8-месечното ми бебе се отбива и имам въпроси?

  • 1 421
  • 19
Търсих, търсих в библиотеката информация по моя проблем , но не намирам, затова ще ви питам. Първо малко предистория:
Имам бебе на 8 месеца , което първите три месеца беше на изключително кърмене, от 3 до 6 месец едното от 7-те му хранения само беше АМ , а от 6 до 7 мес АМ и кърмата станаха 50:50 , а от две три седмици, като я кърмя дръпва 10-15 пъти и започва да се върти и пее , все едно се е наяла и след 20-30 мин. започва рев от глад и като и дам шишето го изпива до дупка и са успокоява . Явно е че се отбива , та имам следните въпроси:
1/ през какъв интервал най-много може да се предлага кърма?/ имам някакви спомени , че повече от 24ч ако не си кърмила не е добре да предлагаш кърма/
2/ мога ли да давам само от едната гърда , защото от другата бебка съвсем пък не иска/ от лявата ми гърда от самото начало по трудно и по малко кърма излиза/
Виж целия пост
# 1
По опитните кърмачки ще ти дадат добри съвети, но според мен не се отбива. На колко време я храниш и даваш ли някакви пюрета
Виж целия пост
# 2
Отговарям на въпросите ти:
1. Няма значение колко часа са минали, не е проблем да кърмиш.
2. Ако така е по-комфортно за теб - можеш да даваш само от едната. В началото трябва да внимаваш да не се получат запушвания в другата.
Ако искаш , обаче, да продължиш да кърмиш, и аз мисля, че не е късно, момичетата от форума ще ти помагат със съвети, ако решиш да не се отказваш.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Vsjaka ot gardite e razli4en organ taka 4e ako ti misli6 4e ti e po udobno da karmi6 ot ednata njama problemi. Drugata prosto njama da proizvezda pove4e.No spored men sa6to ne se otbiva.tuk v foruma ima6e mami koito ne bjaha karmili pove4e ot 10 dena i sled tova prodalziha taka 4e ne mislja 4e e otbivane!uspeh! Peace
Виж целия пост
# 4
Мерси на отговорилите ми! Laughing Hug
Защо обаче нещо ми се върти из главата , че съм чела , че ако не си кърмила повече от 1 ден първите количества кърма след това е добре да се изхвърлят? newsm78
Виж целия пост
# 5
Мерси на отговорилите ми! Laughing Hug
Защо обаче нещо ми се върти из главата , че съм чела , че ако не си кърмила повече от 1 ден първите количества кърма след това е добре да се изхвърлят? newsm78

Това бяха някакви бабини деветини, че детето после ще урочасва, може това да си чувала! Mr. Green
Та на въпроса и по 2 гр кърма да поема детето е по-добре отколкото никаква! Дори и да се отбива не е проблем, дала си каквото си могла на детето! Важното е то да е здраво и ти да не се мъчиш в терзания защо е станало така! Много хора дори и до 8 месеца не стигат, така че не се тревожи!
И да, можеш да предлагаш само едната гърда, няма нужда кърменето да е мъчение нито за теб, нито за бебка, щом тя е решила, че не иска да суче от едната гърда...
Следи само за запушвания. Ако имаш болки, или започва да ти се повишава Т, можеш да си вземеш лецитин, той предотвратява запушванията!  Peace

Виж целия пост
# 6
а защо като започне да реве след половин час не и дадеш пак да суче, а и даваш шише?
Виж целия пост
# 7
а защо като започне да реве след половин час не и дадеш пак да суче, а и даваш шише?
Пробвала съм и така , но историята се повтаря , като вече засуква само 5-10 пъти и започва въртенето и катеренето по мен. Като и дам шишето не го изпуска от поглеед и от ръцете си докато не му види дънцето. Което ме навежда на мисълта , че не иска от мен. А пък кърма имам , защото след като тя спре да суче се стисна и то не особено силно си руква доста млекце.
Аз да ви кажа съм супер доволна и на тия месеци кърмене , ама ме е яд че имам още кърма -пък тя не ще .
Виж целия пост
# 8
На мен ми намирисва, че девойката се е усетила, че от шишето е по-лесно - и не иска да се зори сучейки от теб  защото изисква повече усилия. Ако държиш да продължите с кърменето трябва да устискаш няколко дни рев. Тя ще си драпа за шишето, но като види, че има само гърди ще се примири. На тази възраст няма бебе, което само да се докара до гладна смърт. Хапват каквото има и откъдето идва. Е, тя вече знае, че има шише, от което тече леснооооо  Laughing и се опитва да те измародерства - такива са бебешорите  Laughing Но също така и бързо ще схване, че млякото идва само и единствено от мама (ако можш да устискаш на няколко дни рев, тръшкане и сръдни от нейна страна). Ако пък решиш, че не можеш или не искаш да подлагаш дететенцето си на това не е толкова страшно. Вече сте поотраснали. Дала си на малката най-добрият старт. Важното е, че сте стигнали до тук. А това с дългите периоди от време и некърменето са бабини деветини и глупости за урочасване, омагьосване и дрън-дрън-дрън. Докато има и докато малката иска - предлагай. Всяка капка й е добре дошла  Laughing
Виж целия пост
# 9
МАРТА, помисли колко дългоискаш да кърмиш. Защото ако искаш да отбиеш преди годинката може да е подходящ момента за отбиване сега. Ако обаче искаш да кърмиш по-дълго време-може да направиш усилие и да върнеш детето към гърдата. Само да не стане така, че сега да я върнеш към гърдата и след няколко месеца да се чудиш как да я отбиеш.
Ако избереш да отбиваш сега може да цедиш и да даваш кърмата с шише докато имаш-хем няма да те е яд че имаш пък детето не ще.
Ако обаче избереш да кърмиш по-дълго прочети тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200999.0;all
Мисля, че ще ти бъде полезна, в тази тема майката се справи и продължи да кърми.

Успех каквото и да решиш! Hug
Виж целия пост
# 10
 Аз също мисля,че можеш да изцеждаш и да даваш с шише кърма докато можеш в случай,че малката окончателно спре да пие от гърдата.Моят съвет е все пак да пробваш да я върниш към гърдата(гърдите).
Виж целия пост
# 11
Здравей Марта!Моето бебе беше на 8 месеца също когато започна да недолюбва цицата Simple SmileВечер по принцип не ми достигаше кърмата и бях започнала да дохранвам с АМ.Само сутрин си беше цяло кърмене.Стигна се до там че дори от едната не искаше да засмуква въобше.След няколко дни мъчение-вечерното изцяло се замени с Ам.Това за мен си е чисто отбиване.След още две седмици замених и сутрешното кърмене.Само вечер яде АМ,защото се буди към 9.30ч и яде попара.Сега е на 9 мес и половина и въобще не е помислила за цица PeaceДавам и АМ на ХИпп(много е вкусно) с бишкотка или с една лъжичка бисквитки натрошени.Мисля че 8-9месеца кърмене са напълно достатъчни за бебето.ОСТАНАЛОТО СИ Е ВМАНИАЧАВАНЕ!!Имам съседка на която детето е на 1г и 3 месеца и така милото се е вманиачило в кърмата ,че тя горката иска,а не може да го отбие.През ноща се будило по 4-5 пъти и ако не смукне малко не заспивало.Е мисля че това не е необходимо.Сама си прецени,кое е най-доброто за теб и твоето бебе:))Повечето майки са луднали на тема кърмене и са малко пристрастни.Успех  bouquet
Виж целия пост
# 12
Момичета , благодаря ви за съветите и най-важното получих отговор на въпросите си . Hug
Аз реших за себе си как ще процедирам , а именно ще оставя дъщеря ми да води парада. Колкото още реши , че иска от едната гърда / другата вече съм я отписала съвсем/ толкова. Няма да я насилвам и връщам кък кърменето , защото ще я изнервя , а това ще се върне като бумеранг към мен. Така или иначе щях да я кърмя максимум до 1 годинка и щях да я отбивам.
Виж целия пост
# 13
Марта, мисля че добре се подреждат нещата при теб-щом искаш да кърмиш максимум до годинката, значи точно сега е момента да започнеш плавно отбиване. Мисля, че осем месеца са доста добър срок, пък и сигурно ще се кърмите още месец-два и на практика ще си изпълниш точно плана Grinning
Успех и много приятни мигове с детенцето ти желая!
Виж целия пост
# 14
Момичета,побутвам темата,че сега при нас е много актуална.Той бебо/почти на 8м./ хубаво  не иска да суче,ама аз какво да правя от тук нататък-кърма имам-при цедене излиза около 80-90мл,но честно казано смятам,че вече ми е дошъл момента да приключвам/само без критики Wink/.      Въпросът ми е как е по-добре да спра с кърменето-с хапчета или не?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия