Банда " USA 39" празнува Коледа!Join US!

  • 17 293
  • 292
38-мата.

  Весела Коледа,момичета!
С най-добри пожелания от мен!

Посмейте се на воля с поредното,умопомрачително заключение:българката се омъжва за чужденец по сметка(водеща причина!).А наш Ганчо,коя ли чужденка ще взема,и за какво?..........
  оле майкоуууу...
 Такова заключение си извадих аз,от публикациите....може и да бъркам...рано е още,сънена съм...кажете ми вие....

 Бъдете здрави!Мислете позитивно!Другото ще се нареди(някак си)..............
Виж целия пост
# 1
Я да се закача набързо
Тинке, мерси за ведрият оптимизАм  Hug
Виж целия пост
# 2
Танитка, аз тъкмо ги видях снежните топки в авторската ти тема Peace Ще се пробват, няма как, ама едва ли сега Simple Smile

На всички болни като нас пожелавам бързо да оздравяват и много подаръци под елхата Wink

ВЕСЕЛА КОЛЕДА, момичета!!!  bouquet Hug
Виж целия пост
# 3
И от мен весели празници!
Виж целия пост
# 4
весели празници на всички   bouquet и аз си пожелавам за мен и моето семейство другата година да успеем да заминем за сащ  Praynig и да стана активен член на тази тема  Hug  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Големи красоти и вкусотии сте сътворили за празниците! Да ви е на всички уютно и красиво, и радостно в семействата!
Аз след малко тръгвам с детето на кино да гледаме нещо си ... някакви маймунки имаше в заглавието, ще си припомня, като видя плаката.
Гледах снощи два чудни източноевропейски филма - "Spare parts" (словенски) и "Something like happiness" (чешки). "Щастийце" би трябвало да е на български заглавието на втория, дано са го превели/или да го преведат така. С разбити чувства съм отново по Източна Европа - родина на сърцето, чужбина на духа.
Виж целия пост
# 6
Аз както си седя без работа и подпирам дивана да не падне, да ви питам един по-страничен въпрос: Ако знаете, че ваш роднина е имиграрал преди около стотина години в същия град, в който сте и вие сега, бихте ли се опитали да издирите потомството му?
Виж целия пост
# 7
атти...аз бих  Peace

блажка ...завидях ти за чешките филми,отдавна не съм гледала-напомнят ми за Арабела Heart Eyes

Весели празници и от нас със Елла!
  -----------------------------------------------------------
Символика на Коледната трапеза

* Сложете на масата мед – за да ви е сладък животът.
* Лук сложете, за да е много имотът, както люспите му.
* Чесънът пази от зли сили. Скилидка от него се носи през цялата година против уроки, гласи поверието.
* Житото, най-важната храна на българина, също трябва да е на трапезата, житните класове са стилна украза за празнчната маса,
* Добре е да сложите семки тиквени, слънчогледови и много ядки.
* По орехите можете да гадаете за здраве и късмет, хубава ли е ядката, болестите ще бъдат далече от вас и домът ви ще е пълен, гнила ли е – чакайте неприятности.
* Напълнете фруктиерата с плодове, топлината от оранжвеите и червени плодове ще украси масата и ще предаде топлина,
* Напълнете кана с червено вино.
* Елховите клонки уйрасяват маса. Не забравяйте свещите.
* Вечерята започва рано. Най-хубавата част от празника е, че семесйтвото се е събрало, всички заедно и споделения трепет от очакването на празника не може да бъде заменен и от най-скъпото меню.

На трапезата на Бъдни вечер е задължително да поднесем пита. Поверието изисква питата да е домашно приготвена – тъй като представлява символично жертвоприношение. Украсява се с кръстове, кръгове и цветя – символ на плодородието.
В нея се замесва пара, за да покаже кой ще е късметлията през годината. Някъде пъхат и дрян за здраве.

В ястията за празничната вечеря се включват основно храни, които набъбват при варенето: жито, боб, леща, ориз, сухи пиперки, ошав, стафиди. Те са символ на зачатието, на бременността и раждането на новия живот.
Виж целия пост
# 8
Излюпих се и аз по никое време. Много е хубаво като има кой да гледа дечко понякога  Simple Smile

Atti,  аз бих. Всъщност се опитвах преди година- две. Прадядото на баща ми е дошъл тук на гурбет, но са му загубили дирите. Аз се пробвах, но по онова време много са си сменяли имената ( от Стефан на Стийв примерно), променяли са изписването на фамилиите си и т.н Ако знаеш къде е бил установен роднината е по- лесно. Успех!

Тина, неААМ думи за темата Shocked. Аз война съм водила по въпроса защо съм се омъжила за чуденец. Поне семейството ми няма проблеми с това. Плиткоумни над път и под път ooooh!

Jvd, стискам палци скоро да сте тук Hug



Виж целия пост
# 9
Аз както си седя без работа и подпирам дивана да не падне, да ви питам един по-страничен въпрос: Ако знаете, че ваш роднина е имиграрал преди около стотина години в същия град, в който сте и вие сега, бихте ли се опитали да издирите потомството му?

Сто процента! Дали ще им се обадя обаче като ги намеря, не знам...зависи.  Peace
Виж целия пост
# 10

Сто процента! Дали ще им се обадя обаче като ги намеря, не знам...зависи.  Peace

Ха, и на мен точно таква мисли ми минават през главата - дали да се свържем с тях, ако успеем все пак да издирим някой. Просто не знам как ще го възприемат, пък и не знам на какви хора ще попаднем.
Виж целия пост
# 11
Jvd, стискам палци скоро да сте тук Hug

много благодаря  Heart Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 12
Весела Коледа момичета и от мен. Нека господ благослови вас и вашите семейства.
Желая ви тиха , свята и незабравима Коледа!!! Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Atti, Muenster е страхотно град4е, имах там много добри познати, а колко истории съм слу6ала за българите там, а и не само Simple Smile
роднините бих ги издирила при вси4ки положения, както и бих им се представила коя съм, ако ги намеря, по-нататъка зависи какви хора са
на вси4ки весело посре6тане на празниците!
Виж целия пост
# 14
Jvd, успех на теб и дано желанието ти се сбъдне през новата година.

Тино, къде ги намираш тия теми, ма кака?

Иве, как се чувства днес благоверния? По-добре ли сте?

Тандури, стискам палци да оздравявате бързо.

Вики, много благодаря за обясненията за Коледната трапеза  Simple Smile

Блажка,  по повод "с разбити чувства съм отново по Източна Европа - родина на сърцето, чужбина на духа..." колко си права...

Атти, аз бих ги потърсила. И бих се обадила, дори и да не са точно каквото очаквам. Те нека си мислят каквото решат, аз ще направя каквото е редно. Всеки си мери със собствения аршин.
Как си ти, писна ли ти вече да лежиш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия