Въпрос за сватбено поверие - something old, something new

  • 972
  • 6
Здравейте момичета!
От доста време ме мъчи един въпрос свързан с английското something old, something new, something borrowed, something blue. Та значи, това old, трябва ли е някаква вещ принадлежаща на булката?
Питам, защото една моя приятелка ще се омъжва и искам да и направя тематично подаръче с тези 4 нещица  Simple Smile
Много, много ще ви бъда благодарна за информацията   bouquet
Виж целия пост
# 1
При мен старото беше една българска монета. Синьото беше жартиер. Wink
Виж целия пост
# 2
За старо доколкото съм виждала по филмите  Wink са били стари бижута предавани от поколение на поколение, така че ако може да се вярва на Холивуд не е zадължително да е на булката.
А zащо и нещо на zаем, с какво се свърzва това?
Виж целия пост
# 3
имай предвид, че за старо се брои всичко, което е носено поне веднъж преди това, та аз понеже всичко друго исках да е ново си обух чорапите веднъж преди това, също и обувките и така реших проблема. син беше жартиера, назаем ми беше чантичката, а ново всичко останало  Peace
Виж целия пост
# 4
Доколкото знам, старото нещо символизира връзката на булката с нейното семейство и корените й, така че не е задължително да е нейна вещ.

Котарана, нещото на заем се дава от близка приятелка и символизира точно това - че може да разчита на приятелите си  Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета   bouquet
Виж целия пост
# 6
При мен старото беше бельото (ама носено само един път, за да се каже, че е старо, а не вече садрано Simple Smile), синьото беше жартиера, назаем бях взела синджирче от една приятелка, което ми стоеше в чантата, а новото бяха накитите ми. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия