Нормално ли е мъжът ми да РЕАГИРА ЗЛЕ на новината че ще става баща?

  • 6 131
  • 88
Здравейте. Най-после се престарших и аз да пиша. Май не боли. Като че ли повече боли от това, че мъжът ми реагира зле на новината, че може би ще става баща /все още не съм ходила на лекар, но тестът е категоричен/. Не знам какво да мисля, той го искаше и участваше много активно в така нареченото бебеправене. Не мога да повярвам, че това е той и че е толкова шокиран. Не знам какво да правя и какво да мисля вече. Може да е нормално или пък не е? Надявам се, че ако споделите опит /какъвто явно аз нямам все още/ ще ми бъде по-лесно да разбера какво всъщност става.
Виж целия пост
# 1
Не е ненормално, успокой се.  Те всички се шокират, някои успяват да го прикрият, други не.  Дай му време, ще видиш колко ще се кефи по-късно, когато мозъчето му асимилира положението.    smile3503
Виж целия пост
# 2
Добре дошла в отбора! Wink
Подскачане от радост и носене на ръце е холивудска измислица.
Повечето мъже реагират с шок, независимо колко са се старали за постигането на този резултат.
Ще му мине. Просто му остави време.
Виж целия пост
# 3


        Абсолютно нормално.И аз много исках дете, а когато разбрах, че съм бременна се уплаших и се чудих дали наистина го искам.
Виж целия пост
# 4
Аз не разбирам и не мисля, че е нормално! Хем е участвал в бебеправенето, демек е хвърлял семето вътре, в подходящия момент, хем после се шокира от факта, че семето е поникнало...

Странна работа.

Определено не е нормално!
Виж целия пост
# 5
И за мен не е нормално!
Може и да има момент на шокиране, но все пак нали е желано това бебе. Не трябва ли да се зарадва бъдещия баща?
Виж целия пост
# 6
Не знам дали е норамлно  или не , на моя мъж му казах по телефона , че съм бременна ( втория път ) и ми затвори . След около 30 мин. ми звънна и определено беше щастлив . Ще го проумее и всичко ще се подреди  Peace
Виж целия пост
# 7
Не шашкайте момичето допълнително! Дай му малко време да свикне с мисълта. Това, че се е уплашил, не значи, че ще е лош баща.
Виж целия пост
# 8
Ми. Нормално ли е незнам, но не е ненормално. По-кофти е, ако въобще и дума не дава да се издума за бебета (както при мен). Радвай се, не се коси! Лека бременност.
Виж целия пост
# 9
Абе, шокиращо е, откъдето и да погледнеш. Едно е да бебеправиш, почти
чиста теория - я стане, я не стане. Обаче като стане, е нещо друго вече.
Терърва любимата ще се подува като смилянски боб, петна ще излязат по лицето,
посла пък раждането си и живо изпитание, посла бебето ще реве, много неща
ще се променят, и връщане назад няма вече.
Виж целия пост
# 10
Моя мъж от определено време насам ми пуска идеята да направим на Габ сестричка. Ако стане някой ден и не е щастлив(щото определено не смятам да се захвана с това веднага), така ще му набия канчето, че не е истина...

не може хем да го искаш, хем да се шокираш след това, че е станало..Някак нелогично ми е.

А какво точно значи, че бъдещият татко е реагирал ЗЛЕ? Щото може да си малко по-чувствителна и да преекспонираш нещата или да пререагираш. Също и да очакваш(или да си въобразяваш ) нещо, което си гледала по филмите както казаха по-горе...  Wink
Виж целия пост
# 11
Не.
Но е напълно нормално да реагира неадекватно (въпроси от рода на "Сигурна ли си?"  Laughing)
Виж целия пост
# 12
И аз мисля да му дадеш ден-два,ще се окопити,ще реагира инак.
Подскачане от радост и носене на ръце е холивудска измислица.
Мне.Моят подскочи,и ме понесе на ръце.
 
Виж целия пост
# 13
При нас  аз бях тази, която реагира зле (бащата е знаел, разбра се в последствие, че е "сгафил" умишлено, и очакваше).

Реакцията ми беше "Не може да бъде, твърде умна съм за да ми се случва такова нещо". Така че винаги има и по-лош сценарий.

Дано мъжа ти реагира както ти се иска.
Виж целия пост
# 14
На моя мъж му изби студена пот Mr. Green Мъжете винаги се шашкат в началото! И да, нормално е!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия