рибомунил или бронховаксом

  • 33 283
  • 97
знам ,че има доста писано по този въпрос.
за два месеца дъщеря ми пие втори път АБ.
личния лекар,настоява за бронховаксом,
педито при което ходим за рибомунил.
миналата година пихме бронховаксом,вярно минавахме без АБ,
но всеки месец си беше със зачервено гърло..
имате ли наблюдения с тези лекарства?
кое ви се струва по ефикасно?
Виж целия пост
# 1
Нямам лични наблюдения върху тези два медикамента, но четох в няколко теми за рибомунил-а.Момичетата много го хвалеха.След като миналата година е имала зачервено гърло въпреки бронховаксом-а, тази година пробвай с другото.
Аз давам на Иво Есберитокс и съм доволна.Пие 3та опаковка, с почивка от 10-14дни.Да чукна на дърво сериозно боледуване не е имал от Септември.Разминава се само със сополи и кашлица.
Виж целия пост
# 2
с бронховаксом и нон стоп хреми и кашлица сме. есберитоксът също не действа при нас - боледуваме си през две седмици
Виж целия пост
# 3
 Дъщеря ми е пила Рибомунил без никакъв ефект.Бронховаксом не съм давала.Отдавна съм се ориентирала към пиене на алое и прополис и тази година все още не сме боледували.
 
Виж целия пост
# 4
ЗДРАВЕЙ,ЧЕСТИТА КОЛЕДА!Навсяко дете му действа различно.Ние сме пробвали и двете но останах по доволна от рибомонил.
                   ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ.
Виж целия пост
# 5
ние миналата година изкарахме с хрема и кашлица цялата зима,
без усложнения.но капки и сироп за кашлица пиехме всеки месец.
откриха ни алергия към плесен и стафилокок в носа.уж овладяхме тези проблеми.миналия месец направи трахеит и се наложи АБ.
 сега от три дни е температура,силно зачервено гърло,
без налепи обаче заради температурата почнахме Медоклор ooooh!
Виж целия пост
# 6
И според мен си е до дете - на всяко различно му действа. Аз съм доволна от Бронховаксома, давам го на малката и на голямата. Според мен това, че се пие подобен медикамент, не изключва напълно боледуването. Просто нещата протичат по-леко и по-бързо се възстановяват децата.
Виж целия пост
# 7
Според мен това, че се пие подобен медикамент, не изключва напълно боледуването. Просто нещата протичат по-леко и по-бързо се възстановяват децата.
PeaceТочно така си е.
Аз давам Рибомунил и съм доволна на този етап.Не ми е боледувал сериозно откакто го пие.
Виж целия пост
# 8
Рибомунила е по добър според мен. Пробвали сме и бронховаксом - не съм доволна изобщо от него.
Виж целия пост
# 9
Ние сме на Бронховаксом тази година.Миналата зима се съсипахме от болести.Тази 2 пъти сме били с кашлица и сополи,без по-тежки симптоми.Незнам дали защото има вече имунитет или е от Бронховаксома
Виж целия пост
# 10
рибумонила го бяха спрели известно време заради ниска ефективност. аз бих избрал респивакс. или превенар.
Виж целия пост
# 11
Рибомунила не ми е познат, но за Бронховаксона и Респивакса мога да кажа, че на нас двама лекари - алерголог и педиатър са ни забранили да ги пием, преди време, когато тръгваха на градина и аз, като всяка майка, се притеснявах от боледуванията, заради АД / и двете ми деца са с това заболяване/, знам, че не се препоръчват на алергични деца.  Peace
Виж целия пост
# 12
И аз знам , че бронховаксома не е много за препоръчване. Аз като го давах на детето ми преди 2 години педито ми не беше много съгласно. И резултат нямаше, само дето натъпках детето с химикали- кара пневмония и бронхит и 2 отита през зимата. А миналата година пи рибомунил разболя се един път и не беше много сериозно.
Виж целия пост
# 13
Давам Рибомунил и засега съм доволна.
Виж целия пост
# 14
Миналата година давах на сина ми бронховаксом - всеки месец бяхме на антибиотик - то не бяха ангини, то не бе чудо, накрая израка и пневмония. Тази година пие рибомунил и досега се разминаваме с две хреми. Не знам дали има връзка, но мисля, че и рибомунила му помага
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия