Спешно ми трябва една рецепта за боб на фурна!

  • 1 409
  • 8
От тук бях правила боб на фурна по една страхотна рецепта.Но не мога да я открия,нито с търсачката,нито в рецептите. Close
Само си спомням,че върху свареният и отцеден боб,преди да се сложи във фурната да се пече,се нареждаха шайби кромид лук.Ако някой си спомня точно как беше тази рецепта,моля да ми помогне.Предварително давам букетчето   bouquet
Виж целия пост
# 1
Тази ли? http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189884.msg4877917#msg4877917
Виж целия пост
# 2

Не точно,но ще експериментирам с идеи и от тази.
Благодаря ти Лео! Hug
Виж целия пост
# 3
Да подновя тази тема.... - някой да сподели своя рецепта за боб на фурна....

Решила съм да готвя това, но....искам предложения за да видя как точно ще го направя.

Благодаря!
Виж целия пост
# 4
Сварявате накиснатия от вечерта боб(водата в която кисне се изхвърля) с 2-3 глави лук,1 морков,1 сурова чушка(може печена и обелена),ако има 1 парче корен целина също е добре,2-3 с.л. олио.Като се свари се прехвърля в тава или пръстен гювеч,добвя му се 1 с.л. размито доматено пюре и 1с.л. брашно,1 ч.л. червен пипер,сол на вкус ,джоджен,обърква се добре и се пече докато се овкуси от прибавените нови неща.Като е готово се поръсва с пресен ситно нарязан магданоз при сервиране

П.П. Ако обичате запържен боб,вместо да добавяте доматено пюре с брашно и червен пипер,просто направете запръжка и я дабавете към боба преди да го пъхнете във фурната... Hug
Виж целия пост
# 5
Аз лично не съм правила, но съм яла боб на фурна, като вътре имаше сухи чушки нарязани и ми хареса много.
Виж целия пост
# 6
Аз го правя горе-долу като TheNMaster. Обаче си правя запръжка с лук, морковче и целина (червен пипер и джоджен като подправки), обърквам със сварения боб, добавям не 1с.л., а и консерва доматки, доливам водичка и мятам да се пече на около 150-180градуса за около час максимум (той боба си е готов, само да хване коричка и да се смесят ароматите). Сервирам поръсен със запечена на котлона суха люта чушка, ммм  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Аз боба на фурна го правя така,запържвам си лука слагам ориз подправки  на вкус и свареният боб водичка и пеека.
Виж целия пост
# 8
И аз да се включа с моя вариант,защото наистина всички си облизват пръстите.
Правя го без запръжка,но изобщо няма "измит" вкус Simple Smile.
Сварявам 1/2 кг боб с един килограм свински гърди(избирам не толкова мазни).
След като се свари го прехвърлям в голяма тава и добавям 2-3 по-големи моркова,нарязани на ситно,една голяма глава лук,1/2 кутия доматено пюре и минимум 4 печени червени чушки,нарязани на дребно.Добавям сол и джоджен.Олио-около 8 с.л.
Всичко се разбърква много добре и се пече на силна фурна.Добре е да се изключи преди водата да е извряла съвсем,защото каквото остане се поема от боба и ако е само на мазнина става много сух.
Добре е 1-2 часа да "отлежи"преди да се сервира Simple Smile.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия