А каква ще бъде новогодишната трапеза?

  • 10 484
  • 49
Здравейте!
Ние на Нова Година май ще сме си вкъщи - семейно с дечицата и искам трапезата ни да е много хубава, но все още нямам идеи. Моля, споделете какво сте измислили за Новогодишната нощ! Предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Ние за Коледа направихме е дин голяяяям гювеч с капама и падна ядене до пръсване.На Нова Година ще сме с класическите пържолки под капак,бобена салата с праз,салата "Снежанка",руска салата,туршийки,баклава,покрив със сирене тип Крема(на Наталина)...ей такива по-простички неща.....
Виж целия пост
# 2
ние на Нова година този път ще сме на заведение, на Коледа бяхме на гости, ама ми е идея фикс това с капамата - та си мисля на 1 януари да поканим кумците ни на вечеря и да ги гостя с капама, та ще събирам и аз от тук идейки за останалата част от менюто
Виж целия пост
# 3
Аз също още не съм го измислила, но смятам да е следното меню:
салатка- руска и снежанка, нарязани филенца и суджук
Основното ще е свински пържоли или пържоли с гъбен сос или Пържоли в сос от портокали и горчица - идеи взети от тук
А десерта не съм го измислила още.
Виж целия пост
# 4
1. Пилешки пържоли с пушено сирене, гъби и подправки във виенско стъкло.
2. Руска салата.
3. Крем карамел.
4. Кекс.
5. Много мезета, ядки.
...
Виж целия пост
# 5
Руска салата
Туршийка
Зелеви сърми
Пържолки свински
Баклава
Торта /може би, да не би да се освиним съвсем/
Виж целия пост
# 6
Моето меню ще е такова :
свински пържолки с гъби,
зелеви сърми ,
кюфтета , печено пиле, руска салата ,
снежанка и картофена салата.
за десерт: няколко вида сладки и торта  bowuu
P. S. Забравих да допълня и редената салата, която е страхотна  Joy
Виж целия пост
# 7
И ние пържоли с няколко вида салати. Ще направим и хапки -най-различни(с черен хайвер, и други с патешки пастет , с филе и кашкавал , че и детето да си хапне) Питка задължително и десерт Торта Рафаело на Наталина. Баница с късмети и баклавата вече е готова-специалитет на баба!  bouquetЗа сега това пък ще мислим. Тази година ще сме само 6 човека и ще е по- лесно
Виж целия пост
# 8
Свински пържоли на ребрен тиган, пържени кюфтета, баница, пърж. картофки, торта, ядки, сухи мезета, уиски, безалкохолно, червено вино, шампанско.
Виж целия пост
# 9
Ето го и моето меню:
ядки и мезета
салати-снежанка и европейска и риба тон с кисели краставички и царевица
баница с късмети
свинско с гъби ,сметана и топено сирене-за гарнитура царевица и картофено пюре
баклава и бишкотена торта
погача
Виж целия пост
# 10
Ние ще сме на гости , в една къща извън града , но тъй като смятам и аз да се включа в приготовленията :
руска салата
снежанка
капама
гъби в масло
баница
питка
много мезета и ядки
нуга с ягоди и бадеми - произведение на мъжът ми  Peace
Виж целия пост
# 11
 Embarassed Embarassed Embarassed Много неща ще има, защото сме три семейства, но току що си мислех, че ми трябва само два литра  тъмна бира и едно кило домашна снежанка за цялата вечер. И много танци!
Виж целия пост
# 12
Не трябва да го наричаме празник, а пълник. Хората рядко съумяват да разчупят щампата на веселието "Да напълним търбусите като за последно!" Гледайте к'ъв шок и ужас е в "Метро". 'Секо купува, все едно чака Армагедон, а не съседа от долния етаж, и тъпче на входа червени меса и бели 'лебове, от които после страда съвкупно цялата система, но най-вече изхода... Извади им пък от формулата на безумието алкохола и понятието "празник" спихва като гайда без въздух. Но пък са Национални Дни на Лицемерието, така че ще ги полеем, нема начин. Пък после, подути от газове (единственото, което остава след фиестата) и измъчени от гъзове (с които дано се разделим по-рано тая година, ако може веднага след Дунавското хоро) ще изпратим и по един дежурен SMS - така и така, за хората, които не са в делниците ни, се сещаме само по празници.
А наздраве!
Виж целия пост
# 13
Тъй като ще се събираме три семейства в апартамент, избрахме всичко лесно да бъде - салати, мезета и вратни пържоли на фурна с картофена салата. Предостатъчно. Важното е пиене и танци да има  Party Simple Smile
Виж целия пост
# 14
До сега новогодишната трапеза я обсъждахме тук
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия