Прегледи

  • 2 438
  • 17
Момичета, пускам нова тема, за да ви съобщя, че от 9 до 13 май в София ще имаме гости. Ето за какво става въпрос. Ако си спомняте по-рано ви бях писала, че имам позната американка, която е логопед и с богат опит с деца с аутизъм. През въпросната седмица ще дойдат нейни колеги от Америка - логопеди, физиотерапевти, специални педагози и още специалисти. Те ще преглеждат от 9.00 до 17.00 часа във Военния клуб в Младост 1 - точният адрес ще го знам скоро и ще ви го пусна.
Част от тези хора ще бъдат два дни и в болницата на Чавдаров - но там едва ли ще имате възможност за подробни разговори.
Хората са отворени да ни помогнат и да ни дадат идеи за работата ни с децата в ежедневието - като хранене, обличане, обучение, разговори. Мисля, че ще бъде полезно - освен това никога не е лошо да си направим справка - нали.
Ако нещо не сте разбрали - питайте - с удоволствие ще отговоря.
Виж целия пост
# 1
Ето и адреса, на който ще се провеждат прегледите:

Адреса на клиниката е:
Улица 56 (паралелно на  Цариградско Шосе) - може да се стигне до там с тролей 5-ца или 8-ца,както и с автобус 84
Блок 124
Намира се точно до Фантастико.
Там е  "Клуб за Запасни Офицери".
Виж целия пост
# 2
Мая,тази жена ли писа в темата за аутизма,че може да помогне?Ако е тя,защо не се обади повече?
Цитат на: Anonymous
Аз съм логопед и американка.  Искам да знам дали е добре да пиша на английски език?

Деца с аутизъм
Виж целия пост
# 3
Майче здравей..аз се чудя дали да го водя моя на тези американци..знам че има и по-зле от нас..според теб ще стане ли лудница..ние като на лекция ли ще се наредим, да задаваме въпроси, или всеки ще има персонално време..с час ли е?
ами въобще разкажи твоето виждане за мероприятието
..иначе е добра идея и за срещичка..поздрави..
Виж целия пост
# 4
Искрице, да тя е писала - не се обади, защото е ходила на някакъв семинар в Гърция и тази седмица си дойде. Събрала е доста нерви по организирането на прегледите и оня ден като дойде у нас беше много изморена. Предполагам, че затова форумът е минал на по-заден план.
А какво мисля за прегледите. Ами откакто Даян е тук и ходи в болницата на Чавдаров виждам доста нови неща, които ползват логопедката и психоложката. Тя има много идеи, а също и методът е различен. Това, което ми хареса е, че не се отказва дори при много трудни деца. Преди няколко седмици се радваха, защото едно дете с тежък аутизъм в болницата е показало интерес и това е било резултат от идеите на Даян.
Не се прекланям пред това, че са американци - вярвам правилно ме разбирате. Но си мисля, че можем да се възползваме от доброто, което искат да ни дадат. Това, което специално мен ме интересува е практическите и ежедневни неща. Не знам дали сте чували, но в Америка имат едни специалисти, които тук ги нямаме още - наричат се окюпейшън терапи извинявам се, че го написах така) - това са хора, които обучават родителите за неща като - как да научим детето да се облича само, да се храни само, да пишка само... и още други работи в този дух. Даян каза, че ще се радват на всеки, който отиде и сподели проблема и иска помощ.
Та Миленче - не смятам, че ще им направим лудница, нито смятам, че не става за такива като нас. Те ще са 40 човека от различни области. Ще има достатъчно преводачи, за да не се притесняваме от езика, вкл. български педиатри.Аз смятам да заведа и Гого и Ния - нищо, че Ния вече няма проблем - интересно ми е какво ще кажат и за двамата.
Та с две думи - горещо ви ги препоръчвам и се надявам да са полезни.
Виж целия пост
# 5
Мая,можеш ли да ни кажеш как да се запишем?Някакъв телефон?
Виж целия пост
# 6
Аз питах Даян и тя каза, че ще има достатъчно хора и ще могат да поемат народа, та няма да записват предварително. Ако това те притеснява ще мога да питам за подробности.
Виж целия пост
# 7
Бих искала и аз да доведа сина ми, но сме от Пловдив и незнам как ще стане без часове?!?!? Той няма сериозни проблеми- най вече  говорни , та се чудя дали сме за там?Освен това е с хиперактивно поведение и ако трябва да чакаме часове + пътя, незнам дали ще има полза от консултацията?
Виж целия пост
# 8
Вени, другата седмица ще и се обадя специално да питам за часовете и ще ви пиша, но те ще бъдат 40 човека и смятат, че ще се справят с положението, та не мисля че ще се чака много. Но за ваше спокойствие ще поискам още инфо.
Хайде, пък тъкмо и да се видим. Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Мая,благодаря ти за това,че се ангажираш и заради нас,но като помислих добре,май няма да мога да се възползвам.Ще трябва да се помъкнем цялото домочадие,а това много усложнява нещата.И всичките тези нерви само за един единствен преглед...Не знам...
Виж целия пост
# 10
Ами то при теб положението е доста утежнено  Simple Smile Не се притеснявай ние ще споделим опит.
Виж целия пост
# 11
Мая, да разбирам ли, че щом има специални педагози и ние с дечицата с увреден слух ще можем да посетим тези консултации?
Виж целия пост
# 12
Разбира се  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
вдигам темата за да не забрвите.
Виж целия пост
# 14
А някаква информация - къде кога телефони????
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия