Не знам, но направо сме трагедия!!!

  • 2 669
  • 30
Наскоро писах в една тема за ходенето на гърне..http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248852.msg5988911#msg5988911
..и докато писах така уверено, сега ми се плаче!! newsm45
Проблема е следния, с пишкането нямаме никакви проблеми, но когато и се  ака се почва едно....свива се, прегърбва се, почва да бяга така из стаята, сочи ми гърнето, а когато се опитам да и помогна да седне изпада в истерия и почва да се дърпа и гърчи и се държи за коремчето..миличката ми!! newsm45 newsm45 smile3518Какво може да й е? Ако беше станало веднъж сигурно нямаше да се чудя и да се притеснявам, но това е всеки път, всички около нея се давим от пот, а тя горкичката така се мъчи, че..а има желание!!!
п.с. Само да не е като майка си, че аз всеки път, когато ходя, сякаш раждам пак и пак....с извинение, че не е много приятно за четене!!!  Sick Sick Sick Sick Rolling Eyes smile3550
Виж целия пост
# 1
Добре,де как е акото?Ако е твърдо,сигурно я боли,затова прави тази неприятна асоциация а гърнето?Мисля,че дуфалак не е вреден за малки дечица,но пак питай.Според мен щом си пишка спокойно,проблема не е в самото гърне.Пробвай и с чайче за храносмилане,да не би да са някакви колики,като газове?newsm78
Давала ли си нова храна напоследък?
Виж целия пост
# 2
Добре,де как е акото?Ако е твърдо,сигурно я боли,затова прави тази неприятна асоциация а гърнето?Мисля,че дуфалак не е вреден за малки дечица,но пак питай.Според мен щом си пишка спокойно,проблема не е в самото гърне.Пробвай и с чайче за храносмилане,да не би да са някакви колики,като газове?newsm78
Давала ли си нова храна напоследък?
Ами тя не е малка за дуфалак, на 2г. е, а й съм и давала от сиропчето, акото е твърдичко, но не чак толкова, че да я боли, а й болката не е на дупето, а се държи за коремчето, ниско долу  newsm78 !!! Weary
Виж целия пост
# 3
Цитат
Давала ли си нова храна напоследък?
Нова храна ли?Тя отдавна яде всичко, няма нищо ново за нея!Като ме види, че ям и веднага ме напада, не ям пикантни храни (не ми понасят) newsm78
Виж целия пост
# 4
Мисля си, че е нещо от червата, държи се точно там!! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Гърнето не й е удобно според мен...
Дръж я в ръце над гърнето за аки, моят син само така иска. Или направо на тоалетната на седалка  Peace
Виж целия пост
# 6
Съжалявам,не виждам колко е голямо детенцето ти,затова ти зададох тези въпроси с храните.Мацка това на колики ми приличат.Като ми правиха секциото от бълбукането на червата ми идваше да удуша някой.Добре де,детенцето не те ли ориентира, да каже " Ухка" или нещо от сорта?Направи и масажче на коремчето по посока на часовниковата стрелка,сложи и загрята хавлиена кърпа,дай и чай от анасон,лайка...Все нещо трябва да помогне.
Виж целия пост
# 7
Гърнето не й е удобно според мен...
Дръж я в ръце над гърнето за аки, моят син само така иска. Или направо на тоалетната на седалка  Peace
Имам три гърнета, не е от него, най-малкото защото я боли newsm78, мисля си, че от болка не може да седне!! Sad А за държене в ръце, в началото и това пробвах, ама не й е удобно и се опъва като стрела-и това не става!!
Съжалявам,не виждам колко е голямо детенцето ти,затова ти зададох тези въпроси с храните.Мацка това на колики ми приличат.Като ми правиха секциото от бълбукането на червата ми идваше да удуша някой.Добре де,детенцето не те ли ориентира, да каже " Ухка" или нещо от сорта?Направи и масажче на коремчето по посока на часовниковата стрелка,сложи и загрята хавлиена кърпа,дай и чай от анасон,лайка...Все нещо трябва да помогне.
Тя вече е добре, успя да се изака, но се мъчихме към час-два, да не кажа и повече, болките са докато се опитва да го..., после след като си свърши работата и е много добре, ама после..и така всеки ден!!! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Цитат
....Мацка това на колики ми приличат....
Не знам, коликите не са ли по-честички, а това нашето е замо преди да ака, по скоро ме притеснява, че е нещо на отделителната система.. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Ние сме далеч от този проблем с гърнето още, но имам приятелка, чийто син твърдеше на подобна на вашата възраст, че акото боли и поради тая причина отказваше да ака изобщо и стискаше по няколко дни, от което наистина положението става болезнено ... Sick Отмина като период, явно беше фаза от развитието в това отношение.
Друго близко хлапе пък реши проблема с отказа да ака в гърне с разговори с детски психолог - беше станал на 3 и половина и категорично отказваше - оказа се, че проблемът идва от определени модели на поведение... на родителите Crazy.
Така, че има и особени психологически състояния, през които душицата може да минава, да са субективни усещания...
Ти си познаваш най-добре детето и ако мислиш, че действително има болка, може би е добре да и видят коремчето на ехограф и изобщо да се консултираш с лекар вътрешни болести или гастроентеролог. Пък нека се окаже, че е излишно.
Дано скоро се оправи ситуацията! Hug
Виж целия пост
# 10
На мен самата понякога ми става така,присвива ме ниско долу в корема,направо е като контракция,на нокти се изправям чак,много е неприятно.Тогава ходенето по нужда е доста гадно,но когато излезе наистина олеква.Май съм наблюдавала,че става ако съм яла нещо много лакомо и не съм дъвкала както трябва.Наблюдавай я дали не гълта като пате недобре сдъвкани залъци.Стреми се да сте на по-течна храна,наблягай на млякото,плодовете,кремчета и т.н.Гледай да избягвате сухоежбината за няколко дни.
Виж целия пост
# 11
Ами това са си колики - чревцата нещо не са както трябва. Като се изходи, олеква, нали? Може и дебелото черво, щом пък толкова продължително се мъчи - консултирай с педиатър.
Виж целия пост
# 12
Със сигурност е по-добре да се консултираш с педиатъра или с гастроентеролог!
Виж целия пост
# 13
Може някой път да е изпитала болка, примерно ако е имала запек, и сега да се страхува да седне на гърнето. Можеш да пробваш с детска дъска за тоалетна.
Ако си сигурна, че изпитва болка, задължително я заведи на лекар.
Виж целия пост
# 14
А сигурна ли си ,че я боли?
Моята дъщеря имаше един такъв период след махането на памперса(2г. 4 м)когато я беше страх да ака и не искаше... Отмина постепенно. оказа се, че се притеснява от моето непрекъснато висене над нея да я моля или питам дали и се ака и един ден сама каза "Остави ме сама", сложих я на гърнето в другата стая и я оставих  и така малко по-малко преодоля стреса. Не знам защо я беше страх, никога не е била наистина запечена или я е болял корема. По-скоро беше психологично.
Кураж
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия