Какво ядат 11 месечните ви деца?

  • 1 533
  • 23
Дъщеря ми е на 11 месеца. В 08:00h яде АМ. След това в 10:00 - 10:30 попара или плод, в13:00h от кухнята, или ако не сме на кухня месно/заленчуково пюре, в 17:00h пак от кухнята - десерта или правя каша и добавям плод. Понякога към 19:00h давам бисквитки или плод и в 21:00 АМ. Добър ли е този режим според вас и какво мога да променя? Иска ми се да започна да й давам и храна за "по - големи" деца, но не съм сигурна дали не е рано. Приемам всякакви предложения!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Точно това се чудих и аз тези дни.
Ние се храним почти като вас,само още нямаме кухня,ще взимаме от 7 януари.
8.30-АМ
10.30 попара редувам с кус-кус на Плазмон.Тия дни ще пробвам и други закуски.
13.00 плодове или кисело мляко с пшеничен зародиш
14.00 зеленчуково,през ден месно пюре.Всеки ден в пюрето слагам сирене и в зеленчуковото жълтък.
17.30 каша или кисел- редувам.
19.00 пюре от домашна тиква или едни пюренца с витамин С на Бебевита.
Така се храниме всеки ден,само разнообразявам междухраненията-кисело мляко с бисквити,плод с бисквити,някой път давам боза.
Всеки ден му давам да опитва от нашата храна,за да го подготвя за кухнята.
1 път в седмицата давам риба.Спанак много обича.
Виж целия пост
# 2
Ние ядем така:
7:30-кърма и АМ
11:30-зеленчуково(месно)пюре,жълтък не давам още,сирене или кашкавал около веднъж в седмицата
14:30-кърма и АМ
17:30-каша с плод
20-кърма и АМ
тази храна й стига и добре си наддава,даже се чудя като тръгнем на кухня кога ще й давам супата...
Виж целия пост
# 3
Нямам идея какво разбираш под храна за по-големи деца, но ми се струва нормално менюто и. На тази възраст дъщеря ми се хранеше така- закуска-АМ, обяд - основното от кухнята, следобедна закуска- плодове, вечеря-супа, преди сън-АМ. Тя и сега се храни горе-долу по същия начин. Единственото, което според мен можеш да промениш е закуската. Не е необходимо всеки ден да е попара, има страшно много варианти като овесени, пшеничени и т.н ядки, кус-кус и други.
Виж целия пост
# 4
Подкрепям мнението на sharli, че можеш да разнообразяваш закуските с пшенични, овесени ядки, кус-кус. Освен това аз давах вече в тази възраст на сина си кисело и плодово мляко.
Виж целия пост
# 5
ние още не сме стигнали 11 месеца ,както се вижда от лентичката на сина ми ,но ще следя темата.То какво по различно в режима  на хранене ,освен възможност за по голямо разнообразяване на закуската ,обеда...Ще следя написаното от вас  ,току виж изкочило нещо ,с което да съм по подготвена за нашите 11 месеца Peace
Виж целия пост
# 6
И моята дъщеричка е на 11 месеца. Нашият хранителен режим е следният:
    08.00ч.- попара
    09.30ч.- сок
    12.00ч.- основното ядене от ДК
    16.30ч.- десерта от ДК
    18.30ч.- сок
    20.30ч.- кисело мляко с бисквити
 Понякога към десерта по време на следобедното хранене добавям пресен плод според комбинацията, която се получава. Грамажът на едно хранене е около 200гр. Често ни остава, защото сме доста злояди. Незнам какво друго би искала да й даваш, аз например от ДК й давам всичко като напр. зелен боб, зеле, грах и т.н. Яде ги от 9 месечна някъде.

     
Виж целия пост
# 7
И моята дъщеричка е на 11 месеца. Нашият хранителен режим е следният:
    08.00ч.- попара
    09.30ч.- сок
    12.00ч.- основното ядене от ДК
    16.30ч.- десерта от ДК
    18.30ч.- сок
    20.30ч.- кисело мляко с бисквити
 Понякога към десерта по време на следобедното хранене добавям пресен плод според комбинацията, която се получава. Грамажът на едно хранене е около 200гр. Често ни остава, защото сме доста злояди. Незнам какво друго би искала да й даваш, аз например от ДК й давам всичко като напр. зелен боб, зеле, грах и т.н. Яде ги от 9 месечна някъде.

     
И ние сме така. Но вечер АМ и с един час по-късно ни върви деня.От скоро е на 4-кратно хранене.
Виж целия пост
# 8
При нас от много месеци режима е един и същ. Готвя вкъщи.

8- попара, но с АМ вместо чай и без захар, друго сутрин не иска да яде.
12-сварени зеленчуци с масло + месо /риба/ или +жълтък и сирене.
15.30-каша + пасиран плод или пасирани 3 плода + 2-3 лъжички АМ /става като кремче и е много вкусно и полезно/.
18-зеленчуци със масло + 2 лъжички АМ или сирене.
Сок не пие.
Кисело мляко още не яде заради разни обриви, но ако ядеше бих разнообразявала и с него.

Ти какво имаш предвид под храна за по-големи деца? Аз от месец се опитвам да давам по малко от нашата храна, но засега няма интерес от негова страна.
Виж целия пост
# 9
Според мен ви е добър режима.
Моята дъщера яде така:
9.30 - АМ или супа от ДК
13.30 - Пюре или манджа от ДК
17.30 - Десерт от ДК
21.30- АМ
Виж целия пост
# 10
 Понеже наближаваме 11 месеца и аз ще се включа.
  6-АМ
  10 -каша с плод
  14-зеленчуково или месно пюре
  18-каша с плод
   21-АМ
  Вие какви плодове и зеленчуци давате?
Виж целия пост
# 11
и ние сме почти на 11 месеца и ядем така:
8.30-9.00 попара
12.30-13.00 пюре(месно или зеленчуково,като в зеленчуковото слагам жълтък)
17.00 каша със плодово пюре
19.00 бисквитка с малко кисело мляко,пюре или плод
21.00 ам
като искам да кажа че през останалото време яде хляб(малки парчета,за да можем и ние да хапнем без той да реве  Mr. Green),плодове,почнах да му давам и зрънчо и още какво ли не защото е като прахосмукачка  #Crazy
Виж целия пост
# 12
и ние сме почти на 11 месеца и ядем така:
8.30-9.00 попара
12.30-13.00 пюре(месно или зеленчуково,като в зеленчуковото слагам жълтък)
17.00 каша със плодово пюре
19.00 бисквитка с малко кисело мляко,пюре или плод
21.00 ам
като искам да кажа че през останалото време яде хляб(малки парчета,за да можем и ние да хапнем без той да реве  Mr. Green),плодове,почнах да му давам и зрънчо и още какво ли не защото е като прахосмукачка  #Crazy
ние сме на малко повече от девет месеца ,ама и моят син така hahaha като прахосмукачка...корички хляб,бисквитки,плодовете си ги гризка от резанче с четрите зъбчета ,,зрънчовци-мрънчовци.........има апетит и ако не му дам да опитва каквото ям се сърди и прави такава муцунка на обида..........сладко-сладко  дъвче  bouquet
Виж целия пост
# 13
аз мисля,че м/у храненията трябва да има около 4часа интервал,в който да се дават плодове и сок,а не друго,защото в 8,00мляко , а в 10,00попара ми се струва много натоварващо за малкото коремче и на 11месеца храненето на бебето трябва да е доста близо до нашето закуска,обяд,след.закуска и вечеря/в промеждутъците плодове/.
така съм сметнала за правилно и така се храним ние Hug
Виж целия пост
# 14
Нашият режим е малко подобен, но и малко объркан:
9ч.- кърма
11.30-12ч.- попара+ кърма
15ч.- зеленчуково/ месно пюре (1 седмица бяхме на кухня и хапваше основното)
19ч. каша с плод, плодово пюре, бисквити с плод, грис, кисел, супа
22-22.30ч. кърма
Аз основно правя кашата от овесени ядки- натурални. А видях,ч ете се дават за закуска и пак започвам да се чудя дали правилно се храним  newsm78
Напоследък започна да отказва едро смляна храна и се мръщи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия