Въпрос за отбиването

  • 454
  • 4
Започнала съм да отбивам бебето от известно време и сега кърмя само сутрин и вечер. Тя не е много пристрастена към гърдата, не отказва да суче като й предлагам, но сама не се сеща. Т.е. мисля, че от нейна страна няма проблем. Но пък аз се чудя как да постъпя, защото продължавам да си имам кърма. Дали да останеме на едно кърмене? Или да ги спра изведнъж и двете? Трябва ли да се цедя ако спра да кърмя сега, или не? Всъщност продължавам с кърменето основно защото се притеснявам за гърдите си и незнам как да постъпя.
Виж целия пост
# 1
По-добре е да оставиш за известно време (две - три седмици поне) едното кърмене. Повечето майки оставят за накрая само вечерното, за приспиване. Така кърмата ще може да намалее постепенно. Ако по времето на пропуснатото кърмене усещаш напрежение, може да изцеждаш по малко. Аз последните дни давах едната вечер само отляво, а другата - само отдясно, за да намаля лактацията още по-плавно. Момичетата от форума ми препоръчаха чай от салвия в случай на усложнения. Успех!
Виж целия пост
# 2
az purvo sprjah postepenno denem karmeneto i ostavi oklolo 1 mesec samo no6tno karmene...posle postepenno opitva6,az prilozih metoda 4e ciconkite spinkat i njama pove4e mljako:)ako iska6 da otbiva6 mnogo vnimavaj i s hranite,pii 4ai ot salvia i lecitin Peace
Виж целия пост
# 3
И моят съвет е да запазиш известно време едното кърмене.А след това можеш да пробваш и кърмене през вечер дори.Разбирам от думите ти,че детенце вече е приело отбиването,т.е. остава само ти да се отбиеш.Аз бих постъпила много плавно към този процес.
Виж целия пост
# 4
Аз също отбивам мнооооого постепенно, защото при мен запушванията са често явление. Още не съм останала на 2 кърмения дневно, но натам съм тръгнала. Кърмя на хранене от едната гърда. Аз направих следното:преди второто и предпоследното хранене започнах да давам по малко друга храна. Увеличавам дозата, така, всеки път ще суче по- малко и би трябвало нещата да станат естествено. Ти можеш да направиш същото, ако решиш, така кърмата ще намалее. Чай от мента също помага, съм чувала. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия