Моята история

  • 6 692
  • 100
Здравейте, бих искала да ви разкажа и моята история ....
Всичко започна преди 3 години, нормална връзка между мъж и жена ...
Нещата вървяха добре до момента в който вече не живеехме в един и същ град - той се прибра в родния си град заради нова работа, започнаха проблеми, по-рядко се виждахме,
по- рядко разговаряхме, дори имахме един период в които прекъснахме отношенията си, но отново се събрахме. Малко след това и двамата ни изненада новината ще
ще ставаме родители ....
Неговата реакция беше, че не иска да е с мен и да го махна.
Моето решение беше да оставя детето.
В следствие на това, че моето решение беше по-различно от неговото желание, имахме доста неприятни моменти, разменихме си някои реплики /обиди/, негативизъм един към друг, все едно никога
преди това не сме били заедно. Всеки един от нас видя и другата, по-лошата страна на другия.
След 9 месеца детето се роди - слава на Бога живо, здраво и нормално.
Пуснах му смс, че имаме син!
Той не дойде, не се поинтересува даже как сме ....
След около месец започнахме да се чуваме, той предложи да се съберем като отидем да живеем при него и родителите му (той живее с тях).
Никога преди това не ги бях виждала, съответно и те не ме познаваха.
Два месеца и половина по-късно той дойде да ни вземе. Отидохме ...
Той не беше това което очаквах .... почти безразличен, не пое инициатива за нищо, не си взе нито един ден отпуска за да бъдем заедно,
да излезнeм или просто да е с нас /имаше и други моменти, които ме подразниха/ ....причината, която разбрах по-късно, че аз съм била сърдита ...
Върна ни по мое желание, от тогава не е потърсил нито мен, нито детето.
Направих няколко опита след това да поговорим той отказваше, затваряше телефона, не отговаряше на смс-те ми.
След като се прибрахме родителите му поддържаха някаква връзка с мен по телефона, но скоро след това тя беше прекратена.
И така цяла година.
Детето не беше припознал, аз заведох дело за бащинство, но след като той получи призовката го припозна доброволно.
През цялата тази процедура, нито веднъж не се чухме, нито пък видяхме.
След като си даде името на детето започна да изпраща издръжка, която никой не му е искал /делото беше само за бащинство/, нито пък определял /съдебно/, сам по свое желание.
Другата изненада беше че и родителите му изпратиха за Коледа много подаръци и пари. Всичко това придружено с мълчание ....Аз само им изпратих картичка по пощата,
в знак на отговор, с пожелания за празниците.

За цяла година успях да постигна емоционално равновесие, да сложа мислите си в ред и да спра да мисля за него, като човек и като баща на детето ми ....

Но сега всичко което се случва, отново ме кара да се връщам назад да мисля за тях и не знам какво да направя, дали изобщо трябва да правя нещо.
Какво мислите вие, какъв съвет бихте ми дали ....
Виж целия пост
# 1

Но сега всичко което се случва, отново ме кара да се връщам назад да мисля за тях и не знам какво да направя, дали изобщо трябва да правя нещо.

А кое е това, което се случва сега, че те кара да се връщаш назад?
Виж целия пост
# 2
Това, че ти няма да живееш с този човек, не означава, че детето ти няма право да познава баща си и баба и дядо.  Очевидно е, че хората подават ръка. Аз бих я поела.

Може и да сгрешиш, но по-добре грешка сега, отколкото по-късно. Поне ще си изясниш нещата.
Виж целия пост
# 3
Сетиха се че нас ни има ..... тяхното внимание, подаръци, пари ....
Виж целия пост
# 4
Най - доброто , което можеш да направиш за себе си и за детето е да забравиш за този човек .
Виж целия пост
# 5
За цяла година успях да постигна емоционално равновесие, да сложа мислите си в ред и да спра да мисля за него, като човек и като баща на детето ми ....


Продължи да живееш така ! Нищо няма да се промени.Какво търсиш отново от този човек ,той нищо не ти е дал .
Живей за себе си и детето ,а мисълта за него остави в графата "бивш".
Ако има желание нека да дава,на детето той му е баща все пак,но ти не се подлъгвай отново!
Виж целия пост
# 6
Това, че ти няма да живееш с този човек, не означава, че детето ти няма право да познава баща си и баба и дядо.  Очевидно е, че хората подават ръка. Аз бих я поела.
Никога не съм ги спирала да виждат детето, те не искат, или поне до сега .....
Дори когато детето имаше РД, им се обадих, поканих ги, те отказаха, дори не се обадиха ....
Виж целия пост
# 7
ellyst , аз не прочетох те да се интересуват от детето, нито да искат да го видят.
Подаръци и пари - хубаво, ама насила ли да им го бута детето, ако те не питат за него?
Една Жена , а ти какво искаш да направиш, да ги запознаеш или ?
Виж целия пост
# 8
И за нас така се сетиха по празниците ама беше само шега.... Mr. Green
Виж целия пост
# 9
[Една Жена , а ти какво искаш да направиш, да ги запознаеш или ?
Да, искам детето да познава баща си, баба си, дядо си ....
Виж целия пост
# 10
Това, което имах предвд, е да им дадеш шанс, особено с оглед демонстриранто от тяхна страна, а ако се провалят, си е за тяхна сметка.  По-добре сега, докато детето е малко.
Виж целия пост
# 11
Това, което имах предвд, е да им дадеш шанс, особено с оглед демонстриранто от тяхна страна, а ако се провалят, си е за тяхна сметка.  По-добре сега, докато детето е малко.
Какво разбираш под това да им дам шанс - да се обадя и да кажа какво искам, те знаят какво искам ....
Виж целия пост
# 12
Според мен продължаваш да живееш както досега. Ако те имат някакви претенции към теб и детето, ще дойде ден в който ще кажат. А това, че искаш детето да има баща , баба и дядо е чудесно. Ако те го поискат, не го отказвай. Но не бива ти да си първата, която да подаде ръка. Остави жеста на тях   bouquet
Виж целия пост
# 13
Май възлагаш големи надежди и тълкуваш погрешно подаръците по Коледа. Явно семейството му иска да поддържа връзка с внука си. Така и така си си подредила мислите и емоциите, недей да се изкарваш от равновесие.
Виж целия пост
# 14


Мисля, че сама ще си решиш. Много важно е да си изясниш искаш ли тоя мъж в живота си или не, независимо от случилото се, независимо от това, че е баща на детето ти. Възможно е само да поддържате нормални отношения точно заради детето. Добър или лош - той му е баща. А ако смяташ, че можеш отново да го приемеш и да опитате..............
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия