Пентаксим и къпане!?!!?

  • 1 069
  • 5
След като ваксинирахте децата си с пентаксим ,къпахте ли ги същият ден?(имам бледи спомени от моето детство,от праисторическата ера,че след като ме ваксинираха,винаги казваха,че убождането не трябва да се мокри 2-3дена)
Как стоят нещата с къпането след ваксинация с Пентаксим и какво да очаквам като реакция у сина ми след ваксината,за да съм подготвена,моля споделете?!
Виж целия пост
# 1
Предполагам, че всеки който ще ти отговори е от личен опит.
След първия прием на Пентаксима при моя син нямаше никаква реакция, но на втория и третия ми вдигна малко температура. Доктора каза, че може да се къпе, но ние лично се въздържахме.
Ти си преценяваш, просто наблюдавай детето, ако е по-унило може и да има температура.
Виж целия пост
# 2
И аз не го къпах по препоръка на педиатърката:)
Виж целия пост
# 3
Нашата лекарка препоръча да не я къпем, но ние и без това къпем през ден-два, така че.....След първия прием малката спа цял ден, след втория беше кисела цял ден. Температура не е вдигала, но някои деца вдигат.
Виж целия пост
# 4
Нашата лекарка каза, че няма проблем да се къпе детето още същия ден. Аз май пропуснах.
Колкото до реакции, всички ми казваха, че от тази ваксина няма да има никакви реакции, но за съжаление дребния и от нея вдигаше температура.
Виж целия пост
# 5
хубаво е да не се къпе съшия ден
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия