По колко мл изцедена кърма давате на "изключително кърменото" дете

  • 584
  • 3
Синът ми изяжда между 850 - 1000мл дневно и се чудех това дали е много или малко. Не мога да кажа, че е дебел, но определено има бузки, та се чудех дали в стремежа си да "стимулирам лактация" не му предлагам да хапва твърде честичко  newsm78
Не е от тези деца дето отказват, и гърда не пуска, даже и да е преял, затова се чудя.

Както и да е, въпросът ми е по-скоро от любопитство, отколкото от някакво притеснение  Simple Smile

питам за "изцедена" кърма, тъй като надали има шматки като мене дето мерят бебето преди и след всяко хранене... но ако има такива, да отговорят и те  Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Тъй като си има изследвания по въпроса, вероятно ще ти е интересно да знаеш, че сте си съвсем в нормата. Обичайно кърмачетата поемат между 600 и 900мл кърма дневно.
Не си сама с меренето преди и след всяко кърмене - имам позната, която го правеше за времетраенето на цялото им кърмене (над година) Mr. Green Абе щом се чувстваш спокойна така и не си създаваш излишни притеснения заради разлики в дните, няма да ви навреди.
Виж целия пост
# 2
В материалите от болницата, които ми дадоха след изписването, има следната табличка за средно количество кърма на денонощие в зависимост от килограмите на изключително кърменото бебе:

4кг    -  640 мл
4,5кг -  720 мл
5кг    -  800 мл
5,5кг -  880 мл
6кг    -  960 мл
7кг    -  1120 мл
Виж целия пост
# 3
Хедра, Кралице, чудесни отговори! Мерси   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия