Първо зъбче след годинка?

  • 1 377
  • 27

Анкета

Кога "изби" първото зъбче на детето ви? Ако имате две или повече деца, моля посочете най-късния срок на поява на зъб.

Опции:

Първият рожден ден на дъщеря ми наближава, а тя няма нито един зъб, няма и признаци на скорошно озъбване. Нейните "набори" вече имат масово по 3-4 та дори и 8 зъба. Rolling Eyes

Нормално ли е това късно никнене на зъби, признак ли е на нещо притеснително? Педиатърката ни не се тревожи, казва "Там са" и това е. Но искам и вашето мнение!

Благодаря предварително за всички отговори!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Няма страшно, ще избият. При някои деца става по рано, при други по късно. На племенника му се появиха след годинката. Сега си има устенца пълни със зъбенца.
Виж целия пост
# 2
На Тери първото зъбче изби точно 2 седмици преди РД.Нямаше никакви признаци.
Виж целия пост
# 3
На Калоян първото зъбче му изби 2 седмици след рожденния ден. Вече си мислех, че това дете ще остане без зъби.  Crazy Сега има 6 броя. Не се притеснявай излишно, както ти е казала лекарката - там са.   Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Щом лекарката ви не намира нищо притеснително не се шашкай и ти.
На моят син му избиха два зъба около 6-7-месечен и от тогава нищо. Чак сега му избиха още два, и аз бях в чуденка.
Виж целия пост
# 5
Към 7-ия месец им избиха първите зъби и на двамата. Обаче за доста дечица съм чувала, които чак към годинката, че и след това се озъбват. Не виждам нищо притеснително в това.
Виж целия пост
# 6
На моето слънце и изби зъбче преди 3 дни - на 1г и 1м и то се вижда само едно малко ръбче, а другите нямат никакви признаци, че скоро ще порастнат.
Виж целия пост
# 7
Всяко дете е различно. Първото зъбче на дъщеря ми изби, когато тя навърши 11 месеца. Синът ми се сдоби с два горни и два долни още на 8 мес.
Виж целия пост
# 8
На голямата щерка около 6 месец, а на малката около 8-9 месец.
Няма нищо притеснително в това да растат късно зъбките.
Дори знам от зъболекари че колкото по-късно излезнат толкова по-добре  Peace
Виж целия пост
# 9
Няма човек без зъби-така ми каза стоматологът, при който заведох голямата си дъщеря на 1 год.....първото и зъбче се показа на 1г. и 3 мес., а при малката преди годинката...
Виж целия пост
# 10
На седем месеца изби първия зъб. На едно съседско дете на годинка и два месеца започнаха да му никнат зъбите.
Виж целия пост
# 11
На Дияна 1вият й зъб изби на 6 месеца, но моя първи се е появил на 1г4м Simple Smile
Преди много време писах как педиатърката на Дияна ме успокояваше, че дете без зъби няма, и че даже е имала случай на дете родено със зъб.
Виж целия пост
# 12
Нашето зъбче се появи точно на 10 месеца, сега вече имаме 4 и комай още ще излизат Simple Smile Не се притеснявай и аз се чудех кога ще излязат тези зъби на всяка консултация питах педиатърката и тя ме успокояваше, че дете без зъби и коса няма /че и косата ни е кът Simple Smile/
Виж целия пост
# 13
на 7 мес.

Колкото по-късно, толкова по-здрави
Виж целия пост
# 14
Първота зъбче на моя калпазан се появи в края на 10 м  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия