Майчинството - счетоводно - 7

  • 56 013
  • 1 070
Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4
Тема 5
Тема 6

Incandescent  bouquet Hug Peace
ZinaSt  bouquet Hug Peace
ДейзиГ  bouquet Hug Peace
RadoMit  bouquet Peace
Стики  bouquet Hug Peace 

 


Малко хумор:
Двама счетоводители правят баланса. Уморени, късно вечерта. Единия пита другия:
- Колко месеца има годината?
- Десет, без ДДС...



И така...да попитам аз на свой ред........За новата 2008г. какви ще са НОВИТЕ промени за мамите с три и повече деца - в областта на детските, какъв ще е минималния праг за получаването им и всички останали неща,които сметнете,че ще са ни полезни и необходими. Благодаря!

Виж целия пост
# 1
 Hug здравейте и аз да попитам нещо, не съм сигурна дали вече не е коментирано, но ...
става въпрос за майчинските парички за декември: получавам си майчинството в дебитна карта, обикновенно към 8-10то число от месеца, но през ноември са ми вкарали в картата на 24ти някакви 139 лв.а този месец имах само 18лв --детските.
Има ли някой,който може да ми разясни ситуацията, защото нищо не мога да разбера Praynig
Виж целия пост
# 2
Здравей  мила  и  при  мен  е  така  чакам  си  парите  с  месеци  а  при  това  съм  и  сама   просто  не е  за  приказване  Вземам  пари  от  приятели  добре  че са  те  защото  малчо  трябва  да  яде  все  пак  не  мога  да оставя  детето  си  Дано  през  новата  година  да  измислят  нещо  за  да  получаваме  парите  си  за  майчинство  навреме
Виж целия пост
# 3
и аз да поздравя всички ви с настъпващите празници Simple Smile Весела Коледа и Щастлива да е новата година!
Нека всички сме по добри и весели през новата година и от здраве да не се отървем:)
Поздрави на всички прекрасни момичета които така ни помагат:) smile3525
Виж целия пост
# 4
Весели празници на всички.
Виж целия пост
# 5
Здрвейте момичета!
Малко преди Коледа и на мен ми се усмихна най-сетне щастието да видя двете чертички.
Няма да описвам радостта ми, т.к. ние отдавна пробваме за бебе.
Ноооооо!
Бях решила да си сменям работата.Съответно намерих си нова, пуснах си предизвестието и в момнта ми тече предизвестието към старата фирма.
Остават ми още два дена работа там.
И хоп аз бременна.
Сега накъде?!
Ни напред, ни назад.
В новата фирма да ходя бременна някак си не става, а и имам 3 месеца изпитателен срок.Изтечели ли този срок и ако съм споделила,че съм бременна, ще ме освободят.
И как да поискам да остана в старата фирма?!
Не  мога да си позволя да остана без работа и без доходи. 
Стана една заплетена ситуация, че чак ми е притеснено да си изживея радостта си от дългоочакваната ми бременност!
Виж целия пост
# 6
Здрвейте момичета!
Малко преди Коледа и на мен ми се усмихна най-сетне щастието да видя двете чертички.
Няма да описвам радостта ми, т.к. ние отдавна пробваме за бебе.
Ноооооо!
Бях решила да си сменям работата.Съответно намерих си нова, пуснах си предизвестието и в момнта ми тече предизвестието към старата фирма.
Остават ми още два дена работа там.
И хоп аз бременна.
Сега накъде?!
Ни напред, ни назад.
В новата фирма да ходя бременна някак си не става, а и имам 3 месеца изпитателен срок.Изтечели ли този срок и ако съм споделила,че съм бременна, ще ме освободят.
И как да поискам да остана в старата фирма?!
Не  мога да си позволя да остана без работа и без доходи. 
Стана една заплетена ситуация, че чак ми е притеснено да си изживея радостта си от дългоочакваната ми бременност!

Честито, Стели, да родиш едно сладко, здраво бебоченце   bouquet
Иначе за работата ако бях аз щях да изчакам да мине изпитателния срок и тогава да кажа, даже доста след него, в края на краищата не си планирала точно в този момент да забременееш и да прекараш работодателите си. А доколкото знам щом си казала, че си бременна и то с документ от лекар, не могат да те освободят току така. Но да кажат и компетентните мами, аз не съм от тях  Embarassed При мен ситуацията не беше така оплетена, но пък колежките ми са.... #2gunfire Изобщо не можаха да ми влязат в положението, вземала съм си повече отпуска, не било колегиално и т.н. Реших, че е по - добре да не си правя нерви точно в този момент, но това е друг въпрос.
Успех и дано намериш най - удачното решение и за двете страни  Peace
Виж целия пост
# 7
И така...да попитам аз на свой ред........За новата 2008г. какви ще са НОВИТЕ промени за мамите с три и повече деца - в областта на детските, какъв ще е минималния праг за получаването им и всички останали неща,които сметнете,че ще са ни полезни и необходими. Благодаря!

Честита ни нова тема!  Sunglasses
Това което се чува е, че детските ще са по 25лв. на дете. За да получаваме детски, месечният доход на член от семейството трябва да е под 300лв.
Прави ми впечатление, че еднократната помощ при раждане на дете е съответно - 250лв. за първо, 600лв. за второ, 200лв. за трето и следващо дете.
Все още промените не са публикувани в Държавен вестник, но депутатите са във ваканция и следователно са приели законите.

В София третото дете ползва безплатни детски ясли или градина.
Виж целия пост
# 8
Здравей  мила  и  при  мен  е  така  чакам  си  парите  с  месеци  а  при  това  съм  и  сама   просто  не е  за  приказване  Вземам  пари  от  приятели  добре  че са  те  защото  малчо  трябва  да  яде  все  пак  не  мога  да оставя  детето  си  Дано  през  новата  година  да  измислят  нещо  за  да  получаваме  парите  си  за  майчинство  навреме

1. Ако имаш ПИК, може да си провериш преводите от НОИ.
2. Ако работодателят ти има ИКО (идентификационен код на осигурител) може да го попиташ дали има превод за теб.
3. Може да се обадиш в НОИ и да поискаш информация.

Прецени кой е най-удачният начин за теб. Връзката с НОИ е трудна. Справката на място е по-сигурен начин, но в тези студове и с бебе, сигурно ще ти е трудно.

Ако си в добри взаимоотношения с работодателя, обади се и сподели проблема си.

В службата съм взела такъв ИКО и ако има проблем, правя справка в НОИ. Така не затруднявам служителите сами да ходят, защото и не винаги могат да предадат после каква е причината да им бавят парите.
Виж целия пост
# 9
Hug здравейте и аз да попитам нещо, не съм сигурна дали вече не е коментирано, но ...
става въпрос за майчинските парички за декември: получавам си майчинството в дебитна карта, обикновенно към 8-10то число от месеца, но през ноември са ми вкарали в картата на 24ти някакви 139 лв.а този месец имах само 18лв --детските.
Има ли някой,който може да ми разясни ситуацията, защото нищо не мога да разбера Praynig

Да разбирам ли, че си взимаш парите от НОИ?
Ако детето ти е навършило 9 месеца, трябва да е подадена молба-декларация в НОИ, че ще ползваш отпуска за гледане на дете (или бременност и раждане от 135 до 315 ден ако още не е навършило 9 месеца).
Виж целия пост
# 10
Здрвейте момичета!
Малко преди Коледа и на мен ми се усмихна най-сетне щастието да видя двете чертички.
Няма да описвам радостта ми, т.к. ние отдавна пробваме за бебе.
Ноооооо!
Бях решила да си сменям работата.Съответно намерих си нова, пуснах си предизвестието и в момнта ми тече предизвестието към старата фирма.
Остават ми още два дена работа там.
И хоп аз бременна.
Сега накъде?!
Ни напред, ни назад.
В новата фирма да ходя бременна някак си не става, а и имам 3 месеца изпитателен срок.Изтечели ли този срок и ако съм споделила,че съм бременна, ще ме освободят.
И как да поискам да остана в старата фирма?!

Честито за радостта ти! bowuu

Значи, по време на изпитателния срок не се ползваш със закрила като бременна. Т.е. тези три месеца на новата работа могат да те уволнят по всяко време. (освен ако срокът за изпитване не е само в твоя полза) Тогава обаче ще взимаш обезщетения като безработна в зависимост от доходите ти последните 9 месеца и за срок според осигурителния ти стаж. После от Социалните ще взимаш обезщетения за бременност и раждане.

От друга страна, може да си оттеглиш предизвестието за напускане. Но това става със съгласие на работодателя. (чл.326 ал.4 от Кодекса на труда).
Опитай да си оттеглиш предизвестието!  Peace
Виж целия пост
# 11
 Стики благодаря много, незнаех за тази молба-декларация,още в първия работен ден ще отскоча, за да я подам
отново благодарности и весели празници
  bouquet
Виж целия пост
# 12
Здравейте  имам  следният  въпрос   до  април  2008  г  ми  плащат  обезщетение  90  процента  за  майчинство  и  смятам  да  се  връщам  на  работа  Ще  имам  ли  право  на  50  процента  от  майчинството  до  навършване  на  детето  на  две  годишна  възраст  и  мога  ли  преди  да  започна  работа  да  изчистя  старата  си  отпуска  Благодаря  и  весели  праздници
Виж целия пост
# 13
Да, като минат 315 дни, ще си вече в правото си да получаваш 50% обещетение.
Може и да си ползваш платения годишен отпуск.  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Стики благодаря много, незнаех за тази молба-декларация,още в първия работен ден ще отскоча, за да я подам
отново благодарности и весели празници
  bouquet

Подай я при работодателя. Той трябва да я занесе.
Макар че гледам някои майки ги упълномощават и те сами си носят документите в НОИ.

Весели празници на всички настоящи и бъдещи майки!
Пожелавам ви много любов и щастие!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия