За бебешките гурлички?........

  • 5 247
  • 13
Мами, моля посъветвайте ме какво да правя....с дясното оченце на малкия бебо, образуват ми се големи жълти гурлички след "рев", та чак му залепва оченцето-отваря го ама е цялото с това нещо.Самото оченце седи по воднисто от другото. Почиствам с физиологичен разтвор, ама при следващото реване е пак същото. С другото оченце нямам такъв проблем. Какви са вашите средства по този проблем?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че трябва педиатър да си каже мнението. Щом не може от самосебе си да мине или с физиологичен разтвор... Явно трябва с по-силни капки.
Виж целия пост
# 2
Това де не е конюнктивит?По-добре го заведи на лекар PeaceНа дъщеря ми съм капала Макситрол,но е била прегледана от педиатър.
Виж целия пост
# 3
И моята малка беба имаше нещо подобно, капех и капки Tobrin, но се посъветвай с педиатъра.
Виж целия пост
# 4
Може и конюктивит да е,но ако искате пробвайте да измивате оченцето с отвара от лайка, но винаги с чиста марля или памуче от външната страна на окото към носа.Но най-сигурното са го написали другите мами-консултация с лекар.
Виж целия пост
# 5
Първо се обърни към педиатър!!! Но до тогава можеш да промиваш оченцето с преварена вода и стерилна марля. Също така прави масаж на оченцето от вън на вътре, защото това най-често се оказва запушен слъзен канал. И при нас беше така и ни предписаха обичайният Тобрекс, но за мой огромен ужас, се оказа, че сме алергични към него!
Виж целия пост
# 6
Ние имахме същият проблем причинен от запушен слъзен канал.Обърни се към педиатър.Дотогава прави промивки на оченцето с преварена водичка и марля.
Виж целия пост
# 7
Един бабин съвет - капка кърма в очето  Peace
При нас е същото, засега намаля проблема, но не е съвсем отстранен.
Виж целия пост
# 8
И моята малка беба имаше нещо подобно, капех и капки Tobrin,
и ние така Peace
Виж целия пост
# 9
Ние имахме същият проблем причинен от запушен слъзен канал.Обърни се към педиатър.Дотогава прави промивки на оченцето с преварена водичка и марля.
Peace
Бяхме така до 3-4 месец.Капех често кърма в оченцето и чистех секрета с преварена водичка.Ще се оправите.
Виж целия пост
# 10
Синът ми има същия проблем и се дължи на стеснен слъзен канал. В неговия случай има вероятност да се наложи поставянето на сонда, тъй като капките и масажите не помогнаха.
Задължително се консултирай с лекар и не разчитай на "лечение" от форума.
Виж целия пост
# 11
Може и конюктивит да е,но ако искате пробвайте да измивате оченцето с отвара от лайка, но винаги с чиста марля или памуче от външната страна на окото към носа.Но най-сигурното са го написали другите мами-консултация с лекар.
аз така правех,но с преварена вода
Виж целия пост
# 12
И почиствай от вън на вътре към нослето.
Виж целия пост
# 13
При нас не помогнаха нито капки, нито промивки нито масажи...беше запушен слъзния канал. И на двете очета. Консултирайте се с педиатъра, ако не е конюктивит или разните му там стафило ли стрепто от родилното най -вероятно е слъзен канал. Вариантите са : да изчакате известно време с масаж, капки и промивки да се оправите. При нас не стана и направиха сонда в очната болница за дечица на Военна академия. При някои деца се оправя и доста по- късно и сонда не е наложителна. На нас ни казаха, че е нямало да се оправи, просто защото се е удебелила мембраната, която трябва да се спука по естествен път. Не исках да уплаша никой, а да споделя, за да знаете за какво да попитате на консултацията с педи, щото нас доста ни мотаха, докато открият проблема. Желая успех и дано минете без всичко това. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия