Въпрос към ползващите фурни за вграждане -Samsung"Twin convection"или AEG

  • 7 987
  • 21
Днес се загледахме в Техномаркет и много ми хареса този модел Samsung " Twin convection" http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027459
Удобна ми е, защото сме доста народ из къщи и повече тави в една фурна ще ни дойдат добре  Wink иначе цената не ми харесва, но ще я преглътнем в името на качеството.
 Не съм запозната с качеството на тази марка - като функции и дизайн добре са я докарали.
 Загледах се и в AEG-тата  (много съм си доволна от пералнята  Blush,, но незнаех дали са толкова добри в "печенето", колкото в "прането"  Wink ) - и те ми харесаха  имаха си Термоигла, а пък и Джемма им направи реклама (като я знаем каква кулинарка е ),  ..... попрочетох някой теми тук, но не са ми достатъчни - МОЛЯ за мнения относно 2-те марки - Samsung-а е клас "ААА", а AEG -то май само "А"
Страхотно разбиране показах, но затова разчитам на вас - за помощ.
 Hug

Предварително благодаря!   chef  bouquet
Виж целия пост
# 1
И какво ти обясниха за клас ААА? Това са класове за перални и миялни- вода, електроенергия и т.н. При фурна ААА- да ме прощавате , ама  звучи абсурдно. Самсунг- не бих сивзела.ДОкарват всичко откъм функции и дизайн, но качеството им многократно ме е разочаровало, макар и не конкретно за фурна. Но мисля , че и там са същите недодялани. Така че препоръчвам АЕГ. Готвят, не се съмнявай.Не знам дали колкото перат, защото нямам пералня АЕГ- но ми се иска да имам. Фен съм на тази марка, но дребните им уреди например на нашия пазар- са произведени къде ли не, но не и в Германия. Въпреки всичко и дребни неща имам АЕГ.

А това с готвенето на 2 нива- АВГ-то готви на 3 нива, ако става въпрос. Ама те всички. които имат конвекция готвят така. Peace Рекламата на Смсунг едва ли не втълпява на хората, че само тази фурна го може. hahaha
Виж целия пост
# 2
 newsm51

Просто бях чела някъде, че има такива печки, които могат да "сготвят" повече от 1 тава, но не знаех, че важи за всички конвекторни такива...
Пожелавам ти скоро да се снабдиш и с такава пералня - нашата си беше Whirlpool - Philips - и е на около15г. - още си работи, внос от Герамния - наистина си беше (Къде е произведена незам), но като си взехме АЕГ - сравнение няма... (аз се заинатих ако е пералня да е такава), после прочетох , че ти си харесваш и печката и тя е АЕГ и се радвам , че си доволна  - дано да ти служи вярно дълги години
А какъв по точно модел ти е печката АЕГ ?
Виж целия пост
# 3
Джемма, Теди,

всички нови фурни готвят на две, ако щеш и на пет нива, но този Самсунг готви на въпросните 2 нива с различна температура за всяко ниво.

Ще се съгласите с мен, че разликата в този случай е огромна - на едното ниво можеш да печеш нещо на 250 градуса, на другото на 150 едновременно. Все едно ползваш две различни фурни. Peace
Виж целия пост
# 4
Като купувахме уредите за кухнята, в съответното ценово ниво категорично ни препоръчаха АЕG и взехме такава. Препоръките бяха много обосновани, но вече не си спомням точно какви предимства бяха посочвани. / Собственикът на магазините и мъж ми са в сериозни бизнес-отношения, така че ни предлагаха наистина добри уреди/.
Много съм доволна от фурната!
Виж целия пост
# 5
Аз си закупих фурна миналата седмица и също като теб доста се колебах точно между тези две марки и в крайна сметка си взех АЕГ и един от факторите беше пиролизата. Не съм я ползвала все още защото кухнята ми не е готова. Но само да добавя че и за хладилник съм се спряла на АЕГ
Виж целия пост
# 6
АЕГ имат сериозни традиции в правенето на готварски печки, с каквито колегите им от Самсунг не могат да се похвалят. Дизайнът не е космически модерен, но притежава някакъв стил и елегантност, направо ти иде да сготвиш нещо. Като я гледаш фурната, струва ти се, че не е някакъв зор да я почистиш. Струва ти се, че никога няма да ти омръзне и в повечето случаи е точно така. Простичко, здраво, ведро някакси. Където пипнеш - здрав материал, не се драска лесно, не се халтави, не се захабява. Аз в къщи имам Бош от 7 години, като я купувах, се колебах между нея и едно АЕГ, още му помня дизайна. Години минаха, докато успея да оценя всичките достойнства на фурната, но сега, нали имам да купувам сушилня, пак ходя в магазините за техника и вече като пипна повърхностите, си мисля и за чистенето им. За това, дали ще им се изтъркат надписите и дали ще си останат в същия цвят след години. Не съм толкова богата, за да си сменям уредите на няколко години и каквото купя, е за дълго. Бошът не се е развалял. Стои като чисто нов. Е, сега, на седмата година, на едното копче започнаха да избледняват цифрите. Дефектира най-после и той. Но да дам същите пари за Самсунг....ами не знам, сигурно ще им се наложи да ме ухажват с години. Те имаха едно достойнство - евтиния. Бях си купила прахосмукачка, която вече е мъртвец. Интересно, с какво са те грабнали?
Виж целия пост
# 7
И аз бях полудяла по тази пиролиза на АЕГ, пак покрай Джемма. Мъж се съгласи, само че в последния момент реших да взема по-евтиния вариянт с пиролиза, който е с копчета. Прецених че с тази електроника няма да се справя, пък и спестих 300лв. Не съм я пробвала още, защото не ми е монтирана кухнята. Надявам се да не съжелявам.
Виж целия пост
# 8
Кои модели са тези с пиролиза - пиролизни панели ли newsm78
Виж целия пост
# 9
Ники,може и да готви с две температури, но въпросът е за колко време ще бъде така. Всичко, що ми е самсунг се е скапало на втората година. Иначе пак повтарям- от към дизайн и функции са супер.
Моята е такава:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012266

 MoneyСкъпичка е, но вече съм писала в този форум-купих си я, не защото имам много пари, а защото ми е преоритет фурната. А кухнята ми пък за сметка на това не е скъпа .

Теди, това на сайта на Техномаркет ли го прочете? Вероятно е това, но не ги бъркай с каталитичните панели. Пиролизата е програма на фурната. А каталитичните панели са просто със специално покритие,което катализира мазнините и се почиства по-лесно.От АЕГ-тата, като моята и на spinki са с пиролиза, както и другите модели в този ценови и по-висок диапазон. По-евтините нямат пиролиза.
Виж целия пост
# 10
Не препоръчвам Самсунг, нито ме вълнуват техните фурни, не ме разбирайте погрешно. Такова чудо вкъщи няма да влезне, с изключение на евтините им прахосмукачки, които според мен са добри.
Аз съм Сименс - фен.
Просто внесох уточнение, защото видях, че и двете се заблуждавате.

От темите за твоята кухня и аз се убедих, че в моята нова кухня ми трябва фурна с пиролиза, въпреки, че ще ми е мъчно за Сименс-а ми. Laughing

На мен кухнята също ми е приоритет, затова и аз избрах скъпа фурна, и скъпа кухня.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012208
Това е моята, но не са описани екстрите и функциите.
Виж целия пост
# 11
Сега.....аз да се изкажа като притежател на фурна Самсунг.Що си мислите ,че не е добра,когато не сте я ползвали????
Ползвам я от 1 год.кажи речи ежедневно и нямам, наистина ви казвам ,нямам никакви оплаквания.За това което предлага наистина е на суперска цена,понеже ,така си мисля аз,тепърва пробиват на пазара и затова имат по ниски цени в сравнение например с АЕГ-то.Но това разбира се не означава,че са по лоши от тях. PeaceИма супер функции,абе наистина до сега което съм направила с нея няма грешка.Препоръчвам я на момичето.
И да вметна само още един глас за Самсунга.....ако сте забелязали и гледате"Бон Апети"-Ванко също готви на Самсунг,и точно на този скъпият модел,който авторката на темата е показала......Що ли пък Иван Звездев има Самсунг,щом е калпав.......е може и да не разбира момчето,не се сетих Joy
Виж целия пост
# 12
Нямам мнение за Самсунг, защото и аз от тази марка само прахосмукачка бих си взела, но от фурна за вграждане АЕГ съм доволна! Моята няма много екстри/модел В5701-4/, но и тези ми стигат.
Не следя редовно предаванията на Звездев, но ми се струва, че предишната му фурна беше точно АЕГ.
Виж целия пост
# 13
Виж му сегашната......Тя е от времето ,когато аз си купих моята,и случайно забелязах,че и неговата е Самсунг,от което ми стана кеф,че и аз имам такава марка,естествено неговата е по скъпият модел.....
не съм казала,че АЕГ са лоши,но моля ....да се правят изказвания,че Самсунга не е стока,без да си го ползвал..... Sick
Виж целия пост
# 14
Бон Апети"-Ванко също готви на Самсунг

Не беше ли AEG  newsm78  Mr. Green


Както и да е .. по темата - много съм доволна от AEG фурната си...

Но имам няколко други уреда, които са на Samsung и всичко си функционира идеално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия