Какви документи за еднократната помощ?

  • 771
  • 10
Здравейте.
Живея в София, детето също е родено тук, но аз съм родена в Смолян и адресът ми по лична карта е там.
Още не съм си взела еднократната помощ в размер на 200 лв., детето е на 10 месеца, знам, че не е късно.
Отваря ми се път към Смолян, разбрах, че оттам трябва да си получа парите.
Ако някоя от вас скоро ги е получавала, моля кажете ми какви документи, освен акта за раждане на детето са необходини, за да ги подготвя.
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
От службата ЕСГРАОН към съвета се взима документ за семейно положение. С него, с оригинала на акта за раждане и с попълнена молба се отива в социалната служба пак към съвета. Всъщност молбата оттам ти я дават. След това чакаш известно време. Можеш да си получиш парите по банкова сметка или от пощата (това ти го задаваш в молбата).
Виж целия пост
# 2
А документа за семейно положение мога ли да го взема от Смолян: там сме сключили граждански брак или тук от София?
Виж целия пост
# 3
Документа за семейно положение би трябвало да можеш да го вземеш само от Смолян. Издава се от общината по местоживеене, щом се водиш по лична карта в Смолян, значи там ще ти го издадат.
Срока за подаване на документите за еднократната помощ е до 3 години от раждането на детето.
Пак се подава в Социални грижи по местоживеене-трябва да ги подадеш в Смолян.
Виж целия пост
# 4
Двете лични карти - твоята и на татито. И удостоверение за семейно положение, издава се в общината.
Виж целия пост
# 5
А документа за семейно положение мога ли да го взема от Смолян: там сме сключили граждански брак или тук от София?
Да, щом там е сключен бракът ви. Парите също ще ти изплатят там.
Виж целия пост
# 6
А задължителна ли е личната карта на таткото?
Може ли ксерокскопие, таткото само ще ни закара дотам и ще дойде да ни вземе седмица по-късно.
През това време личната карта ще му трябва, работи с нея.
Дали ще се съгласят на ксерокскопие?
Помня, например, че акта за раждане го взе той сам само с неговата лична карта и не са му искали моята.
Виж целия пост
# 7
Доколкото помня на мен не са ми искали документ за семейно положение,а такъв за родствени връзки,което ми се стори страшна глупост,защото на акта за раждане си пише,че аз съм майката,но въпреки това се наложи да платя 8лв в общината за въпросното листче.След подаването на документите чаках 2седмици за да ми разгледат и одобрят молбата и да ми върнат акта за раждане  и още месец след това за изплащане на 200-те лв.
Виж целия пост
# 8
Аз подадох документи в края на миналия месец и преди седмица ми изплатиха 200-та лева. Тук в социалните към район Витоша ми поискаха освен документа за семейно положение и такъв за родствени връзки. Издава се също в Есграона. Тоест там ти дават бланки, които да попълниш и те веднага ги обработват и ти издават документите. Иначе тук социалните държаха да се попълни тяхната молба. Мъжът ми беше принтирал една от интернет, но те ме накараха да я препиша. Ако ще искаш да ти преведат парите по банков път си вземи IBAN-а на сметката.

Успех!
Виж целия пост
# 9
А задължителна ли е личната карта на таткото?
На мен ми трябваха просто данните от картата, не и самата карта, така че и копието ще ти свърши работа. Wink
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички за бързите отговори Hug
честито Рождество Христово и весело посрещане на Новата година Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия