Въпрос за един сувенир

  • 1 179
  • 13
Баща ми получи това за рождения си ден
Някой има ли представа какво символизира?
Виж целия пост
# 1
Аз мисля, че няма конкретна символика в него....Това авторско ли е? Ако е авторско може би автора най-добре ще знае каква символика е вложил
Виж целия пост
# 2
Кръг с квадрат е небето и земята; съединяване; съвпадане; времето и пространството като взаимно обуславящи  се категории. Квадратурата на Кръга представлява  трансформация на сферичната форма на небето и небесното царство в правоъгълната земна форма на култовите сгради, храмове или църкви; слизане на небето към земята, съединяване на четирите стихии и връщане към първичната простота на единството.

Това от символиката. А може би е нещо друго................
Виж целия пост
# 3
Кръг с квадрат е небето и земята; съединяване; съвпадане; времето и пространството като взаимно обуславящи  се категории. Квадратурата на Кръга представлява  трансформация на сферичната форма на небето и небесното царство в правоъгълната земна форма на култовите сгради, храмове или църкви; слизане на небето към земята, съединяване на четирите стихии и връщане към първичната простота на единството.

Това от символиката. А може би е нещо друго................
  Hands Clap
Виж целия пост
# 4
на мен ми прилича на символ от някакво философско учение.
 Може би даоизма или на  Бялото братство.
Кръгът символизира абсолютното,божествено начало, а квадратът означава  равновесие и баланс.

 Подаръкът мисля ,че символизира пожелание за щастие, ама нека не прибързвам, наистина наистина е най-добре да се попита твореца, че понякога те имат предвид неща съвсем прозаични:)
Виж целия пост
# 5
на мен ми прилича на символ от някакво философско учение.
 Може би даоизма или на  Бялото братство.

Май с Бялото Братство няма общо  Peace
Виж целия пост
# 6
може и да няма, кой знае


Но я вижте тази книга май е трябвало да се подари наред с пластиката:)

http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=6396&pt=0&cat=
много си приличат според мен символите
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите  Hug
Май наистина само автора може да каже какво е точно, но незнаеме кой е  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
семейно щастие
Виж целия пост
# 9
Мъжът ми има един китайски бог на парите, той е седнал на такива пари. По спомен мисля, че това са китайски стари пари и се подаряват за изобилие и богатство. Като се прибере по-късно ще го питам.
Виж целия пост
# 10
Представлява бисквитка "еверест" на клечка. На поставка е, за да не падне.
Виж целия пост
# 11
Представлява бисквитка "еверест" на клечка. На поставка е, за да не падне.
Joy
Виж целия пост
# 12
Прилича на воденичен камък.

Виж целия пост
# 13
Има да си гадаем какво е....може авторът да е бил гладен и това да е геврек....Най-добре си знае самия автор
Аз съм виждала картина в синьо на линии с някакви черни рамки нарисувани и картината се казваше...."Хлябът" Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия