Имам нужда от съвет

  • 1 274
  • 22
Вече сме на 2-вее годинки и не можем да се отучим от биберонът.Опитвах няколко пъти то рев то чудо сополи,лиги и чак симулира че си гълта езика давене и чудо.Ако сте минали този период дайте съвет.Ще съм ви много благодарна.
Виж целия пост
# 1
...добър ефект дава,като се отреже бибата-не до край.Предполагам има няколко-първо едната.Иначе не я насилствай,още й е рано след като реагира по-този начин
Виж целия пост
# 2
Моята дъщеря се отказа точно на 2г.6м. от биберона. Боже би уцелихме подходящ момент, в който вече е била готова за това, но стана много лесно. Ходихме за няколко дни на вилата и като се върнахме й казах, че сме забравили бибата там. Тя го прие много спокойно, каза "Добре" и приключи въпроса. Чак не можах да повярвам, че стана толкова лесно. От време на време се сещаше за бибата, но аз й казвах, че вече е голяма за биба и тя беше много горда със себе си.
Виж целия пост
# 3
На моят син му бяхме казали,че само бебетата смучат биберони,и ако е вече голям трябва да я даде на петлето.Когато "порасна" Сам я даде на петлето  Laughing
Виж целия пост
# 4
Вече е голяма детето, за да я криет
С говорене. С много говорене....
Виж целия пост
# 5
През цялото време ли е с биберон? Мойте и двете го махнаха по различно време 1,6 г. и 1,8 г., но нямаше такива кризи. С голямата опитах към 1 годинка, но много рева и се отказах. Първото, което стана е да се махне бибата през деня, т.е. ползвахме я само за сън. През деня, реве, не реве - биба няма и така полека стана. Честно казано незнам. Може би наистина си има момент, в който "порастват". И двете само мрънкаха малко първата нощ на заспиване, но повече не са ревали.
Може би трябва да поизчакаш още малко и ще стане. Успех желая!  Hug
Виж целия пост
# 6
Същият проблем..за сега изчаквам.Тъй като всички опити досега бяха все не успешни и водеха до обратен ефект.
Виж целия пост
# 7
С голямата ми дъщеря нямах никакви проблеми. Един ден просто я скрих и тя изобщо не я потърси, но беше малка, на 13-14м. Малката е вече на 1г.4м. и за сега ми се струва мисия невъзможна. Така, че темата ще ми е полезна и на мен.
Виж целия пост
# 8
Моята приятелка казва на нейната дъщеря,че ще стане като Грозното Бети,но тя е на 1г8м и нещо не и пука. Joy
Виж целия пост
# 9
На две години и половина се отказа от биберона. Много искаше колело. Ние купихме и й казахме, че сме дали биберона, за да направят гумите. И че ако го иска, трябва да върнем колелото. Определено не си даде колелото  Laughing
Виж целия пост
# 10
Иво е на 2г и 4м и още заспива с биба.Тази вечер се опитах да не му я давам ,но не стана номера.Рев,рев....Няма да бързам, когато е готов, сам ще се откаже( или поне ще приеме по-леко новината,че бибата я няма).
Виж целия пост
# 11
Благодаря за мненията до тук,но лошото е при нас че ние сме нонстоп с нея(биберонът).Лятото когато опитах беше страшно рев чак температура вдигна.Сега за това не смея да да упорствам толкова много защото както казах започва да се дави и симулацията че си гълта езичето.
С цел да ми се присмее някой от вас имам и друг въпрос:Някой от вас чували ли са за някакви мехлем-чета които се продават по аптеките с горчив вкус за отучване от биберонът?(питам вас защото ме е срам да питам в аптеката)И ако наистина има ако може да ми кажете наименованието му!БЛАГОДАРЯ! Embarassed
Виж целия пост
# 12
Мехлем с горчив вкус мисля че имаше за мазане за отучване при гризене на нокти. Но може и лак да е. Иначе не съм чувала.
Мисля обаче, че щом е толкова сериозно положението е по добре да изчакаш детето само да се отучи. Ние сме все още с биба. Вярно че я ползваме само при сън, но поне при моето дете на сила хубуст не става.
Виж целия пост
# 13
Мисля че е по-добре да изчакаш удобен момент,когато да я излъжеш с нещо.Хареса ми номера с колелото на Julie.
Виж целия пост
# 14
Чувала съм за такива мехлеми, които използавт при смучене на пръст, което за мен е много по-голямото зло. С много говорене първо му махни дневното смучене на бибата, когато не му се спи. По-лесно се залъгват. Мойта доста мрънкаше в тоя период, но пък като се научи, че бибата е само за сън, после някак си по-лесно я махнахме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия