Не иска да си изяде всичко?

  • 578
  • 7
мамита,

имам нужда от съвет  Rolling Eyes

малката от вчера не иска да се храни нормално - хапва 60-70 мл. макс от шише (ние сме на АМ) и после отказва повече, а си плаче и се оплаква ... Тя по принцип прави ако макс 1 път на ден, от време на време се запича и й давам Блевит чай, сега не е ходила от 48 часа... Дали е възможно затова да е? Не е качила в последните 2 дни нито грам (ние си имаме електронна везна вкъщи и аз я следя ежедневно) и това доста ме притеснява...

Сега й дадох и Дуфалак по съвет на педито с цел да я облекча и да освободим място за да си папка нормално ...

Имате ли идея от какво друго може да е това? Предварително ви благодаря за съветите   bouquet

ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ И ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕНИЦИ!!!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Според нашето педи не е запек ако е под три дни и ако самото ако не е твърдо. За меренето всеки ден - извини ме, това е внаниачаване и е безсмислено. За храненето - може да е само моментно състояние отслабването на апетита, не разбрах преди колко милилитра е изпивала, от кога сте на това мляко...
Виж целия пост
# 2
Възможно е и да е от това, че не е акала.  Confused 
Ако се изпъва, проплаква по време на хранене, може и колики да я мъчат. НЕ мери всеки ден. Няма смисъл.
Виж целия пост
# 3
След като се прибрахме вкъщи от болницата Калоян не беше акал 7 дни! Но акото му не беше твърдо. Така че при бебета е нормално да не акат по-дълъг период от време, тъй като понякога усвояват 100 процента от храната и де факто няма какво да изакат.
Недей да тормозиш детето с лекарства, още е само на месец. Нито стомахчето му се е регулирало, нито червата. А и честно казано на 1 месец ти колко искаш да изяжда?
Виж целия пост
# 4
60-70 гр. изпито мляко на един месец не е толкова зле.Тегленето всеки ден е лоша практика,която може да те вманиачи на тема треглото на бебето и да ти направи лоша услуга.По всички дебели книги пише,че бебе се тегли най-много веднъж на седмица.Действително може да се е позапекла и да й е трудно да се изака,щом казваш,че й се случва често,не сте ли обсъждали с педиатърката смяна на млякото?Очевидно това АМ не й понася добре.има специални млека п-в запек,които регулират много добре.Според мен Дуфалак на толкова малко бебе не е добра идея,защото заедно с акането Дуфалакът усилва и коликите,така че бебо пак ще се мъчи.
Виж целия пост
# 5
Не виждам какво му има на количеството мляко, съвсем добре си е.
Пресен пример от преди час - дъщеря ми в 11.30ч се разплака и реших че е гладна. Направих млякото и тя изяде точно 30мл. След това започна да бута шишето и да не иска повече.
Оставих я, пробвах пак след 30мин, пак не искаше. В момента си спи съвсем спокойно.

Не може бебетата да ядат всеки път еднакво количество мляко.
За акането, също е нормално понякога да не акат всеки ден.

И съвет от мен, Дуфалак е най-ужасното нещо, което може да се даде на бебе. Ако опитате веднъж да пиете от него ще се убедите за какво говоря.
Изобщо не стимулира изхождането, а предизвиква ужасни колики, изпитала съм го на собствен гръб.
Виж целия пост
# 6
Щом има запек е напълно нормално да не иска мляко повече. Обаче според моята педиатърка запек е след 72 часа и то ако се изхожда твърдо и болезнено. Моят син, докато го захраних, си акаше веднъж на 3-4 дни без да е твърдо и без да се мъчи и никога не съм му давала лекарства за това, нито съм му правила клизми.
 Беше на Аптамил, това мляко определено му действаше запичащо.
Другото възможно е да и са малко дупките на бибата и да се уморява-при нас се случваше и беше сигнал за слагане на биба с повече дупки.

Това за везната, извинявай, за мен е лоша идея и може само да те травмира психически /виждам, че вече се случва/.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви   bouquet

Значи спирам с везната всеки ден и никакъв Дуфалак. И чакам поне до 72-рия час преди да обявя, че бебка има запек... Дано да спре това поведение, че много се мъчи и на мен ми е много жал ...

Благодаря ви отново и весели празници
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия