Може ли да направим погачата на бебето преди 40тия ден?

  • 16 519
  • 21
Аз знам, че погачата трябва да се направи или на 40тия ден от раждането на бебенцето или по-рано. Но пък църковния ритуал трябва да се състои точно на 40тия ден и след това да се прави погача. На нас ни се налага да направим погатачата по рано (на 33тия ден). Мили Мами, смятате ли че преди това трябва да отидем на църква с бебето или да изчакаме 40тия ден за "очистителната" молитва?
Виж целия пост
# 1
Смятам,че трябва да се направи на 40 ден Peace
Аз,или спазвам даден ритуал/празник/ или не.
Виж целия пост
# 2
Погачата се прави до 40-я ден когато поискаш, но очистителната молитва се прави точно на 40-я ден.
Виж целия пост
# 3
Аз я направих първата събота преди 40-тия ден.А молитвата се прави точно на 40-тия.
Виж целия пост
# 4


 Не пречи погачата да я направиш по-рано, а на 40ия ден да отидете на църква.
Виж целия пост
# 5
Около 40-я погачата - може, но молитвата баш на деня.
Виж целия пост
# 6
Молитвата се чете точно на 40-тия ден. Погачата може да е около деня. Аз не съм правила погача (не ми допада този ритуал), но държах да отидем на църква с бебка и го направихме.
Виж целия пост
# 7
Нашата погача беше преди 40-ят ден но молитвата точно на деня.
Виж целия пост
# 8
Знам (и така направихме), че погачата се прави до 40ден, а молитвата се чете, когато се "изчисти" майката, т.е. може и да е след 40ден. Зависи кога й спрат лохиите, но това обикновено става до 40 ден.
Виж целия пост
# 9
Погачата се прави до 40-я ден когато поискаш, но очистителната молитва се прави точно на 40-я ден.
Peace
Виж целия пост
# 10
По традиция погачата се прави на 40-тия ден. Ти можеш да си я направиш когато искаш естествено.
За молитвата обаче мисля че трябва да е тогава.
Виж целия пост
# 11
Погачата се прави до 40-я ден когато поискаш, но очистителната молитва се прави точно на 40-я ден.
така направихме!!!!!!!!!! Peace
Виж целия пост
# 12
Аз знам, че ако е момиче може пред 40тия, но не и след, а ако е момче, може след 40тия, но е преди...А за молитвата - аз говорих с поп на 40те ни дни и понеже беше Коледа и беше много студено и пълно с народ по църквите и ми се стори абсолютно безумие да занеса беба в църкавата при тези обстоятелства, та той каза, че може и по-късно...Разбира се, най-добре точно на деня, но хайде, хайде... Wink
Виж целия пост
# 13
Ние направихме така - погачата я направихме в неделята преди 40 - тия ден, а на самия ден отидохме на черква.
Виж целия пост
# 14
А как точно се броят 4те дни - от деня на раждането или от следващия?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия