Как се захранва дете с атопичен дерматит?

  • 554
  • 4
Как се захранва дете с атопичен дерматит?
Синът ми започна 5ти месец, а от началото на 4ти е с обриви по крачетата, сгъвките зад коленцата  и корема. Докторът каза отначало суха кожа, но последният пък като го видя, каза невродермит ( атопичен дерматит) и ме посъветва да захраня късно. Аз мисля да изчакам да навърши 6м и тогава да започна със захранването, а до тогава ще е само на кърма. Не зная обаче кое е добре да му се дава при това му състояние, има ли храни които трябва да избягвам ( имам предвид храни, с които по принцип се започва захранването, но са неподходящи за дете с АД). Моля майките, които са били в подобна ситуация като нашата да споделят опит Grinning
Виж целия пост
# 1
Да се запиша и аз, че и на моето бебе поставиха тази диагноза.
Казаха ли ти и на теб да пазиш диета докато кърмиш?
Виж целия пост
# 2
Да, но аз от самото раждане съм на диета.
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225372.msg5147569#msg5147569

И аз бях пускала такава тема преди време. Моето дете също е с АД. Дано да ти бъде от полза  Simple Smile.
Виж целия пост
# 4
Знам че ще ти прозвучи странно, но сина ми сега е на 7г имаше АД и го казвам от опит:
спи да го къпеш детенце, поне за 10-15 дни изобщо спри. Намажи го цялото 1 път с дефламол първия ден и след няколко дни пак, но бъди икономична с мазилото!!!
после можеш само пресушените участъци да мажеш.
В много случай поставят тази диагноза на деца с по принцин суха и чувствителна кожа, която е пресушена до увреждане в участъците където е по-нежна от прекомерно къпане и изсушаване с шампоани, душгелове и др.

Така ще дадеш възможност кожичката да започне да регенерира в повредените участъци, макар и след като криво ляво успее да повъзстанови нормалното си  СОБСТВЕНО омазняване /след като СИ спряла с мъченията й/.

Не си виновна ти това с ежедневното къпане, особео с химия е масова но погрешна традиция.

Пробвай това, моля те - най-малкото за да ти е чиста съвестта. и ще се изненадаш от резултата надявам се. Няма да се оправи за 15 дни но ще има подобрение, надявам се поне дотолкова очевидно, че да те убеди как да действаш за в бъдеще.

 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия