СПЕШНО - може ли в ЧАСТНА АГ клиника да ми издадат първия болничен?

  • 2 044
  • 13
Става въпрос за първия болничен, който се дава 45 дена преди термина, както и за болничния, който се дава после като родя. newsm78

Аз досега мислех, че МОЖЕ, и бяхме решили да се насочим от тук до раждането изцяло към частна клиника, вкл. и за тези документации. Защото в мойта поликлиника е страшна дезорганизация и губене на време. Едвам записваш час за след 2-3 седмици, като отидеш на часа (с 300 зора заради трафика), АГ-то ти вика "на погребение ще ходя", ела след нова година и т.н. простотии.  #Cussing out

Ама казвайте, момичета, докато имам още време, че ако не може частната клиника да ми оправи тези документи, да записвам пак час за поликлиниката, че скоро влизам в 9 месец. А и защо частните да не могат да издават болнични, много ми е странно, но току що го прочетох в един друг форум.  newsm78


П.С. Въпросната частна клиника НЕ работи със здравната каса
Виж целия пост
# 1
Аз знам,че може.Пита ли частната клиника?
Виж целия пост
# 2
Аз през цялата си бременност ползвах болнични от частна клиника (то е по-скоро поликлиника) и не съм имала проблем с изплащането. По-скоро оттам могат да ти кажат, но би трябвало да няма проблем.
Виж целия пост
# 3
На мен са ми издавали от Частна клиника, която работи със Здравната каса. Обаче ти пък пишеш, че не работи със Здравната каса. Тогава мисля, че не може да ти издават болнични. Но най-добре питай тях.
Виж целия пост
# 4
Всичките ми болнични са от частна клиника, която не работи със ЗК. Но едва ли форум може да ти бъде най-достоверният източник на информация. Какво ти пречи да питаш директно в клиниката? Ясно е, че оттам ще ти дадат най-точна информация.
Виж целия пост
# 5
за първия не знам,но за втория съм сигурна,че може.И аз раждах в частна клиника и го издадоха от там.  Peace
Виж целия пост
# 6
Най-добре попитай в клиниката Peace. Аз също раждах в частна клиника и нямаше проблем с болничния, но клиниката работи с Здравната каса.
Виж целия пост
# 7
Проследих бременността си и раждах в частна клиника ( Св. Лазар). От там ми е издаван първия болничен - 45 дни преди раждането и този за раждането. Проблеми никакви с НОИ не съм имала Peace .
Виж целия пост
# 8
И аз родих в частна клиника - "Др.Щерев" и от там ми е първия болничен след раждането.
Виж целия пост
# 9
И аз родих в частна клиника, никакъв проблем с болничните, издадени от там не съм имала.
Виж целия пост
# 10
Проследявах си бременността в частна клиника,която не работеше със ЗК,а на мен ми трябваха болнични и се принудих да ходя формално н друга поликлиника за да ми се издават болнични.
Говоря за преди около 2 години,сега нещата може да са променени Peace
Виж целия пост
# 11
Аз раждах в частна - "Св. София" - и нямах проблем, но пък те работят и с Касата. Питай за всеки случай в клиниката, която си избрала. Би следвало да може, но...
Виж целия пост
# 12
Аз родих в частна клиника, която работи със ЗК. Всичките ми болнични, включително и тези, по време на бремеността ми бяха издадени там и съм нямала проблеми. Най-добре е да питаш в клиниката  Peace
Виж целия пост
# 13
Болничният, който се издава преди раждането (непосредствено преди него, не говоря за текущи болнични по време на бременността) се издава или от наблюдаващия те в Женската консултация лекар (който трябва да има договор със ЗК), или от личния ти лекар, ако наблюдаващият те лекар няма договор със ЗК. Болничният, който се издава след раждането, може да е и от частна клиника, която няма договор с касата. Следващият болничен се издава от личния лекар на бебето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия