Относно промените в закона след 01.01.08г...

  • 859
  • 5
Здравейте!

Съпругът ми ме посрещна преди няколко дни с една интересна новина, която чул от вечерният новинарски блок, касаеща жените с деца до 5 годишна възраст.
Става въпрос за следното:
"Всеки работодател, който назначи на работа майка с дете до 5 годишна възраст, ще получава от държавата всеки месец за тази жена сума в размер на една минимална работна заплата, считано от 01.01. 2008 година."

Моля ви, ако някой разполага с достоверна информация по случая, нека да напише приет ли е наистина този текст или е просто предложение за близкото неопределено бъдеще.
Благодаря ви предварително bowuu
Виж целия пост
# 1
Мъжът ми каза сега, че и той е чул по новините подобно твърдение, с тази разлика че става въпрос за самотни майки  Confused
Виж целия пост
# 2
А, едва ли всеки работодател ще получи пари. Най-вероятно ако такова лице се наеме от Бюрото по труда, тогава ще получи парите.
Виж целия пост
# 3
Да и аз четох тази новина, но според мен ще става въпрос за назначен майки, регистрирани в бюрата по труда, пък и нещо за самотни майки ми се върти, но...... каквото и да е, би било хубаво.
Виж целия пост
# 4
ето ви нещо по темата
http://lex.bg/news.php?lang=bg&id=14881
но не се споменава  определеното насърчение с каква сума се измерва
Всеки заинтересован така или иначе ще получи информация от съответноотговорните лица:)
Доколкото ми е известно новите допълнения са гласувани, но все още не са публикувани в Държавен вестник
Виж целия пост
# 5
Питам, защото една приятелка се е регистрирала в Бюрото по труда и се интересува дали това би и дало предимство по някакъв начин при наемането и на работа, особено ако я наеме работодател, регистриран по програма за наемане на работници и служители чрез Бюрото по труда.  Тя също е с малко дете. newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия