cussing out Направо се побъркахме-първо вирусна пнемвмония , която не се чува на слушалки и от тогава като тръгна назад - ужасссссссс Cry Cry Cry Какви ли не имуностимулатори му давах , но нямаше никаква полза , докато една майка не ми каза за Цитросепта  newsm78 От края на октомври му го давам и съм много доволна  bowuu bowuu bowuu Тогава за последен път бяхме на АБ и от тогава не сме пили АБ, дано не ни се налага скоро да пием #Crazy #Crazy #Crazy Не смея да кажа , че ми е помогнал Цитросепта , за да не се разболее отново Naughty Така , че може да пробваш да дадеш на малката , да видиш как ще и подейства - това е екстракт от семената на грейпфурт. Задължително се разтварят в сок преди да се дадат , защото е много горчив екстракта и силен. Ако нещо те интересува повече за Цитросепта , влез в сайта му и прочети. Целувки и дай Боже повече да не се разболявате  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 9
здравей  Hug
аз също съм давала на дъщеря си фор кидс,но за съжаление нямаше особен ефект
пробвали сме и цитросепт,есберитокс,саностол...не са лоши продукти.По принцип моето дете не боледува 4есто,но в зимния период и давам нещо подсилващо
успех и на вас   Hug
Виж целия пост
# 10
Ох, и моят син не спря да боледува, откакто ходи на ясла. Всеки месец е болен и всеки път пие АБ, понякога и два! Половин месец преди да тръгне на ясла, започнах да му давам АД Ликуид фор кидс, но се разболя след около две седмици. После започнах Ехинацея на д-р Тайс, но пак се разболя. После му дадох следващата доза АД Ликуид фор кидс, после пак Ехинацея, Саностол, вит. С, но си изкара една пневмония, бронхит, ангина и  т.н. Сега давам Бронховаксом. Още сме в период на лечение на бронхит. Честно казано, не вярвам, че някога нещата ще се оправят. Направо съм се отчаяла. Ще пробвам и аз Цитросепта. Поне да знам, че и с него съм опитала.
Не знам, на какво се дължи това често боледуване. Синът ми е добре гледано дете, храни се добре. Даже сам избягва даяде полуфабрикати и тем подобни. Обича много плодове, пие пресни сокове, често го извеждах преди на разходка - всекиден, но откакто тръгна на ясла, много разредихме разходките. И баща му, и аз не боледуваме често - нито като малки, нито сега. Още го кърмя, въпреки че е на 2 год. и 2 мес., но откакто е на ясла, не спря да боледува.
Виж целия пост
# 11
Нормално е малките деца да боледуват по-често, тъй като по този начин се изгражда имунната им система. До 5-тата година на децата не може да се говори за засилване на имунната им система, защото те просто нямат такава. В този период е добре да се подобрява състоянието на лигавиците, за да са по-устойчиви на вируси и бактерии. За тази цел са много подходящи продуктите с прополис. Аз лично бих ти препоръчала Алое Фърст, използвам го за пръскане на гърлото на моите деца вече 4 години и мога дакажа , че съм много доволна от резултата. При избора на продукт за вътрешен прием е добре той да притежава антибактериални , антивирусни и противовъзпалителниу свойства, защото при деца на тази възраст той действа по-скоро като лекарство , отколкото профилактично. Има избор между ехинацея, прополис, чесън, алое вера . Успех Hug



Виж целия пост
# 12
На пазара има огромен избор от имуномодулатори и витамини. Първо се посъветвай с педиатъра на детето! Моят син е болнав, давам AD Liquid For Kids и сега започнах цитросепт. Лекувам и с хомеопатия. Радвам се, че и хомеопатът и педиатърът на детето са разбрани и се допълват в лечението му, т.е. нито една от тях не накланя везните категорично към едната или другата медицина. За сега има ефект. Витамини не давам - наблягам на плодове и зеленчуци, детето пие всеки ден фреш от цитруси. Здравословна храна, чист въздух, по-малко стрес и това е.

Имай предвид, че тези състояния се израстват. Колкото и да се пази детето е невъзможно да не боледува. Успех!
Виж целия пост
# 13
благодаря за помощта...ние саностол не сме спряли да пием ве4е...4-5 месеца...ве4е е здрава, сега пие и Бронховаксом...няма да ходи на ясла скоро и да се надяжам да закрепне милата ве4е...благодаря ви още веднъж
Виж целия пост
# 14
благодаря за помощта...ние саностол не сме спряли да пием ве4е...4-5 месеца...ве4е е здрава, сега пие и Бронховаксом...няма да ходи на ясла скоро и да се надяжам да закрепне милата ве4е...благодаря ви още веднъж

Аз съм със същия проблем. Дъщеря ми също е осмак, в момента е на 1г. и 3 месеца. Болна е повече от 3 седмици - Панадол, антибиотик и нищо. Питах лекарката за имуностимулатор, но не ми каза нищо конкретно. Взех въпросния Ad Liquid, но стана адски раздразнителна, незнам дали от него, но го спрях. Сега незнам вече какво да и давам. Боледува, а почти няма контакт с други деца. Вече съм се отчаяла  Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия