Дете с недоразвит мозък

  • 6 010
  • 2
Здравейте, мили майки.Пиша ви отново по темата за моята племенница с установен синдром на Денди Уокър.Проблемите при нея са започнали още вътреутробно не и е достигало кислород до мозъка защото е близнак.С ЯМР още на 20 ден след ражданетосе вижда , че не е развит 4 вентрикул на малкия мозък от тук идват проблемите с непрекъснато спиране на дишането ,повръщане не иска да приема почти никаква храна освен сухо мляко, а е вече на 2г.Няма никаква координа ция на движенията и  на погледа.Не може да седи.Само лежи и много рядко се обръща сама.Не говори . Ако някой има подобен проблем или знае нещо по въпроса да ми пише лблагодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
оо толкова много съжалявам за малката принцеса!
за първи път срещам тук този синдром - дано /уф това нито да се надяваш ад има други щото дай Боже никуму да не се случва/ все пак се намери някаква информация и помощ и за вас
Виж целия пост
# 2
Здравейте  bouquetЗа съжаление не мога да помогна с много информация за този синдром.В болница св"Иван Рилски"  в която аз и синът ми сме лежали,видях момченце със същия синдром Денди Уокър.Детето е на възрастта на моя син и  беше с ДЦП също,в клиниката по неврохирургия бяха за стволови клетки,по принцип не можеше да върви самичък,не говореше много,но стоеше седнал и се хранеше добре.Майката ми разказваше че до четвъртата си годинка се е развивал много добре,вървял си е,говорил и изведнъж започнал да се влошава като постепенно се парализирал,направили резонанс и се оказало че детето има киста в малкия мозък,ДЦП  и са установили също и синдром на Денди Уокър.
Защо не се консултирате с някой детски неврохирург,дали стволовите клетки няма да ви помогнат.
Дано малката принцеса се стабилизира Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия